Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 30.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да ги лекувам  
Автор sarara (минаващ)
Публикувано07.09.08 18:50



От известно време рибките ми се чешат в различни предмети,плуват странно и дори вече няколко умряха.Лекувах ги с SARA BAKTAPUR ,метиленово синьо, повиших им температурата,слагам им сол,но нямат подобрение и продължават да имат симптоми.По какъв друг начин да ги лекувам?
Тъй като имам 3 аквариума и само този е с мозайка по дъното възможно ли е инфекцията да се причинява от мозайката,защото това се случва вече за втори път.Преди година ми измря същия този аквариум напълно.



Тема Re: Как да ги лекувамнови [re: sarara]  
Автор vladovt (непознат )
Публикувано08.09.08 12:23



Здравей :)))) Искаш ли още плати? Имам към 20 пораснали и не ми се гледат вече. Пиши ЛС.
А иначе по темата, каква температура повишаваш в тази жега? Непременно изключи нагревателите, аз съм ги изключил от три месеца, и температурата не пада под 26 градуса. Изключи ги защото ще се сварят. Пък и кислорода им е адски малко така. В никакъв случай не над 27,28. Пускай по често помпичката или филтъра каквото имаш да прави кислород през деня, защото колкото е по топла водата толкова по малко кислород има в нея. Особено лятото трябва всеки ден поне
по 2,3 часа най малко.
И спри да им даваш лекарства. Това че се чешат не е от болест, ами от някакви азотни съставки във водата които са в повече, и моите понякога се чешат но няма жертви, не е опасно, просто трябва повече аериране.
А ти с тази висока температура ако е имало някакви паразити със сигурност са умрели, така се процедира, така ще със сигурност са ти здрави рибките и вече може да я намалиш към 25 градуса.
Смени 1/3 от водата с прясна. Поне през седмица две по 1/4. Аз махам по 1 литър и толкова наливам на 20 литров акв.
Никога недей им налива на мястото на изпарената защото водата става твърда като само се долива, и може да има жертва.
Ако искаш да долееш, примерно махни 1,5 литра и налей 2 литра.
А за мозайката - ГОЛЯМА ГРЕШКА! На мозайката се нараняват, особено пък като се удрят "'чешат", нараняват си тялото от острите ръбове и умират!
Не трябва да има остри ръбове по камъните на дъното! Трябва да са гладки-заоблени, речни камъчета е най добре. Аз имах мозайка преди години когато гледах за първи път, и ми измряха всичките.
Направо сменяй изцяло. Сложи друго дъно. Ако нямаш, и няколко по големи камъка да сложиш не пречи. Няма смисъл да ги вариш, просто ги измий много
добре със студена вода. Малко сол за молинезиите и платите, съвсем малко добави след като наредиш аквариума и като го напълнеш с вода, докато чакаш температурата да стане и преди да ги пуснеш. После без включен нагревател, и повече аериране. Може и някое живо водорасло да им сложиш.
Примерно Cabomba caroliniana - прави допълнително кислород освен машинката, моето е такова, и расте и без лампа(макар и бавно). И им давай само маркова храна- на Тетра, тропикал.. 4 лв е някъде но ще има за дълго.
При мен е така, и така процедирам и няма никакви жертви вече година и нещо.
А при теб основната причина за смърт може да е :
мозайката(със сигурност!),липса на кислород във водата заради високата температура-недостатъчно аериране,или недостатъчна смяна на част от водата с прясна.
пп: ако нагревателя ти е автоматичен може да го нагласиш на 24,25 градуса просто за минимум през нощта да не пада температурата най вече заради молинезиите, на платите не им пречи :P
пп: от моите имаше ли жертви? от 3-те големи? ако искаш 10-на, моите са здрави. В момента имам към 20 млади плати, почти големи вече.



Тема Re: Как да ги лекувамнови [re: vladovt]  
Автор sarara (минаващ)
Публикувано12.09.08 17:10



Мерси много за съветите,мисля че спазвам всички правила в гледането и че основната причина си остава мозайката.С другите аквариуми си нямам проблеми. Сега съм си взела нови материали и в събота ще им сменя дъното изцяло.Ако искаш мога да ти взема платите отново

. Ще се радвам да се грижа и за тях.Аз имам към 60 бебета молинезии, малко гупи и хелери,но платите не мога да ги завъдя.



Тема Re: Как да ги лекувамнови [re: sarara]  
Автор vladovt (непознат )
Публикувано15.09.08 16:09



Хеххе


Мда, и аз така мисля че основната причина е мозайката. Ти другото го знаеш. Вече пускай нагревателя че застудя. А от моите имаше ли умрели че не каза?
Ами ако искаш да разменим малко молинезии за плати Винаги съм искал да имам няколко черни рибки.
Само че ако имаш от по големите, че да мога да ги сложа заедно с моите. Пък ако нямаш големи ще взема и малки.
Иначе друго си е да си развъждаш сам, и да ги гледаш от бебе, защото има много хубави. Моите са изцяло мое производство.
А ти малко късно се обади понеже ги събрах в един и станаха на гъсто и подарих 7 от най големите ми. И сега имам по средни.
Ето ти снимки на аквариума ми:










Тема Re: Как да ги лекувамнови [re: vladovt]  
Автор sarara (минаващ)
Публикувано15.09.08 19:36



Да,имам две жертви и от твоите

. Основно загубих хелерите. Явно бяха най податливи на инфекцията. А иначе мога да ти дам молинезийки,но наистина са ми много мънички още



Тема Re: Как да ги лекувамнови [re: sarara]  
Автор vladovt (непознат )
Публикувано15.09.08 22:25



Ами добре, ако имаш за даване колко можеш да ми дадеш, и колко би искала от моите? А на молинезиите крайната им перка като на акула ли е бих искал от тях, или са заоблени?





Тема Re: Как да ги лекувамнови [re: vladovt]  
Автор sarara (минаващ)
Публикувано16.09.08 18:00



Ами майките са ми от тези като акули,но единия ми мъжкар е със заоблена опашка.Малките още не се личат какви ще бъдат.Не знам на кой мъжкар са

. Само искам да изчакам още малко с вземането на рибките,за да съм сигурна,че вече всичко е минало с болеста.За сега другите риби изглеждат добре,но нека мине малко време.



Тема Re: Как да ги лекувамнови [re: sarara]  
Автор zlatnata rib4ica (непознат )
Публикувано17.09.08 14:39



Има три причини поради които може да са намери ми скайпа там ще ти опиша подробно за тях!



Тема Re: Как да ги лекувамнови [re: sarara]  
Автор vladovt (непознат )
Публикувано19.09.08 14:04



Добре. Когато оздравеят напълно ми се обади, тъкмо ще пораснат малко молинезиите.


А мен ако ме питаш въобще не ми се гледат риби, но заради родителите си ги държа тей като и те ги харесват. Но аз полагам грижите за тях.
А иначе платите много лесно се размножават, също като гупите и молинезиите. Просто трябва да я извадиш преди да роди. Някаде месец е за платите. Но аз винаги я отървам да я извадя, и като видя бебета в аквариума, веднага я изваждам и хващам някъде около 20. Досега 5,6 пъти са ми раждали. В момента имам 10 малки бебета, хептем мънинки.
Ами до скоро



Тема Re: Как да ги лекувамнови [re: zlatnata rib4ica]  
Автор sarara (минаващ)
Публикувано19.09.08 20:12



Ако си дадеш скайпа ще те намеря






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.