Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Flash
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Save & loadнови  
Авторlud gidia (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 12:25



Някой знае ли как да се записват променливи в отделен (да речем текстов)файл и след това как се извикват. Ако някой може да ми помогне ще му бъда благодарен.



Тема Re: Save & loadнови [re: lud gidia]  
АвторFlashman (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 16:05



Zdr, znachi zavisi kade iskash da gi zapisvash tezi promenlivi. Na user-skia HardDisk ili na Server-a. Parvoto stava samo ako filma e *.exe, demek Flash Projector. Ako polzvash Flash 5 nai-lesno stava s FScommand-a "save", a kato parameter zadavash kade i kakav format da ti se zapishe. Tazi komanda ne raboti pri MX. Drugia variant e da polzvash niakakav software, koito razshiriava vazmojnostite na Flash-a ot sorta na SWF Studio, FlashStudio i tn.

Ako iskash da gi zapishesh na Server, ste ti triabva niakakav scriptov ezik ot sorta na PHP, ASP, CGI i tn. Za celta obache triabva da imash poddrajka ot strana na server na tezi ezici. Preporachvam ti da potarsish vav Flashkit-a za poveche info i estestveno za FLA



Тема Re: Save & loadнови [re: lud gidia]  
АвторFlashman (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 18:10



Zabravih da ti kaja, che mojesh da go napravish i s Shared Objects. Za poveche info vij help-a na Flash. Lichno az ne izpolzvam shared objects stoto nesto me drazni, no ne moga da kria, che poniakoga varshat chudesna rabota a i upotrebata im e izkluchitelno lesna. Vse pak izbora si e tvoi!!!



Тема Re: Save & loadнови [re: Flashman]  
Авторlud gidia (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 20:25



Tam e problema qvno - az sym s MX. Dai nqkakva ideq za tova :(



Тема Re: Save & loadнови [re: lud gidia]  
АвторFlashman (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 18:25



Dai poveche info za kakvo ti triabva. Sasto i kade iskash da zapisvash dannite - na userskia HardDisk ili na Server? Inache ne moga da ti pomogna!



Тема Re: Save & loadнови [re: Flashman]  
Авторlud gidia (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 21:11



Na userski hdd. Iskam da moga da zapisvam promenlivi, ma ne samo dokato izlezna ot prilojenieto, a primerno sled 2 godini o6te da sa si tam :)



Тема Re: Save & loadнови [re: lud gidia]  
АвторFlashman (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 22:08



Zdr, znachi varni se na parvia mi post. Tam sam ti obesnil kak stava, ama are oste vednaj :) - znachi nai-lesno stava sas Shared Objects. Ne mi se obesniava za tova, prosto vij v help-a na Flash. Ako obache iskash da go napravish kato horata, ti preporachvam ili SWF Studio ili FlashStudio PRO. Paste-ni gi v google, za da vidish za kvo stava vapros. Znachi az lichno polzvam FlashStudio-to (naloji mi se da si ja kupia, stoto nema crack za neia :)))) i sum strashno dovolen. Ste ti svarshi strahotna rabota, ne samo za tova ami i za kup drugi nesta. Blagodarenie na tazi programa mojesh da store-vash danni obsto vzeto kadeto i kakto si poiskash - v Access baza danni, v SQL baza danni, txt na vsiakade iz userskia HDD, i vkluchitelno v Registry-to :) Ako pravish nesto seriozno, az lichno ti preporachvam da si vzemesh programkata - investiciata se izplasta!!!

Ako ne - probvai s Shared Objects ili vij v Flashkit-a. Tam imashe edin FLA s EXE kam nego, koito store-va txt na HDD.

Uspeh



Тема Re: Save & loadнови [re: Flashman]  
Авторlud gidia (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 13:28



Abe ne iskam da me smetne6 za mnogo typ, ma moje6 li da mi obqsni6 kak stava sys shared objects. Tyrsih helpa ma ne namerih ni6to. Samo shared libraries...



Тема hamнови [re: lud gidia]  
АвторFlashman (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 16:24



Ham, ne sum ot tia deto obichat da obesniavat, ama aide, ot men da mine!

Znachi shared objectite se zapisvat na userskia HDD v Windows\Application Data\Macromedia\Flash Player\imeto na file-a

Parvo sazdavame Shared Object sas slednia script:

nesto = SharedObject.getLocal(name)

Zapisvaneto na info stava po slednia nachin:

nesto.data.variable_name = variable_value.text

nesto ti e imeto na shared obekta, koito vavedoh po-gore. Vseki pat kato se obrastash kam nego, napraktika se obrastash kam shared obekta. data ti e komandata za prisvoiavane, variable_name ti e imeto na promenlivata, koiato iskash da zapishesh, a variable_value e neinata stoinost.

Trieneto stava s null - nesto takova: nesto.data.variable_name = null Tova ste iztrie stoinostta na variable_name.

Cheteneto stava po toia nachin:
nekav_variable = nesto.data.variable_name
Tova ste pokaje v promenlivata nekav_variable stoinostta na variable_name, koiato zapisahme po-rano.

Obsto vzeto e tova! Preporachvam ti obache da potarsish vav Flashkit primeren FLA. Predpolagam ima dosta!

Uspeh



Тема Re: hamнови [re: Flashman]  
Авторlud gidia (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 11:18



Flashman, glei da ne pripadne6 ot men. Taka...
Kato se ima predvid 4e sym opital MNOOOOOGO pyti kvoto mi napisa, otdelno drugi metodi i tyrsih vyv flashkita i t.n., seti se dali stana...
Zatova shte ti dam vsi4ko to4no kakto trqbva :
promenlivata e "moves"
faila napr "filename.txt" (ako trqbva)
shared objecta - saves
stoinostta na variable iskam da e poslednata, koqto e bila predi save-to (tq si se izmenq)
Ako ti trqbva o6te info kaji.
ako moje6 da go napravi6...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.