Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 26.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Може ли.....?  
Авторmalka jabka (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 11:56



Здравейте! Като за начало искам да заявя, че нищо не разбирам от декоративни рибки, а имам и затова търся вашата помощ. Аквариума ми е малък - 15 л, в него имам една златна рибка, едно лепящо сомче (ако така се казва де) и една скалария. Имам едно водорасло, от което почти нищо не остана, не знам как се казва, но е свободноплаващо. На дъното имам дребни камъчета и един керамичен дънер с много отвори, за да се крие в него сомчето. Имам помпичка, нагревател и термометър. В зоомагазина, в който ходя ми препоръчаха на слагам метиленово синьо във водата, когато я сменям или добавям нова. Въпроса ми е мога ли да си взема още някоя рибка и каква би съжителствала добре с тези, които имам ? Интересуваме и до колко години ще живеят моите рибки, ако ги гледам добре, разбира се. Също така ви моля, ако до тук нещо не е добре да ми кажете. Приемам всякакви корекции.......И още един въпрос - охлюва помога ли в почестването на аквариума или просто е само още един обитател ?



Тема Re: Може ли.....?нови [re: malka jabka]  
АвторПипилapия (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 19:45



Олей комбинацията златна + скалария е убийствена. Тези двете не се понасят добре. Скаларията иска по топло а златаната по-студено. Златните всъщност изглждат добре ако са в аквариум или езерце и са само златни. Аз лично не харесвам черните и с изпъкналите очи, много са грозни. Тези не се комбинират добре с други рибки. Но ти така или иначе я имаш. Ако вземе че се спомине, си купи още 1-2 скаларийки. Лепящото сомче не е проблем, то се гледа със всичко.
Водоралото както го описваш не е никакво водорасло, а водно растение, и ако не му светиш няма как да не умре. Според мен си вземи 11Ватова енергоспестяваща лампа и започни да му светиш по 12 часа на ден.
Охлюва яде водораслите, не растенията, и помага от време на време.
Не може да се каже колко време ще ти оживеят рибките Ако ги гледаш добре би трябвало да пораснат много и аквариумчето ще им е тясно.
Аз бих гледал в такова аквариумче само малки рибки гупички.
Може да се купят за 50 60 ст. от пазара на Подуене в Събота, бих сложил първо 6 мъжки и 4 женски. Бих си купила и още растения, и задължително бих светила.



Тема Re: Може ли.....?нови [re: malka jabka]  
Авторedin (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 05:21



Предния отговор беше изчерпателен.Само да допълня че метиленово синьо е лекарство.А лекарства се дават на болен.Така че недеи да слагаш без нужда.В този аквариум от 15 литра няма да оцелеят дълго тези рибки да не говорим че са и несъвместими.



Тема Re: Може ли.....?нови [re: edin]  
Авторmalka jabka (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 09:52



Благодаря ви за отговорите. рибките си ги имам от 6 месеца в този състав и за сега са добре, но ще видим



Тема Re: Може ли.....?нови [re: malka jabka]  
АвторПипилapия (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 21:32



е не ти казваме, че трябва да са зле, май само растението не ти е добре. но комбинацията не ми харесва. И двете стават ного големи, ако доживеят. Аквариумчето ще им стане тясно. Има и нещо друго, Склаларийките се гледат в дълбок аквариум - височината да е по-голяма от ширината и дължината те обичат да плуват нагоре надолу, а златните в плитък, височината да е малка спрямо дължината и ширината, те обичат да плуват на едно ниво.
Докато са малки няма проблем, понататъка ще започнат да се мъчат.



Тема Re: Може ли.....?нови [re: Пипилapия]  
Авторmalka jabka (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 21:46



Ami neznam. Okaza se mnogo trudno tova zanimanie. Mai mi stanaha mnogo neshta na glavata i neznam do kolko shte se sparvq i s tova. Pozdravqvam vsichki, koito se zanimavate s tova. To izobshto ne e lesno.



Тема Re: Може ли.....?нови [re: malka jabka]  
АвторПипилapия (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 04:22



Напротив много е лесно, само дето си избрала неподходящата комбинация, златна скалария и малко аквариумче Купи си поне по голямо. 30 лв струа едно 50 литрово. Светиш ли вече на растенията!?



Тема Re: Може ли.....?нови [re: Пипилapия]  
Авторmajka jabka (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 08:40



Na rasteniqta da, no si mislq, che bi bilo mnogo hubavo da si vzema edno stado neonki i malko poveche rasteniq - e, v drug akvarium razbira se. Kakvi se tehnite iziskvaniq kam temperatura i t .n. ?



Тема Re: Може ли.....?нови [re: majka jabka]  
АвторПипилapия (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 20:29



Амни нормални температура 25 градуса. Трябва да знаеш обаче че стадо неонки, се комбинира зле с гупи.



Тема Re: Може ли.....?нови [re: Пипилapия]  
Авторmajka jabka (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 21:45



Mnogo losho, zashtoto imam 6 malki bebeta gupichki, no ne se znae dali shte ojiveqt, no nai-veroqtno shte uspeqt, zashtoto prejivqha veche dosta vreme. Mai moite mechti svarzani v neonkite shte se pootlojat vav vremeto. Inache mn mi haresvat, golemi sladurcheta sa




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.