Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 19.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема моля за съвет  
Автор _drink_ (кот)
Публикувано07.04.06 15:10



имам 15 л аквариум и вътре-помпичка за въздух, термометър и нагревател който извадих поради по-топлото време,3 златни рибки като едната е едричка, и два охлюва, другото са камъни.имам 2 въпроса:
1-вчера видях червено петно на опашката на голямата рибка и помислих че е червенка, но днес се оказа че опашката й точно там е сцепена..или малките рибоци са я нападали или най-вероятно коткике са ме издебнали при смяната на водата и са се опитали да си пожелаят 3 желания.искам да знам опасно ли е това за нея, трябва ли да и давам лекарство?

2- дали не е по-добре да намеря дом на златните риби, че май ще се мъчат на толкова тясно-след като прочетох тук някои неща, останах с това впечатление-и да си взема бети например.какво ще ме посъветвате да направя?какъв е шанса на златните рибки в този аквариум!? и ако е по-добре да ги дам, то колко бети мога да сложа в аквариума и някой ще иска ли моите златни рибки да се грижи за тях или ако може дори да си разменим за бети, ако не то поне да си имат дом-ако моят не е подходящ.

предварително ви благодаря, надявам се въпросите ми да не са особено тъпи нито обикновено тъпи


"Я дайте да смесим всичко и да видим какво ще стане"


Тема Re: моля за съветнови [re: _drink_]  
АвторKykи (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 22:02



ми моя съвет е изхвърли и аквариума, и рибките. Рибките може да пуснеш в някое езерце, поне няма да се мъчат. Отиди в магазина и си купи поне 50 литров аквариум!



Тема Re: моля за съветнови [re: Kykи]  
Автор _drink_ (кот)
Публикувано12.04.06 16:50



Ще взема голям аквариум-това съм го решила, но за момента не ми е зъвможно-може би след няколко седмици, че да събера парички. Но не мога да си изхвърля рибите, мога да ги подаря на някой който ще се грижи за тях или да ги преместя в 50л, когато го взема, но се опасявам че пак ще им е тясно...

"Я дайте да смесим всичко и да видим какво ще стане"


Тема Re: моля за съветнови [re: _drink_]  
Авторrib (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 14:34



не изхфьрляй рибките, а отиди при пьрва вьзможност в магазина на Дондуков 66 (нь гьрба на кооперацията е) и си купи 50 л. аквариуп на нормална цена - 22 лв. Там има и всичко за дек.рибки , магазина е специализиран само в тази област. Ще ти дадат професионална консултация



Тема Re: моля за съветнови [re: rib]  
АвторT_H_A1984 (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 23:24



Zdrasti Malkata,
ot 17 godini gledam ribki i imam predpochitaniq imenno kym zlatnite.
Edno trqbva da znaesh, te sa ADSKI IZDRYJLIVI, ako iskash vqrvai no v nai-loshite si godini sym gledal zlatni i v 3-litrovi burkani ot trushiq i pak jiveeha. No 15 litra sa tvyrde malko za kakvito i da sa ribi. Ne byrzai da izhvyrlqsh ili podarqvash zlatnite.
1. Podmeniai po 1/3 (5 litra) ot vodata na vs 3-4 dni, dokato syberesh parichki za 30-50litrov syd
2. Mahni ohliuvite, z-to otdelqt sluz i prechat na ribkite
3. znai che na vsqka zlatna trqbva da osigurish pone 10 litra voda, taka che predi da kupish noviqt akvarium se syobrazi s finansovite si sredstva i sys jelanieto si, kolko ribki iskash i togava
4. Ne minavai na beti, z-to shte se razocharovash, zapazi si zlatnite, te NQMA DA UMRAT!!!
5.Kotkite gi dryj zakliucheni nadalech ot akvariuma, kolkoto se moje po-dylgo vreme
USPEH i ne se otkazvai ot zlatnite ribki...
A i koi znae moje edin den te da ti se otblagodarqt za polojenite griji... Vse pak kazvat, che izpylnqvat jelaniq, ako vqrvash v tqh!!!
Pozdravi!!!

T_H_A2001@yahoo.com



Тема Здравей 17 годишнатанови [re: T_H_A1984]  
АвторПoмeтнaoлaтa Moли (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 18:15



чудесно е че от 17 години гледаш рибки, но се научи да пишеш на български защото е крайно неприятно да ти се прочете мнението тук написанопо този гнусен начин!
не знам зашщо си решила да се представиш по този тъп начин, но още в първи клас се учат българските букви!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.