Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 11.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: zoomaniak]  
Авторнeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 19:28



Благодаря за съветите,възнамерявам да ги изпълня. Рибата продължава да похапва,но още и е тъмна опашката. А как да гледам правилно рибките,като има противоречива информация за това.На едно място ми казват,че трябвало да им свети цяла нощ ,а на друго,че и те спели на тъмно.Кое е вярно?По колко пъти да ги храня на ден? Все ми се струват гладни и като ме видят си искат храна.За барбуса -пише в една книга,че трябвало всеки ден да му сменям част от водата,вярно ли е?Много ли питамИскам да се науча.Благодаря за вниманието.



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: нeпoзнaтa]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано06.02.05 19:59



съвети да искаш от нас - това е най-лесното
тъмната опашка не ти е проблем рибата да е жива и здрава :)
ще задаваш точни въпроси и ще ти се отговаря така ще гледаш
ще четеш и ще обсъждаш четеното
ще практикуваш и ще говориш след това кое акк става и защо така требе да стане
задай си въпроса рибата как живее в природата там слънцето не свети 24 часа :)
следователно си отговаряш така:
осветлението на аквариума ми трябва да свети от 7-9 сутринта до 22-23-00 вечерта може и по рано и тва е :)
рибата принципно не спи :) като нас хората
не си затварят очите щото май немат клепачи :)
просто си почиват нощно време един вид

млади риби ненавършили 1 година се хранят 2-3 пъти с разнообразна суха и жива храна а след 1вата година можеш и 1 път на ден тва е :)

не се лъж по това че щом се приближиш към тях и те идват в ъгъла споко малко си падат мошенници и за това те бъзикат :))
щом си ги нахарнила нема проблеми нека си идват в ъгъла да не ти пука :)

това дето си чела не е вярно
не моежеш за всяка риба поединично да променяш аквмариумните условия сещаш ли се
ако така ставаше всеки ден щеше да си нон стоп пред него
има общи условия за почти всички риби ако са подбрани добре като видове и претенции

така че това не е вярно

не не питаш много даже е малко :)))

реди ги въпросите така:
1
2
3 :)

важно е да искаш да се научиш ей тва да се чува
поздрави

бълбук

-.-




Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: zoomaniak]  
Авторнeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 22:30



Страхотно ти благодаря за съветите.Ако не си се уморил да отговаряш,ще продължа:1.Вярно ли е ,че гупите били нетрайни рибки,т.е.че не били издръжливи и лесно умирали?Това ми го каза приятел,а аз май засега ги харесвам най-много.2 А също ,че не се разбирали с барбуса-тетразона,като вид.
3Какви растения харесват най-много ?4По принцип всички ли са миролюбиви като вид или има и сред тях агресивни?5Колко най-дълго живеят.Благодаря!



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: нeпoзнaтa]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано06.02.05 22:49



1 нема такъв термин нетрайни риби :)
2 нема риби които лесно да умират
3 няма и риби които да се водят неиздръжливи :)

на твоят приятел му сипи сол в аквариума ахахахаха за наказание :)))

виж за барбуса е възможно да не се разбират но това ще решът твоите очи виждаш ли го да парви магарии на гупите ти връщай го в реката. тоест в зоомагазина и за него вземи некви гупи :))

съвместимостта между рибите зависи от много фактори - достаааа фактори и т н :) така че нема закономерност в това твърдение

гупите харесват всякакви растения :)
гупите са миролюбиви риби всички видове - гонят се само мъжките помежду си но заради гаджетата около тях тоест женските :) да има повече женски и 2-3 мъжки

макар че лично аз харесвам само мъжките които са по големите красавци бих те посъветвал да гледаш само мъжки тоест да си ги колекционираш по цветове и форма и вид и т н

живеят около 1,5-3години в зависимост от куп фактори :)

давай още въпроси




Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: нeпoзнaтa]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано07.02.05 10:08



Много ми е интересно, къде го чете това. В някоя книга от началото на миналия век?!!

В тия книги, дето ги чете, не пишеше ли, че барбусите са стадни риби?!!!
А ти по колко имаш от тях?!!!



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: zoomaniak]  
Авторнeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 21:00



Благодаря за съветите зооманиак,имаш чувство за хумор.А сега по същество :
Вярно ли е ,че женските гупи,раждат често,ако е по два -три пъти в годината добре,но ако е по често ще се хвана за главата.
Кажи ми нещо за серпите ,за тях не пише нищо в тези книги дето ги чета.Агресивни ли са като вид,с кого се разбират?На всички риби в аквариума им давам една и съща храна-Тетра мин,дали е полезна за всички видове?
Ти какви риби гледаш и защо?
Тази мойта гупичка живна и се чувства по добре и аз също.Тази вечер ще и слагам антибиотика.Благодаря за вниманието.



Тема Re: съвместимост на рибитенови [re: нeпoзнaтa]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано07.02.05 21:15



имам и други чувства :РРР :)

еми всички живородки раждат често защото мъжкият когато оплоди женската то е еднократно но тя след това може да роди до 3 пъти май беше ако не и повече без да има нужда от мъжки :)))

раждането е относително при живородките в което семейство спада и гупите. тоест какво искам да ти кажа. има мъжки има раждане. няма мъжки няма раждане :)

но може да оставиш малките рибки да се родят и да не ти пука да си останат в акавриума и който оцелее оцелее като в природата стига да не ти е жалостиво сърцето :) през време на отглеждането на новородените в общият аквариум им даваш прахообразна чернодробна храна но в умерени количества да не преебеш водата или прехраниш рибите и т н :)

варианти на действие много :) аз лично не отделям живородките който оцелее оцелее :) това е природата

еми серпите спадат към харацинидите тоест едно обширно семейство - ако не бъркам. те а мирни стадни риби - хранят се като всички други. интересни са на цвят аз съм гледал едно време едно стадо от 34 бройки - убийство ти казвам като гледка :))

кликни на линка дет пише гупи :)!







прочети и горния линк

за сега неам за серпите нищо друго но те са супер готини рибки мирни и без проблемни

относно храненето вземи си и чернодробна и от време на време тубифекс да не е еднотипно и еднообразно храненето




Тема Серпаснови [re: нeпoзнaтa]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано07.02.05 21:20



Hyphessobrycon serpae Durbin, 1908.
Серпас.

Разпространени са в басейна на р.Амазонка.
Дължина до 4,5 см. D 2/7-8/1, А 3/23-25/1, ll 29-35.
Тялото е умерено високо, сплескано отстрани.
Гърба е маслено-сив, страните са сиво--зелени до червено-кафяво, корема е сребристо-бял. Зад хрилното капаче има черно петно. "D" е с черно петно, оранжева основа и бял край. "А" е с тъмен кант, безцветен.
При самеца "D" е удължен, самката е с по-висок гръб.
Рибите се придържат към средните и долни слоеве на водата.
Храна: жива, заместители.



аз неам риби от достааа време - ама мозък иам :) въпрос на време и пари е да се здобия с нов аквариум :) на времето гледах много риби сега помагам на хора като тебе до колкото мога и ми позволяват силите

дано се оправи гупичката да си щастлива

а инфото идва от сайта на Модератора на този форум чак сега видях че е така ама от старата му версия или нещо такова :)))) да спомена да не стане гаф :Р


Редактирано от zoomaniak на 07.02.05 21:23.



Тема Re: Серпаснови [re: zoomaniak]  
Авторнeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 22:57



Благодаря за линковете и картинките. Чета си ги и им се радвам.Моите серпи са доста по невзрачни от показаните ,но щом съм ги приютила стават.Надвечер ходих до два зоомагазина в Красно село,но са доста бедни,казаха,че непродават живи растения и лекарства.Имаш ли впредвид някой добър магазин за рибки? Откъде зооманиаците се сдобиват с рибки и други принадлежности?А правят ли се изложби на декоративни рибки някъде?
Имам още въпроси,но хайде да не е наведнъж.Благодаря ти за вниманието.



Тема Re: Серпаснови [re: нeпoзнaтa]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано07.02.05 23:13





това мога да ти предложа за сега
дано такава изложба в БГ стане традиция
иначе други не се правят освен тая неа акваристика в БГ освен в линка да се еразвила до степен на изложби и т н :)
разгледай и се накефи
това са друг сорт риби ноооо си ме кефят мене

а отнсно зоомагазините аз щото съм си от Перник и малко съм зле по софия с ориентирните точки :)

та виж на Витошка или Солунска ама май там са скъпи рибите - в красно село само за кучета и котки храни продават :(

има един пазар за риби в кв. Подуене всяка събота ясно ли ти е как се стига до там от централна гара с 213 май беше или 315 :) та тав от пиле млеко само дето нема + риби техники и т н.

всеки истински акваристи си пазарува от там всичко на 100%
намери начин да стигенш до там :)

давай въпросите си :)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.