Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 10.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Flash
*Кратък преглед

Тема loading  
Автор DeepSky (neshto)
Публикувано13.08.03 17:39



Ot skoro vreme se zanimavam sys flash .... be novak sym s dve dumi :)
Niakoi ... moje li da mi kaje kak primerno da si napravia edin loading... dokato mi zaredi flashkata.......

tova e predpolagam e leko flashche ... koeto se vkarva po niakakav nachin v swf-to de , ama .... aaaaide nekoi ako znae da me svetne po vaprosa che mi e palna malgla :)



Тема Re: loadingнови [re: DeepSky]  
Автор DJ quot;Xquot; (...титла ли?!)
Публикувано13.08.03 22:46



Znachi davam ti nai-prostia preloader:
Pravish si animaciikata Loading... primerno tochkite da se izpisvat. V poslednia frame na flasha ti postaviash keyFrame i go krushtavash "Done". Sled kato si si napravil animaciata za loading (po princip mu se vika preloader) sledvashtia frame, koito ti e i keyFrame, go krushtavash "Go". V predposlednia frame na preloadera postaviash actionscript:
ifFrameLoaded ("Done") {
gotoAndPlay ("2", "Go");
}
a v poslednia:
gotoAndPlay(1);
tova e. Ako ima problemi mi pishi.

DJ "X" SP - webmaster of the



Тема Re: loadingнови [re: DJ quot;Xquot;]  
АвторHA HA HA (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 12:19



Моето момченце,

не си наясно какво е Loader и какво е Preloader

Това за което те питат и това което ти обясни как става с простия си пример е LOADER. Искам да допълня също, че примера ти не е актуален и ще работи ако става въпрос само за една сцена. Ами ако са 2, 3 или повече ?

PRELOADER-а обикновено се използва за зареждане на точно определни кадри в паметта, тези на които евентуално анимацията би запецнала (прави се предварителна симулация за тази цел).
Това е най-професионалния начин, и много от вас не знаят какво всъщност е PRELOADERA и се изписват хиляди глупости в интернет от незапознати.



Тема Re: loadingнови [re: HA HA HA]  
Автор DJX (...титла ли?!)
Публикувано31.08.03 23:05



Виж, пич, не съм виновен че съм заблуден - просто тук има много хора които като теб се имат за голяма работа. Не казвам нищо против теб - сигурно е така, както казваш това за имената. Само ще ти кажа че тоя пример който съм посочил бачка и с 2, 3 или повече сцени.

DJ "X" SP - webmaster of the



Тема Re: loadingнови [re: DJX]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 20:34



ostavi go toq aman ot naduvki deto si mislqt che sa koi znae kakvo



Тема Re: loadingнови [re: HA HA HA]  
Автор mucho (mano)
Публикувано03.09.03 02:37



mmmmm 4e mi stana interesno :) ....

.... pls pls pls pls pls pls pls pls bi li pokazal kak to4no 6te zaredi6 nqkolko kadyra w pametta primerno kadri - 3,7 i 8 ....

... bah maaamu twa 6te da sa nekwi nedeklarirani funkcii .... eeeej tiq ot MM pak ne6to ni la6kat dea - q glej kwi ne6ta imalo tctctctc

fLashIt

Редактирано от mucho на 03.09.03 02:42.



Тема Re: loadingнови [re: mucho]  
Авторm[]nev (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 02:33



pi4ove, spored mene otvorkoto ima vpredvid da se slojat po-tejkite grafiki i moviClip-ove v na4aloto s alpha=0, za da sa zaredeni i da ne se prese4e rabotata dokato se play-va filma...

tova rabirase njama smisyl ako ima loader ili preloader ili neznam si kakvo si, deto puska filma samo ako e zaredeno vsi4ko....



Тема ПИТАЩнови [re: DJ quot;Xquot;]  
АвторПичara (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 16:43



Добре де, ако имам няколко сцени, на всяка в началото трябва да поставям същия скрипт , или ?!?... или фрейма "DONE" се намира на последната поред сцена, накрая. ?!?!?!? Не ми е нещо ясно !


Обяснете ми.



Тема Re: loadingнови [re: DeepSky]  
Автор moonjoggerМодератор (влюбен...)
Публикувано04.09.03 20:56



Здравей,

- две страници уроци на български... и за прелоудъри и лоудъри трябва да има

П.П Айде стига джафканици...

|Не закусвам-влюбен съм. Не обядвам-влюбен съм. Не вечерям-влюбен съм. Не спя-гладен съм|


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.