Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 28.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема Каква дружка за скалария ?  
Автор secretgarden (минаващ)
Публикувано31.10.06 13:51



Каква рибка да взема за компания на моята скалария ?
Бяха две, но се оказа, че се ядат една друга.....отделих ги, едната умря и сега от доста време в аквариума ми живее само една рибка......според мен зверски скучае..........каква рибка да и взема, така че да няма опасност да се изядат взаимно ?



Тема Re: Каква дружка за скалария ?нови [re: secretgarden]  
Автор secretgarden (минаващ)
Публикувано31.10.06 14:09



Уф...попрочетох и излезе, че може би аквариум аим е бил тесен........Колко голям трябва да бъде аквариума за две скаларии ?



Тема Re: Каква дружка за скалария ?нови [re: secretgarden]  
АвторAндepc (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 20:09



Аз гледах доста време четири скаларии в аквариум 30 литра,който им беше мн тесен,но почти не се ядяха.Скаларии могат да се гледат доста на брой без да се бият,трябва да се пробва.И е хубаво да има по 10 литра на рибка.



Тема Re: Каква дружка за скалария ?нови [re: Aндepc]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 20:20



Аз пък, да ви кажа, взех си аквариум от 40 литра и имам 8 рибки. Две скаларии, две данио, две гупи и две сомчета. Аквариума вървеше мн добре, ама не щеш ли едната скалария умря на втория ден, мисля, че я нараних при изсипването, но не съм усъзнала...
После като гледах тая дето ми остана самичка и ми беше жално и мило да я оставя сама.. не ядеше .. другите я биха и се принудих да отивам да и купувам другарче.. Амаааа то едно другарче - новата не дава да види старата.
Старата е малко по-малка, и като пусна храната всички като ненормални, и старата скалария не може да припари до яденето, ако тръгне да яде, друга ще иде и ще я изгони. Не знам какво да направя вече, а ми е мила рибката.
Та това всичко го пиша във връзка с колко литра се полагат на рибка.
Аз пък четох на доста места, че по 3 литра на рибка са достатъчни.
И се ръководех по това. Рибите не са ми големи, мънички са.
Много се тревожа за скаларията (след като и нейната "приятелка" я отделя ...)
Кажете някой съвет, моля ви се, че...





Тема Re: Каква дружка за скалария ?нови [re: Aндepc]  
Авторsummer_ko (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 10:34



v akvariuma imame 1 skalariq i 3 diskusa,skalariqte napada drugite ribi i osobenno ednata,ZA6TO?pi6ete mi na pompon@abv.bg MOLQ VI!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Каква дружка за скалария ?нови [re: summer_ko]  
Автор pinkovinko (непознат )
Публикувано28.01.07 11:47



skalariite triabva da jiveiat v po goliam akvarium.....negi ma4ete v 30/40 litrovi akvariumi,zahtoto te mogat da stanat dosta golemi.....zatova malkia akvarium gi kara dase biat edna druga.....po niakoga se ubivat za prostranstvo,borba za oceliavane....taka4e ili si vzemete po golemi alvariumi pone 50 litra za dva skalara,s niakoe som4e s,dvoika nekav vid drebni ribiki,skalariite obi4at 4ista voda i zalesen s estestveni rastenia akvarium,i dobre aeriran s vazdux.....te po princip si se biat i goniat kogato se xraniat,no ako ucelite dvoika koiato se xaresa,stavat mnogo liubeobvilni edin kam drug



Тема Re: Каква дружка за скалария ?нови [re: secretgarden]  
Автор dovi (непознат )
Публикувано04.08.07 18:15



вземи си молинезия,гупа,данои,хелерче ии можв би задължително да са си по двоики,ааам не взимай други защото могат да се изпоизядат




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.