Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:17 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хубава пръст - къде в София?  
АвторCakcия (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 08:52



Привет! Искам да ви попитам вие от къде и каква пръст си купувате? Как можете да сте сигурни, че пръстта ви не е заразена с нещо? Питам, защото след пролетното пресаждане цветята ми са в окаяно състояние - червеи и листни въшки Докато ги чистех, ми идеше с глас да ревна...

Но да не се отплесвам. Моля ви кажете ми каква точно пръст купувате, как да разбера, че тя е обработена по някакъв начин и е "сигурна"? От къде я купувате?

И още нещо - ако можете да ми препоръчате аграрна аптека в София, защото аз се сещам само за една по пътя на трамвай 20 след като подмине БАН, но това ми е безкрайно неудобно. Ако има нещо по-близо до центъра или поне на място с повече транспорт... Търся препарати за защита и третиране на пръстта...

Моля ви, споделете опит!



Тема Re: Хубава пръст - къде в София?нови [re: Cakcия]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 22:01



Аз ползвам "сигурна" пръст събрана от гората. От както ползвам такава, направо се родих. Това е защото горската пръст представлява своеобразна екосистема. В нея има баланс между полезни и вредни микроорганизми. Такава почва е жива. Освен това в нея има микоризни гъби, които са жизнено необходими за някои растения. Дъждовните червеи не са вредни за растенията. Нещо повече - благодарение на тях органичните отпадъци се превръщат в хумус.
Препоръчвам ти да не тровиш почвата и себе си с всякакви измислени боклуци. Използвай естествена почва. Резултатите ще са по-добри. А ще ти е и по-евтино. Що се отнася до въшките- те нямат почти нищо общо с почвата.
Плачевното състояние на растенията ти е резултат на твоето отношение към тях.



Тема Re: нови [re: Cтeфaн]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано05.05.03 19:20



Nadjavam se, che tova e Stefan ot Chepinci... zashtoto i njakakyv drug e zapochnal da pishe, che stava obyrkvashto...

Stefane, pishi molja te kakvo smesvash i v kakvo syotnoshenie. Ot gorata listovka li imash predvid. I to ima razlichni gori s razlichna pryst. Koja e podhodjasta za rastenija?

Prystta, kojato ti mi beshe dal kato idvah pri teb e super. Blagodarja.

Edna losha vest - onzi bonsaj - konskija kesten - sled presazhdaneto nali ti kazah, che mu okapaha listata. Beshe esen. Nadjavah se,c he naprolet shte mu poniknat i kakto ti kaza go polivah ot vreme na vreme. Ama uvi. Dosta si e suh. Skoro, predi da go zabravja totalno, shte go schupja da vidja dali otvytre e suh, no ne taja nadezhda.. Mychno mi e za nago. Beshe super.


I kato si predstavja, che beshe na dvora ti zahvyrlen na sydbata i beshe v cvetushto zdrave, a az s "grizhite " si go umorih i se chuvstvam vinoven...



Drugite dryvcheta sa OK. Gledam si gi i chakam da starejat.

Njakavi novi interesni imash li?

Pozdravi!



Редактирано от MAXlMUS на 05.05.03 19:23.



Тема Re: Има двама Стефановцинови [re: MAXlMUS]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 22:07



за сега в клуба. Онзи другия се изписва с латиница и е регистриран. Аз не съм.
По въпроса за почвата. Най-доброто е букова листовка. Тя е универсална за всички цветя и за всички иглолистни и широколистни дръвчета. Има рН около 6. За някои специални цели, например за рододендрони и ерикови растения се използва смърчова листовка. Тя дава много кисела реакция на почвения разтвор - pH 3,5 - 5.
Аз смесвам букова листовка с тор, торф и пясък. Съотношението е 2: 5: 2:2. В това нещо садя почти всички растения с изключение на ерика и хортензия. Хортензията не понася оборска тор. Общо взето трябва да знаеш дали дадено растение предпочита алкална почва или кисела. Успехи!



Тема Re: Има двама Стефановцинови [re: Cтeфaн]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано06.05.03 10:47



Blagodarja ti za otgovora!

Kyde okolo Sofija ima bukova gora?

Kakva tor polzvash? Ot kakvi zhivotni?

A pjasykyt - ot onja zhyltija stroitelnija li ili tyrsish ot po-edrija, rechnija?

Cjalata taja smes obezparazitjavash li ja po njakakyv nachin? Ili kakto pisa - parazitite sa si polezni?!?

Torf kupuvash li - vizhdam na dosta mesta prodavat. Drug e vyprosyt kyde e hubav, ama mi se struva, che na 4-ti kklometyr sa nadezhdni... No pyk za teb kolichestvata bi trjabvalo da sa ogromni i ne bi bilo evtino.. To ima i njakakvi 100-litrovi i povehce torbi, ama...

Ne pisa kakvi dryvcheta imash naposledyk.

Ti otglezhdash li razni tam placheshti vyrbichki, etc.? Predi imashe njakolko malki...

No te pyk sa dosta vlagoljubivi...

Kakvi interesni vidove imash, koito mogat da zhivejat na gadnija suh Sofijski klimat...? Njakakvi iglolistni - sekvojki, kedri, mura? A kraj moreto koi sa podhodjashti i kakvi vidove ne sa?

Onija semena na metasequoia glyptostroboides ne izniknaha. Objasnjavam si go sys sushata - kolkoto i da gi polivam...

Koga e dobre da vzema klonche? Naesen? Sega maj e veche kysno... Imam oshte semena v hladilnika - kakto ti mi kaza. Kolko dylgo shte sa GODNI? Vzeh gi minalata esen. Ti njama li da zvemesh da razseesh takiva. Moga da uchastvam v nachinanieto s 30-ina semena. ! Ubeden sym, che shte ima interes kym tjah. Mnogo vpechatljavashti rastenija sa...

Izvinjavaj za mnogoto vyprosi. Otgovori mi kogato iamsh povehce vreme. Kogato i da e.

Pozdravi



Тема Ти ме засипа с лавинанови [re: MAXlMUS]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано06.05.03 22:20



от въпроси. Най- добре ще е да дойдеш да се видим и да поприказваме.



Тема Re: Ти ме засипа с лавинанови [re: Cтeфaн]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано07.05.03 10:55



Сега не съм в София, но когато имам време, обещавам.

Събирай ми интересни дръвчета!



Знаех си, че много питам...






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.