Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 07.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема японската роза и защо не цъфти?  
АвторJane1 (Нерегистриран)
Публикувано30.06.03 22:28



Здравейте!
Имам японска роза от около година и половина, но до ден днешен не съм видяла цвят. Расте като луда нагоре, зеленее, обаче... тва е... Чух някъде, че за да цъфне, трябвало да се пречупи връхчето. Много ми е жал да направя такова нещо и затова реших да питам, аджеба, вярно ли е? Пък в архивта няма нищо по тоз проблем...
Благодаря предварително!



Тема Re: японската роза и защо не цъфти?нови [re: Jane1]  
Автор Kitten (Tomcat)
Публикувано30.06.03 22:45



Ама какви са тия японски рози? Китайски им се вика, не японски.....

Хибискусът ти идея си нямам защо не цъфти толкова време ... моят се скъсва да цъфти, въпреки че почти няма листа...
Това за рязането е вярно - трябва да се реже - така се оформя хубава корона, но не знам дали помага за цъфтежа...
За да цъфне, доколкото знам, трябва да го гледаш
1) на светло - най - добре слънчево, моите са на южната тераса сега..
2) да го ториш редовно ( на 2 седмици) с тор за цъфтящи растения
3) да го поливаш редовно

Ама той изобщо не оформя пъпки или падат преди да цъфнат?
При всички случаи щом не е цъфтяла, значи мястото не й понася - премести я!
и торенето си оказва голямо влияние...

All I Want Is You (by U2 ;-)


Тема Re: японската роза и защо не цъфти?нови [re: Kitten]  
АвторJane1 (Нерегистриран)
Публикувано30.06.03 23:01



Ееее, добре де, китайска е, щом си казал... Тия работи /имената на цветята/ въобще не ги помня.
Значи: 1. Терасата ми е южна и достатъчно светла;
2. Въобще никакви пъпки няма, не е имала и следователно не са окапвали;
3. Не я торя не само на 2 седмици, ами въобще!
/, ако не се брои пресаждането в една от ония смеси, дето ги продават по пазара и в които се съдържа тор/.
4. Явно проблема е в № 3.
10х за съвета и сори, така да се каже, за невежеството относно наименованията. Иначе обожавам цветята!



Тема Re: японската роза и защо не цъфти?нови [re: Jane1]  
Автор Flash_ (дочака пролетта)
Публикувано01.07.03 13:28



Ами и моя съвет е да я ториш с тор за цъфтящи растения.
Освен това освен за оформяне на растението и за повече цвят наистина е хубаво да се пензира растението. То няма да се разсърди, че си го поорязала...
Червения ми хибискус започна да прави пъпки едва сега - преди 2 седмици някъде...и вече има над 30. В момента също е на южна тераса но до стената за да не го пече силното слънце и го поливам...и по 2 пъти на ден понякога...
Откакто започна да прави пъпки загуби доста листа...но интересно, че на местата на много от падналите листа, освен 2 нови листенца има и пъпки...а не само по върховете на клончетата.

Успех с розата!
Какъв цвят е?




Тема Re: японската роза и защо не цъфти?нови [re: Flash_]  
АвторJane1 (Нерегистриран)
Публикувано01.07.03 20:27



Купих тор и още днес полях с него всичките си цъфтящи растения /не че са кой знае колко и какви/. Сега ще си седя кротко и ще чакам...
Не знам какъв цвят е розата, никога не е цъфтяла досега.
А какво означава "да се пензира"? Сигурно е нещо като подрязване.



Тема Re: японската роза и защо не цъфти?нови [re: Jane1]  
Автор Flash_ (дочака пролетта)
Публикувано02.07.03 12:27



Да - пензиране е вид подрязване с което се цели развитието на разклонена корона която растението иначе не е склонно да образува. Като се подрязват клоните се стимулира разклоняването и сгъстяването на короната и съответно по красиво и оформено цвете!:-)))
Обратното се нарича култучене - когато отстраняваме клони за да оформим централно стъбло...така може да се оформи растението като малко дръвче...
Като цъфне розата ти кажи каква...може да е някой рядък вид/цвят/!




Тема Re: японската роза и защо не цъфти?нови [re: Flash_]  
АвторJane1 (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 21:30



И бреее! Рядък вид... Ха дано цъфне, пък ако ще и най-простия да е! Между другото, сигурно си въобразявам, но днес цветята ми изглеждат като че ли по-съживени от снощи... Възможно ли е действието на този тор да е толкова бързо?
Имам и още една питанка, свързана с латинки.
Преди 2 месеца правих ремонт на балкона и се наложи да прибера китките вътре. Всичките се омърлушиха, но най-тежко се отрази на латинките - повяхнаха, част от тях изсъхнаха безвъзвратно и т.н. Тези дни ги почистих, полях с води, торове, пръсках ги.... Дали ще стане нещо?



Тема Re: японската роза и защо не цъфти?нови [re: Kitten]  
Автор Дopoти (Altava)
Публикувано04.07.03 20:11



Ще използвам същата тема, за да попитам нещо, 4е въпроса ми е пак за китайската роза.
Нападнали са я накакви животни . Миналата година имаше листни въшки и ги 4истих една по една, 4е ме беше страх да не попадна на кофти препарат и да си убия цветето. Ама тия гадини са 4ерни и са хиляди . Имаше два цвята и сутринта като погледнах беше по4ерняла направо
С какво то4но да я пръскам, ще ми я изядат



Тема Re: японската роза и защо не цъфти?нови [re: Дopoти]  
Автормaйчeтo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 12:09



Дано не съм закъсняла с отговора-бягай на агроаптека веднага и дано въшките не са "кафява щитоносна",защото са много здрави на пръскане с отрови...ако са зелени-децила ги оправя за часове



Тема Re: японската роза и защо не цъфти?нови [re: Jane1]  
Авторнeзaбpaвka (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 20:19



И друг път съм писала по тая тема за този вид рози.Аз винаги някъде към средата на февруари си я подрязвам-нагоре,настрани без да се притеснявам и да я жаля.Защото в крайна сметка това цвете не се отглежда за да ни радва с листа,а с цвят.Колкото повече и правилно се подрязва,толкова повече разклонения ще направи,а следователно и цветове.Мисля,че спокойно можеш да си я подрежеш и сега.А колкото до наторяването мога да кажа,че само през пролетта й сменям пръстта и това е-цъфти непрекъснато.Изнесла съм си я навън на светло.Поливам я всеки ден.Комшийките казват,че няма толкова листа колкото цвят и си е вярно.Просто явно вида си е такъв.Тъй че действай смело и безотговорно.И да споделиш след 2-3 месеца какъв е резултата.Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.