Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Flash
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема независимост от CPUнови  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 23:06



Има ли някакав начин Флаш анимацията да не е зависима от бързината на процесора? Имам в предвид, че когато има анимация на много и тежки обекти тя засича. Има ли някакво решение на проблема?



Тема Re: независимост от CPU [re: питaщ]  
Автор Fahrenheit (ASNative)
Публикувано25.06.03 10:08



Не, как си го преставяш? Олекоти анимацията...
Тя насича, щото окупира ресурсите, те като са малко откъде да вземе още? Колкото и да форсираш fps, по - бързо няма да стане...

ASNatives can usually be found in dark rooms where the only light is the glow of a CRT …


Тема Re: независимост от CPUнови [re: Fahrenheit]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 17:26



Знам това. Няма ли някаква програма, която да конвертира вектора във растер и по този начин да се получи един образ в реално време. Нещо на принципа на видеоформатите, но важното е флаша да не си губи интерактивността! Бях виждал преди време програма, която добавяше DirectX възможности към флаша. Не съм сигурен дали по този начин ще стане, това което искам. Крайния файл може и да е *.exe, не ме интересува това. Важното е да не засича, тъй като аз съм с машина 2.1 GHz и пак засича. Има ли решение на проблема или не?



Тема Re: независимост от CPUнови [re: питaщ]  
Автор Fahrenheit (ASNative)
Публикувано25.06.03 18:37



м значи... можеш да рендираш туиновете, за да не ги смята на компютъра на клиента. (Като конвертнеш междинните фреймове в кийфреймове).

(егати българския дето излезе)

Може и да не помогне много, но си струва да опита човек.
Предполагам Director ще свърши по добра работа, може и с него да пробваш.

ASNatives can usually be found in dark rooms where the only light is the glow of a CRT …


Тема Re: независимост от CPUнови [re: питaщ]  
Автор mucho (mano)
Публикувано25.06.03 21:17



hi, tuj deto kazwa Fahrenheit naistina olekotqwa (no malko), btw ma drugo ma razbi mene na CPU 2.1 da ti se4e zna4i baq si se postaral ....

... btw 6tom 6te e offline wij kakwo moje6 da obyrne6 w rasteri (osobeno ako ima6 textowe - te mnogo tovarqt), drugo wij kakwo moje6 da naprawi6 ako ima6 golemi po razmer vektorni obekti, dali ne si prekalil s prozra4nosti i t.n.

fLashIt


Тема Re: независимост от CPUнови [re: mucho]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано26.06.03 18:18



Работата е там, че флаша не ми е анимация, а е много сложно динамично съчетание на голям брой обекти, които се чертаят динамично всяка секунда по 24 пъти. Затова трябва конвертирането на растер във вектор да става в реално време. Ако има и друг начин да се постигне това, казвайте!



Тема Re: независимост от CPUнови [re: питaщ]  
Автор Fahrenheit (ASNative)
Публикувано26.06.03 19:09



Мне, няма как да стане това преобразуване на вектори в растери в реално време ... Какво толкова правиш ако не е тайна?

ASNatives can usually be found in dark rooms where the only light is the glow of a CRT …


Тема Re: независимост от CPUнови [re: питaщ]  
Автор mucho (mano)
Публикувано26.06.03 20:34



emi kofti rabota - celi problem ide ot twa 4e player-a/plugin-a ne polzwa wyzmojnostite na videokartata

fLashIt


Тема Re: независимост от CPUнови [re: mucho]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано26.06.03 20:40



Хам, кофти, така и предполагах. Мерси все пак!



Тема Re: независимост от CPUнови [re: питaщ]  
АвторYOrggi (Нерегистриран)
Публикувано27.06.03 01:13



Tova za nasichaneto na flash sam go vizhdal samo na super spanati mashini 200-300 Mhz, nad 1Ghz ne bi triabvalo da imash takiva problemi, az sam s 1.2 celeron i niamam nikakvi problmi, nezavisimo kolko rasterni izobrazhenia imam.
Tova za koeto se seshtam e mozhebi da si zadal mnogo poveche ot 12 fps koeto e optimalnata preporachitelna stoinostost, stoinosti po goliami ot 12 samo natovarvat dopalnitelno procesora bez da ima niakakva vizualna razlika i animaciata nasicha.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.