Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 30.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема Перките на златната ми+бременна гупа  
Автор FoxDie (непознат )
Публикувано13.02.08 19:04



Здравейте всички, извинявам се ако има подобна или същата тема, но не мога да ги прочета всички - докато го направя, тя ще загине :(
та по въпроса:
значи преди 4-5 месеца си вземах тази рибка и сега гледам, че са й "увяхнали" перките, почти са станали на шипчета
моля ви кажете ми какво да правя и как да си я спася, тя ми е любимата
Аквариум - 6-8 литра
Рибки - 2 златни(жълта и черна)+Женска хелерка+чифт гупи
А също и да попитам за бременната си гупа:
1 - отделям я в отделен аквариум и като роди я връщам
2- храня малките с яйце или котешка храна(стрита на ситно)
3 - да има водорасли - АМА КАКВИ (изкуствени или естествени) ???
4 - до кога да ги държа там ?
Мерси много на всички предварително :)
аа и забравих: Колко време е бременния период при гупата ?(да знам горе-доло кога ще роди)



Тема Re: Перките на златната ми+бременна гупанови [re: FoxDie]  
Автор otkrovenie (фен)
Публикувано13.02.08 23:17



1. 6-8 литра е ужасно малък аквариум, дори не може да се нарече аквариум... дано има правописна грешка.
2. Твърде вероятно е златното хайванче да не е болно, а хелера (принципно гадно животно с отвратителен характер) да му "пасе" опашката.
3. Яйцето и котешката храна развалят водата, но явно някой така те е научил, лошо няма - пробвай. Аз никога не съм предпочитала да отглеждам рибките си с тея неща.
4. Живите растения са винаги за предпочитане.
5. Държиш ги там, докато връщането им в общия съд (пак казвам, че твоя е безумно малък), не би застрашило живота им.

------------------------
Не плачи, защото е свършило. Усмихни се, защото се е случило.


Тема Re: Перките на златната ми+бременна гупанови [re: otkrovenie]  
Автор FoxDie (непознат )
Публикувано14.02.08 07:13



Значи обенът на аквариумът си е наистина 6-8 литра и няма грешка, разбрах вече от доста теми, че този обем е малък и днес ще пусна в работата и 40-ката си
Така прочутия "хелер" е женски модел и не съм "го" виждал да яде никакви опашки, а като се загледах и на едната купа опашката и беше "позамършавяла".
Днес ще си взема и котешката храна и вече се надявам всичко да е ОК.
А може ли да слойа гупата докато роди в този 6-8 литровия ?



Тема Re: Перките на златната ми+бременна гупанови [re: FoxDie]  
Автор pitona33 (непознат )
Публикувано16.02.08 13:39



А може ли да слойа гупата докато роди в този 6-8 литровия ?-тои само за това става този аквариум,за родилка..слагаи там само женската гупа..и сложи някое растение за укритие на малките.и защо си храните рибите с котешки храни-ми то си е казано-котешка храна-предназначена за котки.



Редактирано от pitona33 на 16.02.08 13:41.



Тема Re: Перките на златната ми+бременна гупанови [re: pitona33]  
Автор FoxDie (непознат )
Публикувано19.02.08 17:59



Мерси за гуповския съвет, а не трябва ли да не е сама ?
иии за котешката храна .. кажете си сега последно мнението да им давам ли такава или не ?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.