Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 16.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: женски гупинови [re: onchoo]  
Авторcмyx (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 13:20



Благодаря за съвета, май наистина така трябва да направя, просто ще си гледам нормални гупита, за да ми е мирна главата.



Тема Re: начинаеща с желание да отглежда гупинови [re: тъти]  
Авторpetq (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 19:29



преди два дни ми се родиха гупи, и аз трябваше да преместя големите рибки в друг аквариум. Но той е много малък, около 3-4 литров. Рибите са 6 две трихогастри, две гупи и две скаларии. Колко време могат да издържат тези риби в малкия аквариум и след колко време да ги преместя при малките



Тема Re: начинаеща с желание да отглежда гупинови [re: petq]  
Авторпeтя (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 19:32



преди два дни ми се родиха гупи, и аз трябваше да преместя големите рибки в друг аквариум. Но той е много малък, около 3-4 литров. Рибите са 6 две трихогастри, две гупи и две скаларии. Колко време могат да издържат тези риби в малкия аквариум и след колко време да ги преместя при малките



Тема Re: начинаеща с желание да отглежда гупинови [re: тъти]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 22:38



hte rajda



Тема Re: начинаеща с желание да отглежда гупинови [re: пeтя]  
АвторБъч (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 10:02



Защо не премести малките в малкия аквариум а големите да си останат в големия? Трихогастрите и скалариите със сигурност ще умрат в този 3-4 литров ак-ум. Къде са мин. 3-те литра на рибка а и трихогастрите са доста големи. Премести малките в някакъв съд и върни големите в големия ак-ум, и после сложи малките гупи в този 3-4л ак-ум.
бтв следи температурата на водата при малките надявам се че имаш 2-ри термометър защото в тоя студ може на сутринта да няма нито една жива

ако имаш нагр. с термореле още по добре слагаш на 25С и всичко ще е ок. Малките може след 3-4 седмици да ги върнеш в големия ак-ум



Тема Re: начинаеща с желание да отглежда гупинови [re: Бъч]  
АвторHoв (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 23:46



Здравейте.

Аз май нещо сбърках с отглеждането на гупите, ама не съм сигурен точно какво. Имам 30л аквариум, помпичка и филтер. Вътре имам три златни рибки и 3 гупи (което сега разбирам, че е глупаво, защото явно се гледат по различен начин). Златните рибки вече 1 седмица са си ок, обаче гупите им има нещо. Винаги стоят почти на повърхността, а сега са с коремите нагоре. Първо си помислих, че са умрели, ама те са живи. Просто не могат да се завъртят. Правят опити да се обърнат, ама не става. Къде точно съм сбъркал? Прехранил ли съм ги ?

Благодаря!



Тема Re: начинаеща с желание да отглежда гупинови [re: Hoв]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 00:47



ami zbarkal si,30 litrov akvarium a malak za 3 zlatni i gupi.....prosto e mnooooogo malak......v takav akvarium mojeh da otglejdah samo gupi.....7 ili 8,zlatni e izkliu4eno.xem im e tiasno xem vazduxat ne im dostiga.......vse edno teb da te slojat v malka staia s trima debelaka......



Тема Re: начинаеща с желание да отглежда гупинови [re: тъти]  
Автор mala1 (непознат )
Публикувано18.11.13 23:37



здраевите ще използвам темата на колежката да попитам нещо, имам 12литров аквариум интересува ме до колко гупи мога да гледам в него ? максимум 8 гупи или ...


Редактирано от mala1 на 18.11.13 23:39.



Тема Re: начинаеща с желание да отглежда гупинови [re: mala1]  
Автор izz ()
Публикувано01.12.13 14:58



В такъв аквариум можеш да отглеждаш само декоративни скариди-ред чери примерно. Нищо друго. Гупите искат минимум 30-40 литра аквариум с добра филтрация и растения. Ако ги набуташ в такова съдче като твойто само ще ги гледаш как умират за дни, най-много седмица. Има си специализирани форуми за акшариумни рибки-аквапортал и акавриум бг, виж там има информация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.