Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 20.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми * *Кратък преглед

Тема размножаване на данионови  
Автор em77 (непознат )
Публикувано12.08.05 12:03



Здравейте всички акваристи! Моята питанка е как да разбера кога женските ми рибки данио /зебра/ ще хвърлят хайвера си? Става въпрос за 2 женски и 3 мъжки. Имам чувството, че на женските ще им се пръснат коремчетата. Имам и свободни аквариуми, но не знам какво да правя. Също така някой може ли да ми обясни какво представлява сепаративната мрежа. Досещам се, че е разделителна мрежа, но как разделя аквариума на вертикал или хоризонтал и може ли да си я направя сама? Благодаря Ви предварително за всеки съвет!



Тема Re: размножаване на данионови [re: em77]  
Авторnik_kin (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 11:16



До колкото помня какво съм чел навремето: данио се размножава в тесен дълъг аквариум без грунт и щом питаш за сепаративна мрежа значи и ти си попрочел нещо. Да такава мрежа с размер на отворите 2-3мм се поставя на около 1-2см от дъното (хоризонтално) в рамка с цел да предпази току що хвърления и оплоден хайвер от лакомите му родители. На една женска се пускат 2-3 мъжки. По време на "любовната игра", която за даниото си е чиста гоненица женската пуска в движение хайверени зрънца, а мъжките минават над тях и ги оплождат. След това рибките се изваждат от аквариума, те не се грижат за хайвера най-много да го изядат както вече стана дума. В аквариума трябва да се осигури добра аерация и движение на водата. За последното както и каква трябва да бъде осветеността не съм сигурен. Ако греша или информацията ми е стара, моля поправете ме.



Тема Re: размножаване на данио [re: em77]  
Автор nik_kin (непознат )
Публикувано13.08.05 20:03



Абе, забравих да питам да не би да прекаляваш със сушената дафния и др. сухи храни. Щото те си плуват отгоре и даниото първо има достъп до тях, а лакомията му няма граници. От сушената дафния после допълнително му се подува корема.



Тема Re: размножаване на данионови [re: nik_kin]  
Авторem77 (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 21:48



nik_kin много ти благодаря, че сподели това, което знаеш! За прехранването не вярвам да съм ги прехранила, защото са само две от пет риби с подути коремчета. Пък и аз ги наблюдавам и преди хранене. Ще чета още и ще видя дали да не се пробвам да ги размножа. Отново много благодаря!




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.