Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Външни бегонии  
Автор Nadin ()
Публикувано23.04.03 11:27



Някой отглежда ли такива бегонии?
Скоро попаднах на една страница в и-нет и бях очарована от красотата им, ето полюбувайте се:

Та мисълта ми е ако някой има опит да сподели какви особености имат, защото имам голямо желание да си украся градинката с такива хубавици




Тема Re: Външни бегониинови [re: Nadin]  
Автор FLYlNG DEMON (ПРЕЛИТАЩА)
Публикувано29.04.03 16:29



Чак толкова кичести никога не съм успявала да ги направя :-) Ама това май се получава от разни специални торове и добавки.
Обаче съм гледала- преди години- на северна тераса- сега на южна...няма никакво значение- непретенциозни са, растат бързо, където отчупиш клонче поникват две :-)
Не обичат много вода...т.е предпочитат по- сухо
Има чудесен разсад в разсадника на 4-ти километър- зад БАН обаче го продават по 10 броя- единични разсадчета не дават. Но пък с 10 разсада аз пълня 3 сандъчета и още едничко отделно в саксия.
Забележка- ако не им чупиш връхчетата се дърпат на височина...ако ги чупиш- растат като храстче- цъфтят от май до късна есен, че и после като ги внесеш вътре продължават....

I AM FREE....LIKE FLYING DEMON


Тема Къде по-точно е този разсадник?нови [re: FLYlNG DEMON]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано29.04.03 16:33



Горе долу познавам района на комплекса БАН, но не знам къде е този разсадник, можеш ли да ме ориентираш приблизително? Много ще съм благодарна!



Тема Re: Къде по-точно е този разсадник?нови [re: Цвeти]  
Автор FLYlNG DEMON (ПРЕЛИТАЩА)
Публикувано29.04.03 16:51



ще се опитам да ти обясня. вземаш примерно автобус 280 от центъра по посока студентски град и слизаш на спирката след Плиска- казва се "студентски общежития" - пресичаш Цариградско шосе и тръгваш надясно /посока противоположна на центъра/ в първата пресечка завиваш наляво- вървиш около 150 метра и ще видиш оранжериите на разсадника вдясно от себе си. там на място ще те ориентират какво къде точно и в коя оранжерия е изложено.

Ако пътуваш с кола е по- сложно защото там движението е много овъртяно и трябва да се движиш в локалното платно. Всъщност то зависи от коя посока идваш

I AM FREE....LIKE FLYING DEMON


Тема Благодаря!нови [re: FLYlNG DEMON]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано29.04.03 17:55



Ориентирам се! Благодаря!



Тема Re: Външни бегониинови [re: FLYlNG DEMON]  
Автор Nadin ()
Публикувано30.04.03 09:49



Благодаря ти за обяснението
Аз си купих луковици на бегония грандифлора и ги засадих в едно сандъче и сега чакам да видя какво ще стане



Тема Re: Външни бегониинови [re: Nadin]  
Автор FLYlNG DEMON (ПРЕЛИТАЩА)
Публикувано03.05.03 01:31



чудесни бегонии има в метро....
тази сутрин им се радвах....

обаче не си купих че у дома вече прилича на джунгла и може да ме изхвърлят със все китките :-)))))))))

I AM FREE....LIKE FLYING DEMON


Тема Re: Външни бегониинови [re: FLYlNG DEMON]  
Автор Nadin ()
Публикувано03.05.03 13:47



Ха ха ;))
и мен вече ме плашат така, ама сега мисля да изнеса някои навън та ще се освободи малко пространство



Тема Re: Външни бегониинови [re: Nadin]  
Автор mewhoelse (непознат )
Публикувано04.05.03 23:49



ot maluk obi4am nejnite cvetove na vun6nata begoniq 6 znai6...
osobeno gi lbim da si gi mu6im u gaza...pomaga i za vun6ni hemoroidi

begoniqta lekuva!tq e dar ot boga!



Тема За колконови [re: FLYlNG DEMON]  
Автор Nadin ()
Публикувано13.05.03 10:29



време е нормално да се покажат бегониите на повърхността?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.