Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Японска розанови  
Автор Гpaxчeтo (ентусиаст)
Публикувано19.02.01 23:22



Имах преди време една, но я нападнаха въшки. Няколко месеца се борих, но я надвиха.
Преди седмица ми подариха новичка. Така и се радвам, но с всички, с които съм говорила за това казват, че са имали, но са я нападнали въшки. Явно им е слабо мясно на японските розички. Някой знае ли как да я глезя, за да не ми се разболее? Такава е красавица!





Тема Въшкинови [re: Гpaxчeтo]  
Автор Jennifer (минаващ)
Публикувано19.02.01 23:33



Мога да ти кажа средства срещу въшки, които съм изпробвала.

Щитоносните ги махам на ръка.

Другите ги поизчиствам колкото може на ръка. Приготвям им следният разтвор: купувам най-долнопробните цигари, които има в магазина, за да е по-необработен тютюнът. Махам им хартията и правя запарка като чай. Изстудявам го и започвам да мия листата, или да ги пръскам, ако са по-ситни листенца с това нещо. Също поливам и почвата, цветовете, всичко. Дава много добър резултат. За разлика от сапунения разтвор, който ми умори някои цветя.

Има един препарат Bio Kill - много го препоръчват, допускам, че ще има ефект, защото когато имах куче действаше много добре. Напълно безопасен е за топлокръвни, но за секунди трепе студенокръвни. Мисля, че ще стане и за растения.


***



Тема Re: Въшкинови [re: Jennifer]  
Автор Гpaxчeтo (ентусиаст)
Публикувано19.02.01 23:38



С препарат не съм опитвала, но и сапунената вода и отварата от тютюн не помогнаха. Измия въшките, закрепи се, опита да пусне листенце и те пак го нападнат. И пак, и пак, и пак... Едно и също клонче поне 2-3 месеца се опитваше да покара. А за цветовете да не говорим. Те се загубиха още в началото.





Тема Макар да няма много логиканови [re: Гpaxчeтo]  
Автор Jennifer (минаващ)
Публикувано20.02.01 09:37



да се крият в пръстта, все пак поливам и пръстта с тази отвара.
Пробва ли да полееш и почвата. За въшките и да не помогне, поне ще предотврати появата на мравки.

***



Тема С мен не си говорила!нови [re: Гpaxчeтo]  
Автор Гълъбицa (пристрастен)
Публикувано20.02.01 12:10



Мойта няма и никога не е имала въшки, листни де, и е висока около 150см!



:-)
Да сте живи и здрави!

Тема Re: Японска розанови [re: Гpaxчeтo]  
Автор xtazi (непознат )
Публикувано20.02.01 14:36



Баща ми, който е голяма цветарка, чисти листата с парцалче, натопено в бира.
Обаче не съм сигурна дали японската роза обича да й се мокрят листата.




Тема Не съм.нови [re: Гълъбицa]  
Автор Гpaxчeтo (ентусиаст)
Публикувано20.02.01 15:20



Но да не става дума за китайска роза? Ако наистина е японска - евала, не съм виждала толкова голяма. И още ако е така, кажи ми как я ухажваш, много искам този път да си я запазя.



Тема Пробвааах :(нови [re: Jennifer]  
Автор Гpaxчeтo (ентусиаст)
Публикувано20.02.01 15:52



Не я спасих тогава. Сегашната все още се усмихва, макар да не ми харесват много листенцата и - не са ясно зелено, а някак болнав вид имат, но да се надяваме, че просто се е стреснала от разнасяне насам и натам. Постоянно я дебна за въшки, засега й няма нищо. Дано не ми се налага да я лекувам, но пък знае ли човек. Питах, защото може някой да си е патил и да знае решение.
Благодаря за идеите!





Тема Re: Японска розанови [re: xtazi]  
Автор Гpaxчeтo (ентусиаст)
Публикувано20.02.01 15:55



Ама те са толкова мънички и толкова много....



Тема Japan 100%!нови [re: Гpaxчeтo]  
Автор Гълъбицa (пристрастен)
Публикувано20.02.01 16:25



Слагаш я в другата стая , от време на време я поливаш и не и говориш ама въобще!



:-)
Да сте живи и здрави!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.