Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Някойнови  
Автор Nadin (:))
Публикувано17.11.02 22:41



може ли да ми каже как се казва това

цвете. Подариха ми луковици лятото и аз вече си мислех, че няма да цъфне, но ме изненада приятно. Как да съхраня луковиците след като прецъфти?

A moment's insight is sometimes worth a life's experience

Тема Re: Някойнови [re: Nadin]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано18.11.02 13:19



picture ne se otvarya...., no stom sa lukovizi ...kato prezufti.....ichakai da pizavehnat...ne e losha ideya okolo mesez sled tova ...( za da mogat veshestvata da se concentrirat v luklovizte....)
togava gi izvadi, pochisti .....i gi suhranyvai do sledvashtata godina na suho, provetrivo mysto ...( neshto kato tumen garaz) ...maza( zabravih za mazata...nie tuk nymame mazi....



...do sledvashtata godina...


Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: Някойнови [re: rebekka]  
Автор Nadin (:))
Публикувано18.11.02 14:48



Ето го линка към снимката може пък така да се отвори
Ще пробвам така както ми каза за луковиците,
благодаря

A moment's insight is sometimes worth a life's experience

Тема Re: Някойнови [re: Nadin]  
АвторGirla (Нерегистриран)
Публикувано19.11.02 20:00



Auuuuu ama tova e adski krasivo cvetence. Razbra li kak se kazva i koga se sadi, che da si go zakupja?
Kak e hoyata? Mojata se pobyrkva da puska novi kloncheta. Dano da zyfne pak skoro. Aechmeata raste, makar i bavno i mnogo i se radvam



Тема Re: Някой [re: Nadin]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано20.11.02 21:08



Това е Anemone blanda ако не се лъжа. Луковиците се садят есента, но преди това се накисват в хладка вода за ден-два. Цъфти може би през май-юни, след което луковиците не се вадят от земята поне няколко години. Съществува една малка вероятност при много студени и безснежни зими луковиците да измръзнат, но тази дано не е такава.



Тема Re: Някойнови [re: Cтeфaн]  
Автор Nadin (:))
Публикувано21.11.02 15:11



Значи ако е същото малко съм му объркала сезоните, защото аз го засадих лятото май беше през юни и преди около 10 дни цъфна, а явно заради пропуска ми с накисването на луковиците от 8 луковици само 2 растениица пораснаха

A moment's insight is sometimes worth a life's experience

Редактирано от Nadin на 21.11.02 15:12.



Тема Re: Някойнови [re: Girla]  
Автор Nadin (:))
Публикувано21.11.02 15:16



Стефан написа как се казва, но аз ще питам от къде е купувано и ще ти пиша, що не вземеш да се регистрираш та да ти пускам бележки, а Hoyata онзи ден видях,че е пуснала 2 нови листенца, тя явно до сега се е аклиматизирала, и съм много доволнаЕхмеята си расте по принцип по - бавно, едната от моите пак (за 5 път) е пуснала нова издънка

A moment's insight is sometimes worth a life's experience


Тема Re: Някойнови [re: Nadin]  
АвторMona_ta (Нерегистриран)
Публикувано23.11.02 19:54



Tova e naistina Anemonia.Samo che mai e Anemone coronaria.Koeto shte reche , che mojesh i mart ili april da ja posadish.Sled kato precufti(mai , iuni),izchakai malko da se svijat i listata(oo dano da ne se povtarjam ,Rebeka mai ti beshe dala suvet) Kakto i da e...na tumno i provetrivo mjasto do sledvashtia septemvri ili mart.Kusmet



Тема Re: Някойнови [re: Nadin]  
АвторMona_ta (Нерегистриран)
Публикувано23.11.02 20:00



Oshte neshto.....po otnoshenie na sudeneto.Tam kudeto ne ti e cufnalo ili izljazlo ima verojatnost da si oburnala lukovicata na ne kakto trjabva.Verojatnost lukovicata da e bila bolna ili nedovolna sushto ja ima razbira se.Ne zabravjai dobria drenaj,za da ne se razkapjat .Chao sega!!!



Тема Re: Някойнови [re: Mona_ta]  
Автор Nadin (:))
Публикувано24.11.02 19:18



Blagodaria ti za suvetite- naistina niakoi gi biah posadila nepravilno- s korenite na gore, makar che uzh vnimavah ama az gi oburnah, a posle puk povecheto izgniha, dano sledvashtata prolet mi e po-uspeshna za cvetiata v sanducheta ;))

A moment's insight is sometimes worth a life's experience



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.