Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 20.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема кили-рибкинови  
Автортъти (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 12:34



Здравейте отново.Прочетох материали за кили-рибките и ми се сториха интересни.Реших да отглеждам такива.Интересува ме дали се намират лесно?Колко струват?Например има ли ги в Бургас?Могат ли да живеят в аквариум без водорасли?Каква храна ядат?Всякаква информация за тях би ми била полезна.Благодаря.



Тема Re: кили-рибкинови [re: тъти]  
Авторkilliman (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 12:58



Здрасти! Занимавам се от доста години почти само с кили рибки. Мога да ти помогна. Но не е проста работа отглеждането им. Имаш ли опит с други аквариумни рибки? А инфо можеш да намериш в сайта на КАБ - Кили Асоциация в България

, в книжката на Тодор Мечков "Кили рибки" и в бюлетините на асоциацията, които издаваме веднъж на три месеца.



Тема Re: кили-рибкинови [re: killiman]  
Автортъти (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 13:47



Може да се каже,че съм новак в отглеждането на каквито и да е рибки.Попитах в магазина в града,в който живея и магазинерката за пръв път чу за кили-рибки.Мисля,че трудно ще си намеря.А и не знам дали ще мога да си ги позволя.Свободно ли се продава този бюлетин?



Тема Re: кили-рибкинови [re: тъти]  
Авторkilliman (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 11:20



Не започвай тогава с кили рибки. Понатрупай малко опит с други екзотични рибки. Иначе килитата не са чак толкова скъпи. И бюлетина се продава свободно, и книжката. От кой град си?



Тема Re: кили-рибкинови [re: killiman]  
Автортъти (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 12:31



Аз съм от едно малко градче близо до Бургас.Започнах с гупи и мисля да си купя неонки.Предполагам,че всички начинаещи започват с тях.Аквариума,предполагам е малък за по-екзотични рибки(20л.),но все повече и повече се запалвам по това хоби и по-нататък може да си купя и по-голям.Страх ме е,че няма да мога да отглеждам водорасли,та въпросът ми е мога ли да отглеждам рибки и с изкуствени водорасли и по-специално кили-рибки(това за по-нататък)?Къде се срещат кили-в Бургас или в Сливен.Понеже се занимаваш с тях от дълго време,предполагам,че знаеш и къде ги има(освен София).



Тема Re: кили-рибкинови [re: тъти]  
Авторkilliman (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 12:46



Защо се притесняваш, че няма да можеш да отглеждаш водни растения? Има някои много издръжливи.
Сега се сещам, че лятото видях Fundulopanchax gardneri в Сливен, в магазинче, близо до библиотеката, ако не се лъжа. До месец-два ще имам път натам. Ако искаш пиши на killi@mail.bg.



Тема Re: кили-рибкинови [re: killiman]  
Автортъти (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 14:55



Благодаря за предложението,но все още не съм създала условия за отглеждане на кили-рибки.Може би по-нататък.За сега ще съм благодарна на каквато и да е информация за тях.



Тема Re: кили-рибкинови [re: тъти]  
Авторkilliman (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 13:55



По-горе съм ти посочил източниците на информация за кили рибките на български език. Бюлетините и книжката бих могъл да ти изпратя по пощата. Цената на книжката е 3 лева, на един бюлетин 2 лева. До момента има издадени 11 броя от него.



Тема Re: кили-рибкинови [re: killiman]  
Автортъти (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 16:11



Имам една молба.Опиши ми как изглежда един твой аквариум,в който отглеждаш кили-рибки.Имаш ли нещо на дъното,какви са водораслите,колко литра е аквариума ти,какъв нагревател имаш-колко вата,каква ти е машинката за въздух и т.н.Разбира се ако не искаш да разкриеш всички тези подробности,ще те разбера.А адреса си не искам да го пиша тук.



Тема Re: кили-рибкинови [re: тъти]  
Авторkilliman (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 14:24



Малко ми е трудно да ти опиша един мой аквариум защото имам към 90.
Но тези, които предполагам те интересуват, изглеждат така. Бавно растящи растения в саксийки, не много силно осветление, дунапренен филтър, температура в рамките на 20-25 градуса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.