Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 11.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: АКВАРИСТИКА И АКВАРИУМИнови [re: нeпoзнaтa]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано09.02.05 23:50



за гледане гледам. то така принципно става когато се намешам аз в даден форум или скандал ще стане или нещо готино или мен ще ме определят и т н :))
--
Тетрамина е супер храна
ползвай и още чернодробна но от по едрата
ползвай и изсушен тубифекс ако си намериш
ползвай и жив ако можеш да го отглеждаш и него :))

навлизаме вече в другата страна на акваристиката храненето :)))

можеш да сложи им но не е гаранция че ще се крият в него има едни глинени как да ги опиша с най различна форма и т н. като тунерчета са. сложи им едно спрямо размера на дъното но да не го завзема цялото.

готини са

аз лично препоръчвам кокосов орех - черупка супер готино и естествено укритиие не само за сомчета.

амма трябва да е сух тоест да не е пресен :))))))) сещаш се нали

принципно не са ти нужни :))) тези са малко гаднички но ако нямаш растения - имаше или нямаше я кажи :))

те са вредители по растенията
можеш и да ги махнеш не е проблем те най-често идват с расетнията закупени от зоомагазина

купи си 2 охлюва от този вид ампулария :)) те стават наистина ефектни и на големина като градинските ни :))

тва е




Тема Re: Твърдост на водатанови [re: discus]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано09.02.05 23:58



хах тва за модератор направо ме разби :))))))))
ще ми збъднеш детската мечта :Р
гледай сега не ми се спори - мечтая да си остана приятел със всички
постоянно има неква мания за това кой от колко години е гледал риби и кой колко знае и кой колко риби е развъдил и кой колко не знам още кво.

направете една класация моля Ви
1 спец номер 1 20г трудов стаж и т н секви инфо
2 спец номер 2 и т н

аз ще се наредя на как да кажа 341 място

не ми се спори а теми с тебе може да спор да отовриме по твоят отговор 300
няма смисъл просто
водя си разговор с непознатата и си се кефя
ако тя има нещо против това да ми каже
ако иска да ми бие шута - не е на 14г

тва е

бълбук




Тема Re: Твърдост на водатанови [re: discus]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 02:26



да не кажеш после че риби не съм гледал никога аз през живота си и съм от вчера в акваристиката





това е от времето когато имах и аз развъдник за рибки
казах Ви че много ме подценявате



съжалявам за кофти качеството на снимките но ще се сърдиш на сестра ми
гледал съм риби по такъв начин че просто си немаш напредстава и пак стана акварист от мене



ей с тая лампичка правех чудеса и струва само 25лв марката е Sylvania
води се за офис осветление

това ти го давам за пример да разбереш че акваристиката е много разширена наука и няма граници и определения от сорта:

не ти не си акварист щото правиш така и така
ааа ти си акварист щото правиш така и така

не искам да спорим
не съветвайте мен а начинаещите, което и аз правя - тва е целта на занятието :)))

тва ти е работата да дадеш съвет на нея не на мен
аз също ще дам
гошо ще даде
пешо и той
иван и той
и пенка

а непознатата да си прави изводите от 198 съвета кой и върши работа

вие правите от акваристиката ебати сложната наука в днешно време и много хора ги шашкате и ми пишат на мен и ми викат ама аз по-добре да се откажа то кво излезна за да си акварист требе да си и богат и умен и да разбираш руски и английски и още тъпотии

бълбук

П.П. и дано не ми направиш забележки по аквариумите




Тема Re: карма :)нови [re: нeпoзнaтa]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано10.02.05 09:19



Хич не ми говори ти за количество информация. Нито имаш представа с кого говориш, нито пък ти трябва да знаеш. Пък и щом си чела толкова много и щом така лесно усвояваш нова информация, защо първо не си направи труда да потърсиш нещо за четене по темата за рибките, вместо да задаваш въпроси, на които има ясен отговор във абсолютно всеки текст за начинаещи акваристи?
И не, не съм те отписал като акварист. Казвам само, че е добре да знае човек с какво се захваща, преди да си е ударил главата в стената. А да следваш бабешките рецепти на събеседника си в тоя диалог, без да ги разбираш, е дори по-лошо. Дадох ти вече подходящ източник на информация - ако искаш, възползвай се, ако не щеш - твоя си работа. В общия случай и така, без да знаеш какво става, е възможно да постигнеш някакви резултати (например да задържиш рибите си живи няколко месеца), но ще е по-скоро плод на късмет и на налучкване по метода на пробите и грешките.
Пожелавам ти успех с рибките, пък и с четенето!




Тема Re: показнонови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано10.02.05 09:33



И какво, това за теб е сериозна работа? Описание на рибките, две думи за температурата на водата и толкоз? Тия твоите български автори дори не са си направили труда да споменат за pH, твърдост на водата или нещо по-специфично за естествената среда на обитание?

"Червената тетра се отглежда в по-просторен аквариум. " - под "по-просторен" какво точно се разбира? 50 л.? 100 л.?

Такива книги с елементарни описания на видовете четях през 80-те. Оттогава мина много време.
Ето ти текстове за четене, които засягат основите на акваристиката:





И да ти кажа, с преписване, сканиране, копиране и пействане на безполезни описателни текстчета не правиш нищо. Само се заблуждаваш, че някой има нужда от това. Слез малко на земята.



Тема Re: АКВАРИСТИКА И АКВАРИУМИнови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано10.02.05 09:37



Ето, аз ще последвам примера на зооманиачко и като далеч по-опитен акварист от него ще ти кажа, че ако даваш на рибите си чернодробна храна и тубифекс, ще ги поставиш на най-бързата пързалка към смъртта. Не го прави.
Обаче за да ти покажа безполезността на подобен род съвети, няма да ти обясня защо ще стане така.
Съвети, които се дават без дори съветващия да знае какво стои зад тях, са повече от безполезни, те са вредни.
И наистина не давай на рибките си чернодробна храна и тубифекс - би било голяма грешка.
Прочети нещичко за храненето, за да разбереш защо.



Тема Re: показнонови [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 09:38



нали споменах че не искам да спориме и т н....




Тема Re: АКВАРИСТИКА И АКВАРИУМИнови [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 09:40



е тва се иска да се дават съвети
да се видят различни гледни точки и т н....
схвана кво имаме за домашно




Тема Re: Твърдост на водатанови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано10.02.05 09:40



Да гледаш рибки е едно, да разбираш какво става - друго, да си позволяваш да даваш съвети - трето. И между другото снимките, които показваш, съвсем не са повод за гордост.



Тема Re: Твърдост на водатанови [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 09:43



хах стига приятелю :)
не ме въвличай в спор
ако мислиш че в акваристиката требе да има капчица гордост........гордейте се - лошо нема....





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.