Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:20 28.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Още един новак... Запалих се...  
АвторLeonartis (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 22:31



Запалих се покрай дъщеря ми... След дни навършва 3 години и решихме, че рибки у дома са добър подарък за ЧРД. За нейна радост, и разбира се, наша, моя грижа. Малко тръгнах отзад напред. Първо купих филтър помпа потопяема на AQUAEL полска, дават я за 100-150 литров аквариум, плюс автоматичен нагревател на същата фирма. После купих малко рибки. Настаних ги във временен аквариум, ама мъничък, едвам се потопи помпата, за да я покрие водата, и съм тръгнал да подготвям постоянния. Чудя се за размера. Какви размери са най-практични? С какви растения да почна? Рибките са хелери, плати, гупи, молинезии и данио. Сега пиша от леглото в тъмната стая и само при аквариума е светло, а вътре кипи живот. Ах да, осветлението... Бих паснал размерите на аквариума според размерите на готови капаци с осветление ако се продават... Лошото е, че съм в Шумен, а тук кой знае какъв избор няма...



Тема Re: Още един новак... Запалих се...нови [re: Leonartis]  
АвторБpeмeннaтa xeлepka (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 08:24



Ами виж сега, размерът... няма значение. Ако ще си правиш сам аквариум - много е лесно - нарежи си стъклата, спрямо мястото на което ще бъде поставен - това е най-практичното.
Има един принцип - колкото по голям, толкова по-лесно се подържа... Обаче колкото е по голям, толкова стъклото трябва да бъде по-дебело. Моя съвет е да не правиш малък аквариум. Използвай поне 50 - 60 Л.

Относно капаците... най-практично е да се съобразяваш с големината на Луминисцентните тръби.
Ето ти един практичен пример:

Аз лично също не препоръчвам аквариуми с капак тип плъзгащо се стъкло:

при него наистина има проблеми при "бъркането" - чистене засаждане на растения, и осветлението трябва да е или на друг капак, или ако аквариума е поставен на секция, на секцията...
Лесно може да си направиш капак, точно по размерите на аквариума, като изпозлваш дъсчици или ПДЧ плоскости.
Наистина не знам къде в Шумен се продават, о може да отксочиш до Практикер във Варна. Поне имате магистрала до там. Варианти за капаци много!



Тема Хей, благодаря за бързия отговорнови [re: Бpeмeннaтa xeлepka]  
Автор Лeoнapтиc ()
Публикувано20.02.06 13:46



Хей, благодаря за бързия отговор. Бях решил 100-литров, но като размислих коригирах размерите на 50 на 40 на 30. Ако се справя, в бъдеще ще мисля за по-голям вариант. От друга страна 100-литров заради тежестта нямам къде да го сложа. А сега смятам да използвам шкафче, дано издържи. Идеите са добри, имам плоскости ламинирани, останаха ми от паркета. Имаш ли ICQ?



Тема Re: Хей, благодаря за бързия отговорнови [re: Лeoнapтиc]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано24.02.06 18:44



Щом си от Шумен просто отиди в магазина, който се намира на Руския паметник в сградата на старата Мототехника и там ще получиш най-професионален съвет и помощ. Има риби, растения, аквариуми и всичко необходимо, а цените и качеството са без конкуренция. Обикалял съм доста за да стигна до този извод.
Аквариума гледай да не е много над 50 литра защото големите аквариуми не могат да се слагат върху какво да е и тежат страшно много. До 70 литра е добре. Оттам нагоре трябват специални масички и т.н. Внимавай върху какво го слагаш! Трябва да е нещо много здраво защото това е огромно количество вода и разлее ли се става страшно. Никакви паянтови масички ако са ти мили паркета и комшиите!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.