Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:15 19.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема съвместимост на рибитенови  
Авторнeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 21:45



Отскоро съм акваристка и изчетох няколко книги за рибките,но никъде не се споменава,кои видове са съвместими помежду си за отглеждане в аквариум и кои враждуват помежду си.По тази причина населих аквариума с неонки,хелери,барбус-тетразона,гупи и серпи и сомче,но ми се струва,че някой видове не са много щастливи заедно.Някой може ли да ми каже нещо по въпроса или да ми препоръча откъде дапрочета.Ще съм много благодарна.



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: нeпoзнaтa]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано03.02.05 23:34



твоята комбинация е добра и за момента май не трябва да имаш проблеми
не се съчетават:
агресивни с мирни
бавно подвижни с бързо подвижни риби
и т н....

виж сайта в подписа ми има и още Ники ще ти каже

пазбираш характера и повдението на рибите си и на бъдещите които искаш да взмеш и готово
ако не си пасват не ги взимаш
но чети повече за най-различни видове риби и тяхното поведение териториално и т н.....

бълбук



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: нeпoзнaтa]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано04.02.05 17:03



Браво. Един човек който първо е прочел, пък после пита.

Значи в твоята комбинация може да имаш проблеми единствено с барбусите.
По принцип барбусите са гадове, някои даже вадят очите на другите рибки (не винаги разбира се).

Първо гледаш условията на отглеждане, после характера.
Има МНОГО изключения. Например имах лабео дето тормозеше всички наред.
В момента имам две от същия вид - нямам никакъв проблем. Хора (риби) разни .

Не казваш и колко е голям аквариума. Малък аквариум с много риби си е предпоставка за проблеми.



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: Niky]  
Авторнeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 20:57



Аквариума ми е 40литра.В него съм сложила 4 серпи,1 барбус-тетразона,1 барбус-титея,2 хелера,2 неона и 2 гупи и 2 малки сомчета.Много ли са ми рибите?Имам и продължение на проблема-някой който не мога да засека се опитва да гризне опашките на другите риби.Засега пострадаха гупите-мъжката слабо,а женската съм я отделила.Преди време около 2месеца бях установила,че едното сомче е гризнато по опашката,след това нищо и допреди няколко дни пострадаха гупите.Някакви предположения по въпроса?
Благодаря за съветите.



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: нeпoзнaтa]  
Автор discus (минаващ)
Публикувано04.02.05 23:56



барбусите гризкат опашките,а 40 литра за сега са добре за тези рибки но ако мислиш да слагаш още няма да е добра идея



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: нeпoзнaтa]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано05.02.05 01:56



барбуса



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: zoomaniak]  
Авторнeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 19:51



Благодаря за съветите,но имам проблем с нахапаната женска гупа.Преди 3 дни почерня й опашката и неможеше да я движи.Отделих я от другите и взех да и слагам мастилено синьо.Тогава ме посъветваха да я изхвърля за да не мъчи, но на мене ми беше жал. Сега живна малко и за първи път взе да се храни, но опашката й е все още тъмна. Има ли шанс да я спася и с какво друго да я лекувам. Ще се радвам много ако споделите опита от спасяване на някоя риба.



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: нeпoзнaтa]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано05.02.05 21:12



принципно риба се лекува отделно от другите
щото ако е с другите има многоооо големи рискове за тях и расетнията

щом яде добре
ако даде фира ще си вземеш нужните бележки и ще си по внимателна
свиквай със загубата ана риби докато стане от тебе акваристка
развивай мисленето си



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: zoomaniak]  
АвторHEПO3HATA (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 00:33



Какво значи да съм по-внимателна?Рибите си бяха добре 2 месеца и изведнъж някой нападна гупите.Сега 3 дни ги гледам внимателно и всички си плуват кротко,никой не показва агресия дори и към мъжката гупа.Как да позная кой е агресора?А за болната гупа упорито и слагам мастилено синьо,но незнам дали това е достатъчно.Няма ли някъде информация за лекарствата ,които се използват при рибите?Благодаря за съветите.



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: HEПO3HATA]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано06.02.05 08:23



спри с това лекарство
смени малко от водата с престояла
намери в зоомагазина едно друго трипафлавин на прах или на течност
капни докато цвета на водата не се промени и веднага спираш
ако не намериш трипафлавин отиваш в аптеката и търсиш друго
тетрациклин
то също става то е на капсули - разтваряш касулата и изсипваш една капсула във водата и тва е
но където лекуваш рибата колко литра аквариум ти е
ако е прекалено малак сложи половинаат прах който се съдържа в капсулата на лекарството
и опитай се да се научиш да отглеждаш правилно рибите си а не да ги лекуваш правилно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.