Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 12.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Любими рибки?нови  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано13.03.02 21:00



Искам всеки от вас да ми каже по нещо повече за любимите си рибки и ако има да ми даде някви линкове към техни снимки.
Ще доиде и моя ред, сега нямам време (достатъчно) че то е цяла енциклопедия из главата ми.

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!

Редактирано от Labeo на 13.03.02 21:01.



Тема Re: Любими рибки?нови [re: Labeo]  
Автор realsun (Sunflyer)
Публикувано14.03.02 23:39



Аз лично много харесвам гупи, те са много видове: има едни със сини опашки, леопардови, малахитови, черен принц.
Също така и даниото:те са линейни и точкови, харесвам ги и двата вида.

Иначе съм гледала гупи (тях най-много), хелери, молинезии, плати, барбус (глупчо - скочил от водата и го намерих на пода в кухнята), скарарии (за малко).



Тема Re: Любими рибки?нови [re: Labeo]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано15.03.02 11:45



Любими рибки ли?
Ами африканските цихлиди са ми любими и по-точно тези от езерата Малави, Танганайка и Виктория. Ако можех, щях да ги гледам всичките, но за съжаление това не е възможно.
Няколко години гледах малавийски цихлиди, но през цялото време се раздвоявах между тях и танганийските. Затова в един момент някаква дъска в главата ми хлопна здраво и махнах всички малавийци. Взех си танганийци и сега гледам Neloamprologus Lelleupi, Neolamprologus Brichardi, Neolamprologus Mustax, Julidochromis Marlieri и Julidochromis Regani. За мое най-голямо нещастие реганитата не можаха да се аклиматизират при останалите и от около седмица не съм ги виждал. Те по начало имат навика да се крият и се показват дори по-малко от останалите видове от Танганайка, но седмица е много време да не ги забележа изобщо. За сега ги водя безследно изчезнали, но ако не ги видя до неделя, май ще ги прехвърля в по-неприятна графа.
Много се кефя и на някои видове от о-в Мадагаскар, но те са твърде редки дори из аквариумите в цивилизования свят, да не говорим за България, където изобщо не съм чувал да има от тях.
Южноамериканските цихлиди също са ми слабост, но "африканците" са по-интересни за мен. Все пак, ако по някаква причина вече не мога да гледам африкански цихлиди, с радост отново ще напълня аквариума си с южноамерикански цихлиди-джуджета (апистограми, папилиохромиси).

btw Ако някой знае дали на пазара у нас се срещат и други цихлиди от Танганайка, нека каже! За такива съм готов да стигна чак до далечния изток (примерно Варна).

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Любими рибки?нови [re: Boby_]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано15.03.02 13:04



Ппппррр.... ти с мен маитап ли правиш , във Варна не само че има всякакви цихлиди ами и познавам човека дето може да ти намери всякакви...
Моля те разкажи ми по-подробно за: Neolamprologus Brichardi , и аз съм им хвърлил око (струват 7 лева, но размерът им е добър).
Дали мога да си ги сложа при другите.
м/у другото платидорасите сдадоха багажа.
Но пък боциите са ми добре.

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!


Тема Re: Любими рибки?нови [re: Labeo]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано15.03.02 13:27



Ами хайде питай твоя човек за някакви по-екзотични танганийски цихлиди. Това всякакви цихлиди звучи доста общо.
А за брихардитата какво да ти кажа? Изискванията за водата не са по-различни от тези на останалите танганийци. Не са особено агресивни в сравнение с малавийците примерно, но според мен за общ аквариум не стават.
Имат много красиви форми, но цветовете им са доста ... обикновени. Моите са все още доста малки и е трудно да преценя какви ще станат, като порастнат. Иначе съм чувал, че имат характерната особеност да отглеждат малките си на групи, което било много интересна гледка. Крият се по-малко от юлидохромисите, което при танганийците е предимство (поне според мен).

Само боциите ли останаха живи и здрави? Лоша работа - голям мор е било.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Любими рибки?нови [re: Boby_]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано17.03.02 13:44



ДА боциите са си съвсем добре и даже имат хъс да тормозят другите и направо си ползват даниотата за таргет фиш.
Ама им понагризаха перките... КАРАИ

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!


Тема Re: Любими рибки?нови [re: Labeo]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано18.03.02 21:16



Ади де не мои то така да си нямате любими рибки, еи адаш от теб нищо не съм чул.
малко ми е НЕТ- времето така че за мойте ще ви пиша ама първо на Word А после и и тука само че то ще е цял роман.

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!


Тема Re: Любими рибки?нови [re: Labeo]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано19.03.02 12:47



ami ada64e kvo da pravq gadniq mi telefon syvsem se precaka ve4e !!! Samo ot klub4eta moga da vlizam ama vreme NQMA!!!

Ina4e vie si znaete DANIO
Ina4e haresvam i mnogo drugi ribki ama kato se zamislq .....
Abe obi4am mnogo som4eta!Vsqkakvi som4eta!!!
ta taka!

Не ИМ се давай

Тема Re: Любими рибки?нови [re: Labeo]  
Автор Deny21 (минаващ)
Публикувано21.03.02 20:08



Много обичам сомчета!

Ама тези сомчета - малките (най-обикновените), може би ги харесвам и са ми слабост, защото съм ги развъждала. А може би и защото за първи път толкова дълго живее някоя риба в моите "домашни условия" - женската сомка, която е майка на другите 9-10 сома в аквариумите ми е на повече от 6-7 години! И аз самата вече му изгубих края, не мога точно да се сетя, но е поне на 6 - а това е доста добра възраст. Вече е доста дърта (усещам го). Като си поема въздух от повърхността не се изстрелва за кратко като младите сомове, а стига бавно и тромаво до горе и после започва със всички сили да "пробива" повърхността. Трябва да го видите - не мога да го опиша. Освен това нощем я чувам постоянно, как си бълбука на повърхността, а пък сутрин като нахраня рибите си - тя яде от повърхността, почти от ръката ми (като човек е).
А също и я галя, не се стряска изобщо. Тромава сомка, винаги пълна с яйца, винаги готова да даде ново поколение... абе изобщо много готина!
Със сигурност ще ми липсва, когато някой ден умре (то е неизбежно). Но дотогава

Поздрави!



Тема Re: Любими рибки?нови [re: Deny21]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано22.03.02 08:38



Аз пък си имам един пангас дето е почти питомен.
Дава да го галя , да го вадя от водата с ръка , само че ако го стресна става ЛУД ... не змам дали някой от вас е гледал пангаси ,но това е може би най-щурата рибка в целия свят . Пълно хахо е ... като полудее и имам чувството че ще излезе през някоя стена или ще счупи стъклото.

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.