Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 26.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема Златното ми рибенови  
Автор chickz (creative)
Публикувано05.11.08 01:45



Здравейте!
Въпросът ми може да ви се стори глупав,но все пак се налага да го задам някъде,където мога да получа адекватен отговор.Та към него - отскоро имам златна рибка и все още не зная точно как да се грижа за нея,вече два пъти забелязвам как за кратко време се отпуска леко на дъното,и след няколко секунди рязко "излита" в някаква посока.След което се държи напълно нормално(за моите представи).Наблюдавам също,че щом има някакво движение около аквариума се стрелка по същия начин из него.Дали е възможно да и липсват достатъчно места за укритие?Навърта се около гъбичката на помпата и при първа възможност се скрива зад нея,а нямам намерение да я стресирам излишно.
Имам още няколко въпроса:
1. Тази помпа,която съм и взела с гъбката,изпълнява ли и филтриращи функции?Нуждае ли се от допълнителен филтър?(аквариумът е малък-15 литра)
2. Купих и и нагревател,но не се регулира(за това не смея да го сложа),а термометърът е заковал от няколко дни на около 20-21 градуса.Да го слагам ли?Разбрах,че тези рибенца са студеноводни(мъничка е)
3. Какви укрития съобразени с литража на аквариума са подходящи?

Иначе Димитричка като цяло изглежда да се чувства добре в новия си дом:)
Благодаря предварително!

Whatever you`re thinking and feeling today is creating your future



Тема Значи Димитричка [re: chickz]  
Автор mainata_vi_dir (минаващ)
Публикувано13.11.08 21:28



ако е от вида сребриста каракуда (истинската златна рибка) е наистина студоустойчива. Това значи , че до +4 гр. ще се чувства добре. При +8 гр. спират да се хранят и стават по-апатични. Предполагам, че в аквариум в стая температурата няма да спадне до толкова. Значи тотално няма нужда от нагревател. Единствената ми препоръка е да й вземеш по-голям аквариум - някъде над 50 л. Тия риби стават голями - над 20 см. Обичат да ровят по дъното и да размътват водата. Затова трябва сериозна помпа за да поддържа водата бистра. Да - гъбичката играе ролята на филтър. Желателно е да се вади от време на време и да се почиства с вода.
В качеството си на укрития можеш да ползваш водни растения. Желая ти успех!



Тема Какво става?нови [re: chickz]  
Автор chickz (creative)
Публикувано24.11.08 19:49



Така...озадачена съм много.Димитричка започна да расте бързичко(и да дебелее пропорционално),и преди 3-4 дни забелязах тъмни петна по тялото и-на 2 места.Сега обаче петната са много повече,разположени от двете и страни и твърде по-наситено черни.Всичко останало изглежда добре,няма видими причини за някаква болест или нещо нередно.Тези черни петна нормални ли са,защото тя е бяла с ярко оранжева ивица на гръбчето и нямаше никакви по-тъмни окраски?
Да не би за щото затлъстя толкова...уж я храня веднъж дневно и внимавам да и слагам по малко.?Какво е това?!Хееелп

Whatever you`re thinking and feeling today is creating your future



Тема Re: Какво става?нови [re: chickz]  
Автор mainata_vi_dir (минаващ)
Публикувано26.11.08 20:18



Вероятно придобива брачна окраска. Не е нормално за сребристата каракуда да се шари така. Вероятно е някаква порода - напр. шубункин. Или може би е декоративен шаран (коя). Има ли мустачки край устните?



Тема Re: mainata_vi_dirнови [re: mainata_vi_dir]  
Автор AGLER ()
Публикувано26.11.08 21:45



Или може би е декоративен шаран (коя). Има ли мустачки край устните?


Със сигурност няма мустачки защото коята не сменя цвета си.



Тема Re: Златното ми рибенови [re: chickz]  
Автор chickz (creative)
Публикувано28.11.08 12:15



Ако бихте били така добри да ми подскажете как да кача тук снимка,с удоволствие ще ви покажа Димитричка (без това я тормози тегобата на суетата :) )....а и породата и не зная.

Whatever you`re thinking and feeling today is creating your future




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.