Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 14.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема Малък аквариумнови  
Автор KATЛA (опитомен дракон)
Публикувано20.09.07 16:50



Здравейте,
Имам един малък проблем свързан с акваристиката и реших да потърся съвет при вас.Бих искала да взема малък аквариум (около 10л)за работното ми място.Преди имахме аквариум(100л) на една колежка,но нейните рибки постоянно се гонеха и се хапеха-дори хелерите бяха агресивни един към друг.Предпочитам само една рибка,но нямам идея има ли такива"самотни" видове.Виждала съм златни рибки сами в аквариум,но честно казано златните рибки някак не ми харесват.Евентуално мога ли да взема двойка не толкова "плодовити" рибки,които няма да ни ангажират с поколение.Какво ще ме посъветвате?
Благодаря предварително!





Тема Re: Малък аквариумнови [re: KATЛA]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 23:03



ami vzimah si dve beti/dvoika dosta sa krasivi,majkite sa agresivni no kam drugi majkari...no edna dvoika e idealniat izbor



Тема Re: Малък аквариумнови [re: 666]  
Автор cr33py ()
Публикувано02.11.07 23:55



Мъжкия постоянно ще бие женската, и в малък аквариюм ще я убие.

Иначе за 10 литров аквариум - аз бих взела неони + малко водорасли, спокойно може да има малко стадо от около 5 неона. Евентуално и две дребни сомчета - коридорас палеатус или какъвто и да е друг коридорас. Цялото това нещо няма да е скъпо а ще е много ефектно.







Тема Re: Малък аквариумнови [re: cr33py]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 11:01



da ima veroiatnost,majkiat da e agresiven kam jenskata,no ne e zadaljitelno...ina4e da,neonite sa podxodiahti,no dokolkoto razbrax -se iskahe otglejdane na samotna ribka,i biax propusnal 4e moje samo edin majki/beta...i 3-4 koridorasa.....dokolkoto mi se struva....tarsise ne angajiraht s 4esto po4istvane akvarium,a za rabotnoto miasto kato ukrasa....az v momenta v moia 280l akvarium imam dvoika beti....i moga da kaja 4e majkia e neveroiatno krasiv....i zloben....samo da si dopra prasta do stakloto i toi me napada.....dobre 4e ne napada drugite mi ribi ---xaracini.....no e prekrasen---purpurno 4erven sas sini ottenaci.....ina4e,da tova s neonite i koridorasite e krasiv variant.....



Тема Re: Малък аквариумнови [re: 666]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 11:06



dobar variant sa i gupite-samo majki.....bez jenski.....iato majki gupi si e dosta krasiva gledka....i sa po podvijni ot neonite...koito mogat da stoiat samo v niakoi agal ot uplaxa....stava na vapros za 10l vsepak



Тема Re: Малък аквариум [re: 666]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 14:33



a vij i tova video v youtube/beti http://youtube.com/watch?v=BdJIKqF5JjU&feature=related



Тема Re: Малък аквариумнови [re: 666]  
Автор KATЛA (опитомен дракон)
Публикувано21.11.07 22:18



Благодаря за съветите.Бетите ги харесвам.Баща ми навремето имаше 200 литра аквариум,та ги знам горе долу как изглеждат видовете,но не знам почти нищо за тях.Даниото ми бяха любимите .Неонките хич не са лоши,но дали аквариум от 10 -12 литра не е малък за 5 такива?Сомче ще има при всички случаи.Идеята с две мъжки гупи не е лоша,но няма ли да се бият,въпреки че няма женска?Бетите ме кефят много,но някак не искам да е съвсем самотна рибката-в много магазини видях мъжки бети,отделени в еднолитрови кубчета.Изглеждаха омърлушени и нещастни.
Видях и в няколко магазина мъжки бети,които бяха в големи аквариуми с други рибки и не се биеха.
Още не съм си взела аквариум всъщност,но ще го направя,когато намеря подходящия за случая.

Пак мерси за съветите!





Тема Re: Малък аквариумнови [re: KATЛA]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 00:25



mnogo e truden izbora za fauna i flora v edin malak vodoem,i moga da kaja 4e samo gupite hte se 4uvstvat nai dobre,niama da se biat....ili vzemi si,samo som4eta/coridoras mnogo sa sladki,3 naprimer.....imagi v razli4ni variacii na ukraska....beli,zebri i t.n. no e prepora4itelno da ima pone edno rastenie i filtar4e,za vazdux,az imax kasmeta da kupia edno malko romboidno akvarium4e oklo 25 l. sas osvetlenie i pompi4ka vgradeni v kapaka......idealen malak akvarium za ofisa/rabotnoto miasto,polzva samo edin htepsel....idealen e za otglejdane na malki ribki.....kupix go ot praktiker.....prosto zahtoto mi xaresa,mislex 4e niama i da go polzvam no sega v nego jiveiat 4ift kili ribki.......razkohna rabota.......ami tova e koeto moga da kaja...pojelavam ti uspex




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.