Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 08.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Стайна елха!нови  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано20.08.01 17:01



Някой може ли да ми каже ,до каква височина порастват стайните елхи.
Моята, не е обикновена от гората, ами някаква специална стайна /холандска?/ разновидност:не и падат игличките, самите клончета стоят зелени, а не кафеви; клончетата не са последователни, ами излизат от едно място по четири, няма шишарки.../ Вече е един метър висока /за 2г./ и се чудя докога ще расте...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Стайна елха!нови [re: Mama Netty]  
Автор Pliampalo ()
Публикувано21.08.01 09:44



Нямам представа колко и е максималното но съм виждала в магазини за цветя и заведения че стигат почти до тавана.
Но тези който съм виждала не са много кичести и твойта ли е така?
Обясниха ми че такъв си и бил видът:)
Теб те притеснява че е пораснала много ли?
Аз със иглолисните съм много зле
Правила съм опити но всички умират :((((((((
Та благородно ти завиждам

Izvinenieto e kato zadnika ,vseki si go ima


Тема Чак до тавана!нови [re: Pliampalo]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано21.08.01 11:41



Това са 2-3 метра...
Е, поне ще я ползваме на Коледа!
А иначе - доста кичеста е - поне клоните, но както казах те излизат от едно място по-четири и разклоненията не са точни както при горските елхи...Самите "иглички", също не са точно иглички, защото не бодат и не падат, но иначе са в чудесен свежо-зелен цвят и миришат ...хм, доста иглолистно... Най- долните клончета увисват и като се допрат до почвата - пожълтяват и падат целите /без да се оголват от игличките!/. Не знам дали така трябва. Самите грижи за елхата не са големи - вода всеки ден и торене на 6мес.

Qui scribit, bis legit.


Тема Защо не и подрежешнови [re: Mama Netty]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано22.08.01 00:30



връхчето, ако те притеснява, че и израстнала много.

Ама после пък оформянето ще ти е по-сложно.

И мен ме няма по иглолистните.

***


Тема Ох...нови [re: Jennifer]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано22.08.01 10:18



ами пропуснах да обясна, че и върха на елхата не е така остър като обикновените елхи и ако го подрежа дръвчето съвсем ще заприлича на пресечена пирамида...пък и тогава къде ще слагам коледната звезда, като украсявам елхата...

Qui scribit, bis legit.


Тема А, звезданови [re: Mama Netty]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано22.08.01 18:16



можеш да и сложиш някоя по-помпозна панделка като цвете от подаръци, за да създаде обем, това не е проблем, но защо върхът не е остър?

Тя ще е някоя много специална, не я пипай, тогава.

А лятно време къде я държиш? Не и ли е горещо у вас?

***


Тема Ами върхътнови [re: Jennifer]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано23.08.01 00:33



не е остър, защото като порастне с 10см. веднага на върха, а не острани се появяват четири клонки, които излизат едновременно на едно ниво и са разположени на кръст. Така като погледна елхата - тя дори в момента е плоска като тепсия отгоре, защото връхчето е само 1- 2см над равнината на клоните...Странна работа, някаква кръстоска ще да е...

Qui scribit, bis legit.


Тема нека поясня...нови [re: Mama Netty]  
Автор Brahman (лутащия се)
Публикувано15.09.01 13:18



значи , изобщо не е никаква кръстоска ами си е съвсем нормално иглолистно растение тип стайна елха , латинското и име е "Araucaria"(Араукария) и може да стигне доста голяма височина , което зависи все пак от гледането на растението. При не особени грижи за около десетина години може да достигне тавана , става дума ако е била съвсем малка. Нуждае се от доста слънчева светлина и не много поливане, значи поливаш когато видиш че е изсъхнала пръстта и тва е общо взето , ако ви интересува нещо друго относно растенията питайте



Тема Много съм ти благодарна! [re: Brahman]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано23.09.01 20:46



Едва сега видях постинга...Като знам латинското име, може би ще намеря повече подробности в растителните енциклопедии или по интернет.
Не знаех това за слънчевата светлина и тъй като игличките стоят доста сочни - реших, че може да прегорят на слънце и това лято не я изнесох на терасата...
Изглежда също така, че я преполивам, ако това което пишеш е вярно...
Дали затова най-долните и клони изсъхнаха? Можеш ли да ми кажеш , на колко време трябва да я торя? ? Предварително ти благодаря!

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Много съм ти благодарна!нови [re: Mama Netty]  
Автор Brahman (лутащия се)
Публикувано24.09.01 12:13



така , относно торенето има значение какъв тор се използва. Аз ти препоръчвам да си купуваш холандски продукти , по-скъпи са но нямат нищо общо с наште боклуци. Стандартното подхранване с течен тор (напр. "Pokon") , става през интервал не по-малък от две седмици , това се отнася не само за растенията от семейство хвойнови, от които е и Араукарията. Значи , добре би било да се изнася лятото на терасата , но имай предвид че не трябва да се излага елхичката на пряка слънчева светлина , защото както правилно си предположила може да и изгорят игличките, но определено е необходима доста светлина. Изсъхването на долните и клонки най -често се дължи на висока температура или сух въздух и по рядко от нередовно поливане. Освен , че има нужда от светлина стайната елха се нуждае от прохлада и проветряване особено зимата когато парното е на 6 и въздуха е сух, може да пръскаш листенцата от време на време . И общо взето това е което мога да ти кажа , също имай предвид , че това растение расте доста бавничко , тъй че не търси грешката у себе си винаги , поради незабележимия резултат от отглеждането. айде със здраве засега :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.