Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 10.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема как да развъдя Barbus tetrasonaнови  
Автор baiganio ()
Публикувано11.03.05 20:02



Здравейте

Имам 10 Barbus tetrasona tetrasona които все осхте не мога да ги развъдя. При всичките ми опити не можах да постигна успех.

Та вапроса ми е какво точно триабва да направя за да имам малки барбусчета?



Тема Re: как да развъдя Barbus tetrasonaнови [re: baiganio]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано12.03.05 14:43



Ами като за начало е най-добре да му пишеш името правилно. Знам, че някои, които се имат за огромни капацитети го пишат така, но да знаеш, че е грешно. Надявам се да не станеш като тях - виртуален акварист. А в линка от aquamaker ще намериш достатъчно инфо. Успех!

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"

Редактирано от killiman на 12.03.05 14:44.



Тема Re: как да развъдя Barbus tetrasonaнови [re: killiman]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано12.03.05 14:50



Мдам. Нахитрял си, гледам.
Обаче май си забелязал само едната грешка в Barbus tetrasona. Коя е втората?

Смешник си ти и смешник ще си останеш. Добре, че влизаш пак във форума, че беше станало скучно тук без простотиите ти.
Между другото нали щеше да правиш снимки на невиртуалните ти аквариуми? Какво стана с тая работа? Май разбра, че фотографията не е като гледането на килита, а?



Тема Re: как да развъдя Barbus tetrasonaнови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано12.03.05 15:07



А ти разбра ли, че мъжкият трихогастер прави гнездото, а не женския?

Знаеш ли, имам едни рибки, които са интересни за теб. Мога да ти ги дам да ги подържиш малко. Не взимам толкова скъпо, колкото в Унгария!

Ооооопс, наруших си обещанието! Няма повече!

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"


Тема Re: как да развъдя Barbus tetrasonaнови [re: killiman]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано12.03.05 15:37



Оставям те сам да търсиш грешчицата, щом още не си се досетил.

За трихогастера разбрах, да. За щастие никой не се е родил научен - иначе нямаше да е интересно да се живее. За разлика от теб продължавам да чета и да се уча, включително и от грешките си, което важи и за унгарските ми приключения.

Нищо не казваш за фотографията, между другото.

П. С. Обърна ли внимание, че в момента разговаряш с първия българин, чиито снимки са публикувани на Malawi cichlids homepage и чието името фигурира в списъка със сътрудниците на сайта? Това по повод на виртуалните акваристи. Щото е по-добре да си виртуален и да те уважават, откокото да си никакъв. Пък като имаш аквариум, по-красив от моя и надрастнеш етапа на 20-литровите локви, тогава може и да те призная за акварист.



Тема Re: как да развъдя Barbus tetrasonaнови [re: Boby_]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано12.03.05 15:57



Стига бе. Искаш да кажеш, че има огромни 20 литрови аквариуми?!

Важното е, че чете с интерес форума, правилния



Тема Re: как да развъдя Barbus tetrasonaнови [re: Boby_]  
Авторaquamaker (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 20:16



Боби, не се саморекламирай,че Ники ще се ядоса и ще ти премахне всички мнения.



Тема Re: как да развъдя Barbus tetrasonaнови [re: aquamaker]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано13.03.05 12:14



Само кой го казва
Човека който твърди, че е прави най-добрите аквариуми и друг като него няма.
Всъщност, като изключим обикновените, правоъгълни аквариуми, другите са наистина номер 1 (сети се в коя класация).



Тема Re: как да развъдя Barbus tetrasona [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано13.03.05 15:35



Както се казва "Умря циганката, която те хвалеше"!

Кой какъв акварист е, е много разтеглива тема. Това, че са ти публикували снимчиците някъде не те прави първия българин със снимки в чужди сайтове. А и не те прави по-малко виртуален акварист.... Виж това.


Нещо да кажеш? Пак си №2 за мое голямо удоволствие! Сам си го изпроси!

И нали знаеш колко ме интересуват мнението на момченце, твърдящо, че пролетта е сезона на живата дафния!

Отдавна преживях стадия на развитие с огромните аквариуми. За мен акваристикате вече е нещо съвсем различно от сладникаво подреден 300-литров съд с големи "парцали" в него. Но какво ли да обяснявам на аматьорите? Още доста има да почетеш....

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"

Тема Re: как да развъдя Barbus tetrasona [re: killiman]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано14.03.05 09:11



Пич, снимките, които си публикувал, нямат нищо общо с моите като качество. Твоите са с ниска резолюция, личат си отбялсъците от светкавицата, липсва контраст и рязкост - смешна работа. Разликата между щракането и фотографията е доста голяма. Ето ти пример за това:




Виж за какво си говорим, пък после се слагай в групата.
Барабар Петко с мъжете.

Като гледам, май даже няма да се наложи да повдигам въпроса за сравнението между самите сайтове.

Освен това забележи, че не казвам, че съм първият българин със снимки в чужди сайтове, а първият със снимки в Malawi Cichlid Homepage, което е самата истина.

За акваристиката какво да ти кажа, истинската акваристика изисква средства. Финансови средства. Нямам как без тях. Е, има и заместители - като гледането на дребни рибки в дребни аквариуми. Но ако искаш да си акварист, имаш две възможности. Първата е да изкарваш достатъчно пари от самата акваристика, така че да можеш да инвестираш (такива суперпрофесионалисти в България за съжаление са един-двама, пример в това отношение е Николай Ковачев, макар че и той едва успява да поддържа нивото поради слабия пазар). Втората е да изкарваш достатъчно пари от нещо друго и акваристиката да ти е сериозно хоби. Аз съм от втория тип - сериозен любител. Успехите ми се дължат на желание, постоянство, някои лични качества и не на последно място известен финансов ресурс, който съм в състояние да отделя за акваристика. Ти обаче не се класираш в нито една от двете групи, така че не се наричай професионалист. Това, че посвещаваш голяма част от времето си на рибките си, не те прави такъв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.