Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 20.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема кои рибинови  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 12:52



Кои риби са ви били най-трудни за развъждане но все пак сте успяли? Просто ми е любопитно. Не ме съдете от 4 години само отглеждам последните оцеляли от това което ми беше хоби. Но съм много любопитна на къде се развиват нещата. Може и да разкажете просто какво сте успели и какво развъждате в момента :))



Тема Re: кои рибинови [re: emetic]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано21.03.05 19:55



Интересна тема засягаш, дано да се получи хубав разговор!

Лично аз срещнах проблеми с една харацинка - Pristella maxilaris. Навсякъде разправят, че е безпроблемна, а аз успявах да изкарвам едва по десетина рибки от едно залагане. След доста опити и изпробване на различни технологии успях да вдигна малко количеството на рибките....
Друга рибка, с която много експериментирах, е Corydoras julii. И с нея "борбата" беше голяма, но с положителен изход за мен.
Но за най-голям успех (тук естествено изключвам кили рибките, те просто са друга категория) смятам успешното развъждане на Trichopsis pumilus. Тази малка лабиринтова рибка е страшно интересна, и като поведение, и като начин на размножаване. Жалко, че изчезна от България. Бях направил стотина бройки. В Прага миналата година видях, но ми се сториха много възрастни и не си купих. Надявам се тази година да си намеря нещо интересно от лабиринтовите рибки.
А ти с какви рибки се занимаваш или си се занимавала?

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"


Тема Re: кои рибинови [re: killiman]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 11:39



Занимавала е точната дума :). Почти с всичко което се появеше на пазара и можех да си го купя. а каквото купех правех опити да развъждам... Едни от рибите за които съм много щастлива че успях да развъдя са копелите, купих 3 страхотни малки рибки, които после се оказаха 1 мъжки и 2 женски. Общо взето по цяло лято си хвърляха хайвер без да си давам каквито и да е усилия. съответно малките не оцеляваха голям брой но определено нямах условия, пък и толкова ми беше достатъчно. Най сложната риба която накрая развъдих беше трихогастер, не ми се смейте. Не е по моя вина. Трябва да съм била на 11 или там някъде, тъкмо си бях зела 50 литровия аквариум(който ми изглеждаше огромен) и имах една двойка израсли при мен трихогастера. Извадих ги в 20 литрово аквариумче, хвърлиха хайвер и всичко беше на 6. да ама 2 седмици след това - родителите ми ме изпращат за през лятото при баба ми. С обещанието те да ги гледат. Е майка ми и с възрастни риби е природно бедствие. Малките умряли така или иначе. Решила че ще си оправя белята и извадила двойката отново да хвърлят хайвер. Без укритие за женската. Мъжкия я убил - тя се поразложила във водата от което и той хванал нещо и умрял ... много мили детски спомени ...

Коридорас джули никога не съм гледала, за съжаление. По едно време(в резултат на една статия) много исках да имам, но не можах да намеря тогава и трябваше да се задоволя с палеатусите. Те толкова редовно се размножаваха, че и сега имам от тях един аквариум с 4 годишни екземпляри. А всичко започна с 4 рибки пак преди много време
Любопитно ми е в бг дали някой отглежда и развъжда стъклен костур. Преди време ми бяха попаднали два броя от тях - продаваха се на един неделен пазар в едно много малко градче ..., трябва да са били скоро внесени). Беше преди доста време, съответно не успях да получа малки. Любопитно ми е сега някой отглежда ли такива животинки :)



Тема Re: кои рибинови [re: emetic]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано22.03.05 21:01



Мен ако ме питаш трябва да се гордееш с копелата, а не с трихогастера.

За отглеждане - все някой отглежда стъклен костур, защото виждам чат - пат по пазара вносен. И оцветен!!! Много е модерно.
Проблема при него е захранването, а не точно получаването на малките. Говорил съм с хора, които са имали хиляди малки, но нито едно не е прояло.

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"


Тема Re: кои рибинови [re: killiman]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 11:37



"Мен ако ме питаш трябва да се гордееш с копелата, а не с трихогастера"
С доста неща се гордея. Ама сега питах пишещите тук. Само ти ли развъждаш риби или останалите не са си имали проблеми с нищо?




Тема Re: кои рибинови [re: emetic]  
Автор77 (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:22



то тука никой не останаповечето пишат в този форум http://aquariumbg.com/forum/index.php има и други форуми ,ама там се пише веднъж на 2-3 дни



Тема Re: кои рибинови [re: emetic]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано23.03.05 19:34



Пишещите тук трябва да ги питаш нещо за растения, фотография или футбол. Или пък къде нещо е с 20 стотинки по - евтино от колкото в някой зоомагазин. Както и да е ...

А освен този клуб и посочения от 77 има още няколко. Получава се голямо разделение. Но можеш да хвърлиш едно око....





А тук са два на едно място!



"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"

Тема Re: кои риби [re: killiman]  
Автор77 (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 00:04



растенията са си част от аквариумното хоби,и ако си мислиш че са по лесната част се лъжешкакто и да е ...ама почнах да си мисля че се вземаш твърде насериозно и всички останали сме много под нивото ти,в което въобще не съм убеденне уважаваш ли другите няма как те да те уважават



Тема Re: кои риби [re: 77]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 10:54



леле
шантави сте ...

Имам и един въпрос. Ползвате ли някаква автоматична система за следене на параметрите на аквариума, евентуално вързана за компютър(гледах такива, малко скъпи са, но не е сложно да си го направи човек и сам) и бихте ли ползвали?



Тема Re: кои риби [re: emetic]  
Автор77 (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 12:41



в момента се прави такаваще пуска и спира лампите и вентилатора,ще командва нагревателите,има вързан пх електрод а той ще командва со2 систематаще бъде включена към компютъра и ще има статистика за последните 3 месеца




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.