Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Flash
*Кратък преглед

Тема 2 ? MM Director 8нови  
Автор lVU (крайъгълен камъ)
Публикувано05.02.02 11:57



Имам 2 спешни въпроса относно Macromedia Director. Питах и ония 'гении' в групите на Google ама пак май в BG ще се намери помощ. Значи тъй като няма отделен форум за director-a реших че тъй като 80% от флашерите се занимават и с director - та може точно тук да попитам... иначе ми остава да се пробвам само във форума "Приложна магия"

Ето го и първия който е супер елементарен ама така и не намерих нищо в хелпа: Как да направя mailto: линк?
Например:
on MouseDown me
и тука mailto линка
end

И втория въпрос който хич не ми изглежда елементарен на мен е следния:
Значи, имам mixed CD - 1 audio track и 1 data trach (директорската презентация) - Възможно ли е в Directora да се стартира този аудио трак който е на същото CD?

Ха! Излъгах ви! Имам още един въпрос:
Може ли да се екзекютне файл, който се намира в същата директория с projector-a обаче без да се указва допълнително приложението с което да се отвори, ами просто да се изпълни с default регистрираното приложение на системата.
Например имам в същата директория някакъв movieclip.mpg
Единия вариант да се отвори е:
open the MoviePath & "movieclip.mpg with ""C:\Prog...\W...\mplayer2.exe"
Е да ама ако юзера няма mplayer или ползва някакво друго приложение да си гледа емпезите? Това което измислих (най-простото) беше да направя един bat файл който стартира movieclip.mpg и така клипа се стартира с default регистрираното приложение - ама много кофти се получава, когато се покаже конзолата, пък дори и за малко. Знам че е възможно и да се направи едно миниатурно exe на VC което да стартира клипа - ама пак е грозно :-//
Та има ли начин director-a да executne този файл?

Предварително съм признателен за всеки оказан хелп.



Тема Re: 2 ? MM Director 8нови [re: lVU]  
Автор Xлeбapoв® ()
Публикувано05.02.02 18:15



Здрасти.

Значи...

за mailto-то - защо не пробваш с geturl и там да си посочиш нещо от рода mailto: nqkoi@domain.com

(a иначе аз лично си правя нещата под флаш и после ги вкарвам в директора - така си спестяваш много главоболи)

относно въпрос #2: ами мисля че - най добре е саунда да ти е в wav/mp3 наедно с директорската презентация

а за последното: наскоро правиш подобно нещо (но отново беше като се използва флаша) - слагаш mpeg-а в някакъв изолиран фрейм и като трябва да се показва, просто му казваш go to frame X (а btw в този фрейм ще трябва да имаш и някакъв вид back бутон)

ами това е (мисля че не е много ясно, ама.....)

*************
JD





Тема Re: 2 ? MM Director 8нови [re: Xлeбapoв®]  
Автор lVU (крайъгълен камъ)
Публикувано07.02.02 15:51



Ами тва geturl в директора го няма. Сега чета инфо тука за неква gMultiUser екстра която има send net message.

Това да се правят нещата на флаш и после да се импортват в директора е добре, но като се замислиш, директора има бая повече възможности. На този диск дето го направих интрото е флаш а останалата история е директорска.

Идеята на аудиотрака е че ако юзера не иска да гледа цедето на РС - може да си го пусне на уредбата да чуе сингъла. Все пак това е мм CD за музикална група :-))

Както и да е. Аз вече го свърших и се тиражира. :-))

Към тебе лично имам друг въпрос. На сайта ти има един плъг ин чекър за флаш. Аз в момента се боря с такова животно. Дръпнах разни спецификации от флашкита за тия детектори, но искам да проверя не просто дали юзера има версия 4 или 5 ами дали има 5.0.40.0 и нагоре. Правих тука една дреболийка която забива от време на време по време на лоудинга - ако рефрешнеш всичко се оправя :-/// Установих че ако на машината има версия 5.0.40.0+ на плъг ина - това забиване го няма ?!?! :-// хич си нямам идея защо, но като се сложи новата версия - всичко е екстра.
Та това което се опитвам да направя е едно малко клипче, което в началото ти проверява версията, ако я нямаш я дърпа от macromedia.com и да си върви останалото по вода. Ама нещо яко съм закучил. Иначе лоудъра е възможно най-елемнтарния който може да съществува! На едни машини върви - на други трябва да рифрешнеш :-///

ако ти се занимава можеш да го погледнеш на www.d2deluxe.com, но при теб сигурно ще тръгне.

Та въпроса ми беше дали чекъра на сайта ти е това за което си мисля?



Тема plug-inнови [re: lVU]  
Автор Xлeбapoв® ()
Публикувано08.02.02 06:26



Ами за чекърчето - то е едно простичко фла файлчи, което в първия фрейм гледа дали имаш съответната версия и после си казва (тоест праща те на фрейм номер X ).

Ако искаш обаче да сложиш добър скрипт за детектване, виж

. Там съм използвал един много добър джава скрипт. Погледни го!


A иначе за сайт-чето - много е добро!!!! много ми хареса!
Аиде поздрави за сега!

*******
JD




Тема Re: plug-inнови [re: Xлeбapoв®]  
Автор lVU (крайъгълен камъ)
Публикувано08.02.02 17:16



ей на намери се някой да го хареса тва дет съм го сътворил ;-) ...че иначе само критики валяха :-))

мерси за линка - мисля че ще ми е от полза :-))



Тема Re: plug-inнови [re: lVU]  
Автор Xлeбapoв® ()
Публикувано09.02.02 19:52



нямаш проблем
btw мога ли да я видя някъде и мултимедията дето си я направил?

*********
JD
[url]jdbg.com/url]



Тема Re: plug-inнови [re: Xлeбapoв®]  
Автор lVU (крайъгълен камъ)
Публикувано11.02.02 15:24



Ami moga da ti pratia CD-to. Po poshtata ili da se vidim nekade na bira i shte ti podaria edno CD.



Тема (_)] ;-)нови [re: lVU]  
Автор Xлeбapoв® ()
Публикувано11.02.02 20:41



На по бира е по-добре

Само малко да мине седмица, че в момента тамън излязох от сесия в училище и трябва да довърша разни неща

Ако имаш icq, можеш да ме намериш на номер 28627258

Айде с поздрави

**********
JD





Тема Re: (_)] ;-) [re: Xлeбapoв®]  
Автор lVU (крайъгълен камъ)
Публикувано12.02.02 17:32



Оки - разбрахме се

Аре да го затворим тоя треад, че заприлича на неква свалка вече :-))))

ще те намеря на Q-то :-)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.