Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 02.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Нови гупи:))нови  
Авторrako (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 22:11



Днес ми се родиха 9 малки гупи.Интересното е, че ги открих, след като им смених водата:)Гупите живораждащи ли да или с хайвер?С какво ще ми препоръчате да ги храня?Ще се радвам на всякаква информация!



Тема Живораждащинови [re: rako]  
Автор Smile (стара, ама нова)
Публикувано09.03.06 09:07



Но освен това си изяждат и малките.
Отдели ги в отделен аквариум/буркан, сменяй им водата всеки ден с 1/3 престояла, давай им по много малко отсъщата храна като на големите, но я стривай добре и ги храни 2-3 пъти на ден.
Не забравяй да премахваш боклуците от дъното.



Тема Re: Нови гупи:))нови [re: rako]  
АвторЛyko (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 10:06



Аз не процедирам така. може да ги преместиш, но може и да ги оставиш в този аквариум, ако храниш добре големите, тези няма да ги изядат, освен това ако имаш места за криене, те си се крият там. За храната съм съгласен.
Ако ги отделиш може и в буркан или дори в Пластмасова бутилка от Мин вода 10-12 литра, но трябва да аерираш - за бутилката задължително защото гърлото и е малко, но аерацията да не е много силна... И най важното водата да е поне 25 градуса целзии... Ако е по ниска ще умрат...
Храни ги често и помалко... като станат малко по-големички, 1 см ги пуси в общия...



Тема s boza [re: rako]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 20:56



gupite sa jivorajda6ti i az malkite gihrana s boza



Тема горките. На коя какпа почват да се напиват?нови [re: niki]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 18:55



а инересно ми е кога и почват а пеят?



Тема и аз имам нови гупи 20 някъденови [re: rako]  
АвторПипилapия (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 19:32



Имах една много наедряла женска. и викам чакай да си поиграя на генеколожка. сложих я в едно басейнче от едно костенурче, което пукна преди години и това басейнче стана чудесна болница. Сложих пясък на дъното и в него зарових един 10Ват нагревател. И една малка гъбичка да духа въздух. Когато температурата стана 28 градуса, се стабилизира, и аз взех бременната родилка от общия аквариум и я сложих в родилното. След малко тя започна да ражда. После я изчаках 2-3 часа да изрдоди всички близнаци и я върнах в общия. В родилното останаха само малките които вече храня за втори път, единия със много ситно счукана котешка храна а втория със сухо яйце Много малко колкото да се разтеле по повърхността на водата.
Имам още 2 женски които и те се очакват да родят утре и в други ден ще ги израждам и тях. Надявам се да нямат нужда от цезарово сечение, че съм го правила но много е трудно...



Тема и аз имам бременна риба..нови [re: rako]  
Автор hello_moto (непознат )
Публикувано05.04.06 16:55



Аз днеска като си купих няколко рибки и едната ми казаха, че е женска и е бременна.Не знам точно каква е, мисля, че е удинеза или нещо такова...Жълто - черна е..По - скоро жълта даже.И горе - долу до колко време раждат, защото малките няма да има къде да се скрият?

edit 1 : всъщност май е модинеза..Не знам

Редактирано от hello_moto на 05.04.06 17:15.



Тема Re: и аз имам бременна риба..нови [re: hello_moto]  
АвторKykи (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 21:26



няма такива риби модинези



Тема Re: и аз имам бременна риба..нови [re: Kykи]  
Автор hello_moto (новак)
Публикувано06.04.06 09:59



Май е молинеза



Тема Re: и аз имам бременна риба..нови [re: hello_moto]  
АвторKykи (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 12:20



ми сега сме още април




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.