Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Flash
*Кратък преглед

Тема JS-Fla-interaction? Possible? Si o No?нови  
Авторdidkobravo (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 15:02



zdraveite.. shmatki.. :)
Didko...kakvo te surbi tolkova, ta zapochvash po toq tup nachin? Vzaimno uvajenie moito momche...tva mu e maikata. Ako i v flashkit si pocjnal taka - eto ti prichina da nqmash otgovor!

kude li ne pisah kude li ne gledah.. kakvi li scriptove ne obikolih i ne testvah.. i po forumi ei na se razpisah.. normalno shte kajete kato si bezdaren tup developer.. taka e.. ia dai da chuem vuprosa.. :) ta vuprosa e.. :)
vsichki sme si igrali pone malko s JS-Fla vzaimootnoshenia.. daje i bez da zasiagame FScommands.. obrushteniice kum flash player-a..
window.onerror=null;
var moviename = "MyFlash";
function MovieObject() {
if (!ie) return window[moviename]
else return document[moviename]
}
.. i posle leko pobutvane na flashMovie-to ot priatno HTMLlooking link niakude v bezbrajnosta.. na stranichkata.. ili scripta "chuval" niakoga za neia.. kato da kajem..
var MyFla = MovieObject();
function FlaGoHome() {
MyFla.TGotoLabel("_root/SomeMovie","SomeLabel");
MyFla.TPlay("_root/SomeMovie")
}

..nali.. znaete go tova vsichki ste go vijdali.. kuv mi e problema nali? to si raboti.. :) da obache.. neka ne propuskame.. koshmara na vsichki nekadurni developer-i kato men.. DOM Level2.. NS6.. Gecho.. NewLongWaitedMuchTalkedAboutGeneration-a v brawser-O proizvodstvoto.. koito IDVA! za da napravi vsichko niakak po hubavo.. tova ne sporia che e taka no za glupavite nekadurni.. spomenati po gore.. pichove.. tova znachi glavno che osven dva script-a za edno i sushto neshto sega shte triabva da pishat 3.. :) kakto i da e

NIAKOI ZNAE LI KAK DA se oburna ot HTML kum FlashPlayer-a..
iavno..
window.MyFlash ili
document.MyFlash.. ne vursdhat rabota..
document.getElementByID("MyFlash") moje bi ili ...
document.getElementByTagName("OBJECT") ..mm?

ami ako.. falsh-cheto e v edno DIV sloiche.. takova edno.. :))

az lichno pozabivam.. s tova oshte ne sum go izmislil.. ne namerih nikude niakoi koito da moje da mi kaje kak se pravi tova.. ili pone da znae neshto koeto da moje da mi pomogne.. pisah vuv forum-a an flashkit.com koito si e dosta busy.. po princip.. no i tam nikoi ne uspaia da mi otgovori..

chudia se dali tuk niakoi izobshto shte me prochete do TYK..
a ako mi pomognete.. I'll buy you a beer.. :)

Didko.

Редактирано от moonjogger на 17.07.02 20:26.



Тема Re: JS-Fla-interaction? Possible? Si o No?нови [re: didkobravo]  
Автор moonjoggerМодератор (влюбен...)
Публикувано17.07.02 20:30



Tazi tema e po skoro za frond-end scripting forum! Na tebe ti trqbva prosto reference do flasha...
Proveri tuka:






prosto edin search v google...

Jivi i zdravi!

|Не се изказвай за неща, които не разбираш|

Редактирано от moonjogger на 17.07.02 20:35.



Тема Re: JS-Fla-interaction? Possible? Si o No? [re: didkobravo]  
Авторxstreamline (Нерегистриран)
Публикувано18.07.02 11:26



Zdrasti pich,

mnogo hubavo che machish Flash playera pod Mozilla, no ne si li chuval che Flash-JS interactiona tam ne raboti. Ne te znam kakva versia na NS li polzvash, ili tam kakvoto i da e Gecko, obache parvo si svali poslednia release na Mozilla ili pone Netscape 7 Preview Release, posle si svali nai-novia beta Flash Player 6r39, v koito tezi neshta uj sa opraveni i togava moje pak da probvash.
Vse pak problema koito imash e izcqlo s DOM-a, a ne do tolkova s samiq Flash Player. Taka che nablegni na nego i na browsera.

Uspeh!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.