Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Flash
*Кратък преглед

Тема click counter  
АвторX-FLaSheR (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 16:24



Imam sait i iskam v nego da postavq buton i do nego dynamic text koito da ot4ita kolko pati e natisnat(za download button stava duma).Kakvi actions trqbva da mu sloja i kaf trqbva da e variable-a na dyn. text-a



Тема Re: click counterнови [re: X-FLaSheR]  
Автор moonjoggerМодератор (влюбен...)
Публикувано05.02.03 18:58



Za tova shte ti trqbva poveche ot Flash. S dve dymi: trqbva ti serverside script, koito da ti zapametqva broq na svalqniqta na servera i ottam da gi loadvash v Flasha...

|Не закусвам-влюбен съм. Не обядвам-влюбен съм. Не вечерям-влюбен съм. Не спя-гладен съм|


Тема Re: click counterнови [re: moonjogger]  
АвторX-FLaSheR (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 14:12



Ami...ako ti e udobno 6e mi obqsni6 li to4no kak da go napraq i ot kade da go vzema toq serverside script:}



Тема Re: click counterнови [re: X-FLaSheR]  
Автор moonjoggerМодератор (влюбен...)
Публикувано07.02.03 04:15



Privet

Serverside script-a trqbva da pishe/chete v textov fail broq na svalqniqta/otvarqniqta. Imash li host, koito pozvolqva izpulnenie na serversite scriptove? Po princip povecheto ot free hostovete ne predlagat takava usluga. Ideqta e pri zarejdane na flasha toi da pravi zaqvka [loadVariables(),LoadVars...] kum scripta, koito chete ot faila i ti podava dannite, koito veche pokazvash na potrebitelq. Pri natiskane na butona pravish nova zaqvka kum scripta i toi aktyalizira dannite, v sluchaq yvelichava s edinica broq na svalqniqta/otvarqniqta v textoviq fail. Na adres

sum ti napisal prostichuk script na PHP. Za celta obache trqbva da imash HOST, koito pozvolqva izpulnenieto na PHP scriptove. Spisuk s takiva HOST-ove ima na adres Vuzmojno e obache poradi suobrajeniq za sigurnost funkciite za manipulizane na failove v PHP da sa izklucheni na nqkoi ot serverite...

Kakto i da e...eto i malko instrukcii:

- otvarqsh Notepad i suzdavash nov fail
- otivash na , kopirash texta i go paste v Notepad.
- zapazvash faila s razshirenie .php i go kachvash na servera si


Sega za Flash...

- otvarqsh si fla faila
- suzdavash prazno MC, slagash go na scenata i mu davash ime 'hitData', nqma znachenie kude go postavqsh. Moje da e i izvun vidimata oblast na scenata. Vajno e samo da bude v _root t.e glavniq timeline
- markirash toku-shto suzdadenoto MC i my slagash slednite actions:

onClipEvent(load){
this.loadVariables("putDoScriptaTi/imenaphpfaila.php","GET");
}
// txtPole - dinamichnoto textovo pole, koeto shte pokazva broq na svalqniqta/otvarqniqta
onClipEvent(data){
txtPole = visits;
}


- kum butona dobavqsh(redom s tvoite) slednite actions:

loadVariables("putDoScriptaTi/imenaphpfaila.php?action=update","_root.hitData","GET");


Tui e to. Ako ima neshto - pitai

|Не закусвам-влюбен съм. Не обядвам-влюбен съм. Не вечерям-влюбен съм. Не спя-гладен съм|

Редактирано от moonjogger на 07.02.03 04:45.



Тема Re: click counterнови [re: moonjogger]  
АвторX-FLaSheR (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 15:43



Emi ima edin problem:}...http://moonjogger.host.sk/tmp/broqch.txt ne se otvarq:(
ako moje da mi go paste tuka...plZ



Тема Re: click counterнови [re: X-FLaSheR]  
Автор moonjoggerМодератор (влюбен...)
Публикувано07.02.03 17:38



<?php


function getVar($var){
global $HTTP_GET_VARS,$HTTP_POST_VARS;

return empty($HTTP_POST_VARS) ? (isset($HTTP_GET_VARS[$var]) ? $HTTP_GET_VARS[$var] : "") : (isset($HTTP_POST_VARS[$var]) ? $HTTP_POST_VARS[$var] : "");
}




$fcont = @file('countdata.txt');
$fcont = (int) $fcont[0];
$f = fopen("countdata.txt",'w');

if(getVar('action') == 'update') fwrite($f,++$fcont);


echo "&visits=$fcont&";


fclose($f);

?>

|Не закусвам-влюбен съм. Не обядвам-влюбен съм. Не вечерям-влюбен съм. Не спя-гладен съм|


Тема Re: click counterнови [re: moonjogger]  
АвторX-FLaSheR (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 14:30



10x mnou ama....ako ne stavam dosaden...mi v toq site deto mi go dade za free hosts na si4ki registraciqta se pla6ta(pone na tezi koito poddarjat PHP)Ako ne te zatrudnqvam kaji mi ne6to po konkretno ama da e absolut FREE:}
10x predvaritelno



Тема hostнови [re: X-FLaSheR]  
Автор moonjoggerМодератор (влюбен...)
Публикувано09.02.03 15:08





|Не закусвам-влюбен съм. Не обядвам-влюбен съм. Не вечерям-влюбен съм. Не спя-гладен съм|

Тема Re: hostнови [re: moonjogger]  
АвторX-FLaSheR (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 10:19



mi mnou 10x ama ne moa razbera kak da se regna tam...nqma zna4enie....10x pak:P Ae bye do skif




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.