Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 07.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Еко почванови  
Автор xtazi (the Muse)
Публикувано09.07.01 13:05



Някой да има опит с екопочвите? Какви растения виреят в нея, ня колко време се тори, всякакво инфо ще ми помогне.
Благодаря ви

Аз ида от другаде


Тема Ползвам екопочванови [re: xtazi]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано12.07.01 01:02



отдавна.

Бях си я купила с каланхое. Голяма глупост от страна на продавачките, защото то не е влаголюбиво и листата му изгниха. Още в магазина щракнах, че трябва да засадя влаголюбиво растение или както ги наричат в книгите: растения, подходящи за хидрокултури, но приех предложеното от "експертките" каланхое. Едва го спасих. В момента отглеждам дифенбахия. Най-лесно се отглеждат тези растения, които издържат задълго натопени във вода.

Екопочвата може да се боядиса. Купувала съм си и боядисана, но боята се оказа нетрайна. Аз си я боядисах след това с най-простата боя за яйца, която намерих случайно в 1 магазин, защото беше минал Великден отдавна. Вече ако не греша 3та година изобщо не е мръднала.

Има още нещо. Сигурно зависи и от самата екопочва, защото майка ми се запали от мен и също си купи, но нейната изсъхна и се сви и "изпари" отдавна, отдавна. Моята е още като нова.

За торенето - торя когато торя всички останали саксии. По-рядко поливам.

Много красиво стоят засадените в екопочва растения. Има възможност да по-красиво аранжиране и на практика няма ограничения за съда, в който ще ги поставиш.

Не се колебай, вземи си. Няма да съжаляваш. Не се поддържа трудно.

***


Тема Re: Ползвам екопочва [re: Jennifer]  
Автор xtazi (the Muse)
Публикувано12.07.01 14:12



Много много благодаря!
отдажна си купих, но чак сега я приготвих :)))
интересува ме следното:
трябжа ли когато я приготвяш, да разтвориш във водата някаква течна тор, или мога да мина и без нея?

Аз ида от другаде


Тема Re: Ползвам екопочванови [re: xtazi]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано12.07.01 22:34



Радвам се, ако съм ти била полезна.
Аз не съм слагала тор в началото. Мисля, че не е нужно. А и обикновено в тази почва се засаждат по-малки растенийца, мисля, че поне в началото няма смисъл. След 1 - 2 седмици да кажем, можеш да ториш, като наблюдаваш междувременно. Растението само ще ти подскаже.

В какъв съд я сложи?

***


Тема Re: Ползвам екопочванови [re: Jennifer]  
Автор xtazi (the Muse)
Публикувано13.07.01 13:37



Благодаря ти :)))) успокои ме :)))
слойих я в разни стъклени купички, защото е много красива :)
а могат ли да се гледат бонсаи в нея? или ми трябва специална почва за бонсаи?

Аз ида от другаде


Тема Е, от бонсаи не разбирамнови [re: xtazi]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано16.07.01 17:29



Но си мисля, че не би им било добре в екото, защото ще са на много влажно. Знам ли! Който се занимава с бонсаи - да каже.

Иначе за съдовете - да, купички, чаши, бутилки... каквото му дойде на ума на човек. Наистина става много красиво.
Аз опитах дори да я направя на 2 слоя - 2 различни цвята, но не се получи, защото беше от готовата и по-водниста, та се разми и стана черна. После я измих с вода и и теглих нова боя.

***


Тема Re: Еко почванови [re: xtazi]  
Автор Pliampalo ()
Публикувано16.08.01 13:32



И аз да се включа
Да знаете от къде мога да си купя еко почва?
И дали да си я взема готова или суха?
И някакви орентировачни цени ?
Все такива въпроси ме интересуват:)
Преди няколко дена си пукнах кръглият аквариум и сега съм решила да го ползвам за саксия:)
И понеже е стъкло си мисля че с еко почва ще изглежда добре.
Ако предложите и какво цвете да си бодна вътре?:))))))
Прочетах че трябва да е влаголюбиво ама все пак да си попитам.

Izvinenieto e kato zadnika ,vseki si go ima


Тема Съдътнови [re: Pliampalo]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано17.08.01 15:50



от аквариума ако е пукнат сериозно, може и да не стане, защото може да ти пропуска. Ако е незначителна пукнатината, ще изглежда много красиво.

Това с екопочвата е все едно да отглеждаш растението във вода. Които стават за такова отглеждане - само във вода, стават и за екопочвата.

Може би е по-добре суха, ти да си я направиш и боядисаш по твой вкус.

Цените не си ги спомням вече, но едва ли са актуални, дори и да ги помнех, защото съм си я купувала отдавна.

Не съм от София и не знам откъде можеш даси купиш, но не е нещо дефицитно.

Хайде, кажи какво се е получило!

***


Тема Re: Съдътнови [re: Jennifer]  
Автор Pliampalo ()
Публикувано20.08.01 12:02



Не е пукнат сериозно , щом мога да налея вода в него и тя не изтича:)))))))
Имам едно цвете малко ме няма с латинските наименования ама е с зелени продълговати листа и цъфти бяло като кала.
По мое мнение е влаголюбиво и даже в един цветарски ми казаха че мога да си го гледам в банята само светлина да има:)
Ще го пробвам и ще кажа какво се е получило.
Но няма да е скоро , в момента ремонт правя и .............
Уф, не ми се говори :)))))))))

Izvinenieto e kato zadnika ,vseki si go ima


Тема Спатифилум?нови [re: Pliampalo]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано22.08.01 00:27



Прилича по-скоро на антуриум, но е бяло?
Няма да ти стане много голямо, ако е в екото. Така си мисля.

А и вцветарски магазин като кажат "баня", имат предвид по-осветените и просторин бани от списанията, така че много не ги слушай!

***



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.