Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 02.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Твърдост на водатанови [re: zoomaniak]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано10.02.05 09:45



С тая лампа какво правеше?
Да си им светил в очите на дискусите

А иначе последното ти изречение е много верно. Едно от малкото верни.
А да знаеш езици означава да четеш от повече източници и да имаш повече информация.
А това не важи само за акваристиката.

Успех с дикусите



Тема Re: АКВАРИСТИКА И АКВАРИУМИнови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано10.02.05 09:50



Не, не се иска това.
Даването на съвети не може да замести първоначалното четене.
Госпожицата (предполагам, ако е госпожа, да ме извинява), която започна темата, е юрист по образование, както личи от думите и по-горе.
Нека тогава отговори на следния прост въпрос - може ли стажът при опитен адвокат да замести напълно 6-те години учене преди това? Защо просто завършилите училище 19-годишни кандидат-юристи не ги пращаме на стаж да гледат от опитните и така да станат адвопати без четене? Е, явно е, че не става така. За да се занимава с нещо подобно човек, трябва някаква база, първоначално натрупване на знания, които после да се обогатят с опит. В акваристиката е същото.
Затова вредиш със съветите си - поощряваш хората да разчитат на готови рецепти, вместо да придобият необходимия минимум от знания.

И не знам защо страдаш от заблуждението, че в България си имаме акваристика и сериозни акваристи. Това просто не е вярно. Има любители, които са доста напред с материала. Има и хора, които се напъват да пишат по темата, без да имат нужната подготовка. Но това е всичко. Нямаме нищо на професионално ниво, нищо, с което да се похвалим.
Бил съм в доста страни в Централна и Западна Европа, комуникирам с американски, руски и даже гръцки акваристи освен това и мога да те уверя, че сме толкова изостанали, колкото изобщо това е възможно. Жалко е, но е самата истина. И затова по-добре да се учим от хората, които са напред, вместо да се напъваме и да пишем глупости.



Тема Re: Твърдост на водатанови [re: Niky]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 09:52



бъзикай се с мене :)
снимката е архивна :)
гледайте сега пак ви казвам вместо да затрупвате хората с линкове - затрупайте ги със съвети ТУК
и аз ще си трайкам
ти не ебаваш да съветавш тука освен така:
ела в тоя форум ще ти дадеме повече съвети и т н :)))))

репертоара Ви го знам - в което лошо няма - тоест не правите лошо - само дето липсва морал и т н....

пращам в твоят форум две дами да пуснат тема за повече инфо - тесе зачели във форума и шашнати идват в кюто и казват следното:

"ти луд ли си там да пишем - тея ще ме здъвкат като разберът че давам дафния на рибите ми"

мога да те затрупам с инфо за такива примери - помниш зебричката нали
хубаво велики професионалисти се - за родината ни сте направо извънземно знаещи и т н - свалям Ви шапка

само си оправете подхода към хората - хората искат разговори а не лекции и знания които на дали ще им трябват.......щото не са Ви на нивото и не са правени за БГ акваристиката а за Американска и некви други тъпни :(((((




Тема Re: АКВАРИСТИКА И АКВАРИУМИнови [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 09:58



дай и съвети приятелю :)))))

удави я от съвети

не в линкове

трябва ли аз да идвам и да съветвам хората и после вие да се появите след мен и да се опитвате да покажете колко ми е остаряло мисленето и знанията и т н :((

до сега да си и дал 2000 съвета под номера






Тема Re: Твърдост на водатанови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано10.02.05 10:00



Не ме разбирай погрешно - никъде не съм казвал и няма да кажа "Аз знам много, ти не знаеш нищо". Не, нито пък се опитвам да те обидя.
Беше време, когато и аз си мислех, че то няма кой знае колко да се научи за акваристиката и тя е една такава проста работа. Да, ама оттогава много текстове ми минаха през ръцете, очите и съзнанието - и научни, и художествени, свързани или не по някакъв начин с акваристиката. И разбрах едно - има толкова много да се научи дори само в тази тясна област, че никой не може да има претенциите да знае и умее всичко. Научих се на малко скромност. Сега знам само, че има хора, които знаят по-малко от мен, има и такива, които знаят повече. Научих се още, че непремереният и погрешно поднесен съвет (а неверният пък още повече) може да навреди, вместо да помогне. Затова внимавам повече с раздаването на съвети. Не би било зле и ти да започнеш да го правиш.



Тема Re: АКВАРИСТИКА И АКВАРИУМИнови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано10.02.05 10:01



Виж по-долу мнението ми за съветите, давани наизуст. Понякога могат да извадят очи, вместо да изпишат вежди.



Тема Re: Твърдост на водатанови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано10.02.05 10:03



Едно не ми е ясно - защо мислиш, че някой трябва да пише в този форум, след като той явно затихва и умира, а другият работи, в него влизат много хора със и без опит в акваристиката и темите са безброй, като много от тях са полезни.
Дирът да си гледа работата, отдавна е надживял времето си, колкото и да му променят дизайна.



Тема Re: Твърдост на водатанови [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 10:08



Виж сега аз съм от старата школа - която вие не признавате.Но и знаете че масово се практикува в БГ. Аз безкрайно уважавам труда на хората включително и вашия. Неморално е човек написал една книга преди 30г примерно вие да го заклеймите като как да се изразя "неакварист". Кажете просто че инфото е старо; с неточности и т н. Но това е друга тема.

Учете и аз уча и чета и вашите неща 100 пъти го казах - има кво да се научи. НООО 99% от това за родината ни е неприложимо.

А пък за жената с 40л аквариум просто я затормозяваме ако мислиш че прочитайки великата статия на ДЖей Джей Хадауей (измислено име) ще разбере нещо.

Казвам ти отново и на тебе. Оправете подхода си към хората. Не се дръжте като професор студент.....защото те не искат това......искат отношение и подходи.....

До сега да си и написал 345 съвета........




Тема Re: АКВАРИСТИКА И АКВАРИУМИнови [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 10:11



искам да видя вашите съвети
давай ги не се стискайте




Тема Re: Твърдост на водатанови [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 10:13



еми защото хората задават въпроси ехехехехе
как за какво
многооооооооооооо е трудно да се пише на 2 места я виж как можете само дето аз трябва да провокирам нещата
ай стига сте се извинявали дира това дира онова дира ви виновен ехехехе

бълбук

много има още кво да се желае





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.