Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 08.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема водата има кафяв цвят !  
Автор vv_victory (непознат )
Публикувано24.10.09 17:35



здравейте , имам един много голям проблем с водата и не знам какво да правя !
водата ми е кафява на цвят , в същото време е чиста и кристална но кафява на цвят! аквариума не е подложен на слънчева светлина - филтъра е саобразен с литрите , не е пренаселен , имам 10 гупи и две принцеси в 50 литра аквариум , като сменя водата и след седмица се получава кафевия цвят ! ако някой може да ми помогне , ще съм благодарен !



Редактирано от vv_victory на 24.10.09 17:38.



Тема Re: водата има кафяв цвят !нови [re: vv_victory]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано25.10.09 09:10



Ъъъъ.. гледаш гупи и златни в един аквариум??! И той е 50 литра?? Колко са големи принцесите?

Те между другото са големи прасенца.. какъв ти е филтъра? За принцеските е хубаво да е малко по-силен от този за предназначените литри.. и да е потопяем филтър.. най-добре.. Ако си с гъбка и помпичка.. съмнява ме да се почиства водата добре..

А иначе за водата.. не съм сигурна, но или филтъра си не пречиства добре, или има някакви организми, които ти цапат.. На първо време отговори на дотук зададените въпроси..

А колко често сменяш водата и каква част от нея сменяш? И как така.. хем ти е кристална водата, ама е кафява?! Нещо не се връзва..





Тема Re: водата има кафяв цвят !нови [re: Miss Zhekova]  
Автор vv_victory (непознат )
Публикувано25.10.09 11:01



здр. Miss Zhekova , филтъра ми е вътрешен и се съобразен с литрите на аквариума , но това че принцесите цапат повече е очевидно и аз даже си мисля че трябва малко по мощен филтър , но точно това е най интересното че водата е чиста , не знам как да се изразя че да ме разбереш по точно , значи чиста кристална вода но с тъмен кафяв отенак , на всеки 2 седмици сменям между 30 % до 50 % отводата , всичко е наред но след седмица водата отново придобива този кафяв отенак , аз живея в испания - свързах се по интернет с един испанец голям акварист и той също се чудеше и маеше какво е това и защо така се получава - даже ми изпрати някой химични елемента за оправяне на проблема но нищо не се получи , започвам да си мисля че филтъра не е достатъчен , но ако не е достатъчен защо водата е чиста и има само този кафяв отенък (точно това ме обърква ) иначе гупите и принцесите не си пречат , знам че не е за предпочитане , но всичко това е само за децата вкъщи да им се радват ,не е профисионално , като дете съм бил запален акварист и имах 10 аквариума с общ збор на литрите 1000 л. и не съм имал такива проблеми и на времето бяхме с обикновенни гъби във водата и само въздох

, ок ако може да ми помогнете , благодаря !



Тема Re: водата има кафяв цвят !нови [re: vv_victory]  
Автор AGLER ()
Публикувано25.10.09 12:20



Струва ми се, че даваш повече храна отколкото трябва.
Когато остава неизядена храна се получава този кафеникав цвят.



Тема Re: водата има кафяв цвят !нови [re: AGLER]  
Автор vv_victory (непознат )
Публикувано25.10.09 13:10



може би си много прав, но определено ми писна толкова честа смяна на водата а и гледката е много грозна като се получи този кафяв отенък, и мисля че филтъра не е достатачен - принцесите много цапат , за това другата седмица ще си взема нов филтър EHEIM 2213 с капацитет 250 л. (http://www.youtube.com/watch?v=RyhVYjQd4TU&feature=related) и определено няма да се занимавам с глупости че ми писна вече

, много ви благодаря , поздрави !!!



Тема Re: водата има кафяв цвят !нови [re: vv_victory]  
Автор AGLER ()
Публикувано25.10.09 22:47



Ето ти да си избираш!






Редактирано от AGLER на 25.10.09 22:50.



Тема Re: водата има кафяв цвят !нови [re: AGLER]  
Автор vv_victory (непознат )
Публикувано26.10.09 02:21



интересно ! днес прочетох един куп форуми , и в крайна сметка реших преди да сменя филтъра си да експериментирам със стария филтър като му направя лека модификация , защото от първия ден кога го купих забелязах че гъбата в него е много едра , но нали е хубава марка " EHEIM " реших че явно така трябва да бъде и повече не обръщах внимание. Взех че го подсилих малко - увих около гъбата на един кат плътна материя (по точно това е от онези бърсалки жълтите каде ги има във всеки дом и всяка кухня - за забърсване на маси, попиване и т.н. ) това имах вкъщи, а и все пак е само експеримент да проверя какво ще стане ! след 12 ч. филтрация ефекта е изумителен - водата изгуби кафеникавия цвят и е кристално чиста

не съм се и надявал на такъв резултат, в момента се вижда че този жълт парцал вече не е жълт а кафяв ! забравих да спомена че и за първи път сложих във водата една кафяна лъжичка морска сол - не знам кое ми е спомогнало за добър резултат но определено без да искам съм приложил добра тактика между другото няма да е лошо да има повече теми за филтри и правилната филтрализация на водата , все пак сърцето на аквариума е филтъра ! поздрави на всички

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vv_victory на 26.10.09 02:26.</EM></FONT></P>

Редактирано от vv_victory на 26.10.09 02:27.



Тема Re: водата има кафяв цвят !нови [re: vv_victory]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано26.10.09 20:56



Е, хубаво е, че знаеш как да си гледаш рибките.. личи!


Ами той Аглер вече каза, но и аз това се присетих, че може да е от повече храна.. иначе браво за успеха с филтъра! А за солта.. хм.. аз не бих рискувала да си сложа сол при рибите Знам, че на някой им влияе добре и в определени моменти може да се приложи, но пък и колко народ се оплакваха, че със сол си уморили рибоците..




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.