Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 11.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: да направим колекция от съвети :)нови [re: Niky]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 12:02



бъзикай се ти с мене :)))))))
колко пъти съм ти заявявал че те уважавам и едан лоша дума не съм казал против тебе или да се карам с тебе или да се правя на простак и т н.....
а ти се бъзикай с мене още........обичам когато правиш това..........

не ти отива........




Тема Re: гаднооонови [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 12:03



сложете речници :((




Тема Re: гаднооонови [re: zoomaniak]  
Авторetg (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 12:21



Мноого се забавлявах, почти колко сагата Килимен- Боби, но там темите бяха други.
Продължавам да мисля , че първата част на разговора е постанавка(може и да греша). Въпросите бяха систематизирани, подредени и задавани на порции все едно са извадени от книга 100 ? за акваристика. Един начинаещ с проблем няма да пише така. Рибата му е болна , отделена и това чак в 3-ия пост. (пака казвам мое мнение).

Сега сериозно Зооманиак, чел съм твои писания в друг форум.
Понеже ме мързи да го търся ще се опитам да преразкажа, а ти ще кажеш дали съм уцелил смисъла.
Ако някой иска куче трябва 6мес. четене, четене, всичко друго е бла,бла(или нещо подобно).
Защо при рибите да е друго или те могат да мрат щото не са бозайници , и си мълчат.

За Боби смятам като цяло си прав, но ако начинаещия е на 20-... години, ами ако е дете и родителите му не са много заинтересувани за да му помагат.

Един начинаещ трудно може да отсее информацията, която точно му е нужна дори да разполага с най-добрата книга, освен това той трудно може да формулира конкретен и ясен въпрос, това става постепенно с трупането на знания и опит.
Давам пример - шофьор съм , ама съм пълна дупка. Карам кола защото просто нямам избор и нещо трака в нея. Като ходих в сервиза сигурна бая са ми се смели на глупостите , които ги питах. Ама аз нямам никакво намерение да уча ДВГ, искам само да шофирам. За съжаление 70-80% от хората си гледат така рибите както аз колата(масло, антифриз, гуми айде). Тези хора няма да прочетат статиите, те искат отговорите на зооманиак или на някоя продавачка в зоомагазин, която дори не знае имената на рибите.

Айде стига че станах много сериозен.



Тема Re: гаднооонови [re: etg]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 12:27



карай да върви
няма никакво значение
саги маги и други простотии
важен е пътя.........и нищо друго...................




Тема Re: гаднооонови [re: etg]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано10.02.05 12:30



Т. е. с две думи казваш, че за всеки влак си има пътници?
И си абсолютно прав, разбира се.
Просто със зооманиак подхождаме от две различни посоки - аз смятам, че първо трябва да дойде знанието, което непрестанно да се обогатява, а той - че първо трябва да дойде опитът, а знанието не е от такава важност.
Затова си говорим на различни езици. Въпрос на гледна точка.
Примерът ти с колата е доста удачен в интерес на истината.

Просто аз не искам да помагам на хората, които искат само да си гледкат рибките , без да се интересуват от нищо повече. Общуването с тях не ми е нужно. Интересуват ме хората, които имат потенциал за нещо повече. И това, че понякога обезсърчавам другите, е грешка, която съм допускал точно поради тази причина.
Ама хайде, че и аз станах твърде сериозен.



Тема Re: гаднооонови [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 12:33



писна ми от примери :(
дерзайте живота е ваш и аквариумите Ви също.....




Тема Re: гаднооонови [re: zoomaniak]  
Авторeтr (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 12:50



Зооманиак, не съм имал за цел да те засегна, ако е така извинявай.
Аз смятам , че има полза от твоите съвети.
Но смятам за погрешно това което твърдиш: всеки да си дава съветите, пък този който ги получава има глава и да отсява. ТОЙ не може да отсее най-правилното, след като задава такива въпроси.
И не ми отговори на това за кучетата, защо за тях трябва четене , а за рибите може и само с питане?



Тема Re: гаднооонови [re: zoomaniak]  
Авторнeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 12:56



Започвам да се разочаровам от някой хора тук.За едни е постановка и съм си задавала въпросите си не като начинаещи/благодаря за комплимента/,а за други били тъпи и незаслужавали отговор/Ники/.Започвам да се чудя дали да не си тръгна от форума.Оказа се ,че знаещите пет пари не дават за начинаещите.Знаят само да се надуват .Защо тогава знаят толкова ?/по техни думи/Аз влязах в клуба с такова желание да науча нещо повече за рибите,а сега започвам да съжалявам за това.Знам,че всяко живо същество се отглежда с много любов и грижи.
Защо отблъсквате хората от акваристиката?



Тема Re: гаднооонови [re: eтr]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 13:04



ще ме карате да преработвам съветите си :(

еми всеки трябва да си ги даде
човека с проблема ако не може да прецени кой съвет да приеме ще пита пак и пак и пак докато не му писне и така ще покаже колко е заинтересован от решаването на проблема си или колко са му знанията

непознатата ти е пример за това - виждаш ли колко е отворена към знания що не я съветвате питам аз - ама Ако взема фразата на Ники "Задавай смислени въпроси" е тва убива всичко :(

защото виждаш ли кво става когато пиша аз повече Вие идвате след мене и започва поредният акваристичен форумски спор

а съм уморен от спорове - правя нещо тоест опитвам се това нещо търпи ежедневна промяна - преструктуира се мисли се да се направи идеално и т н

а Вие превръщате лафа във форумите в онова предаване "кой е по по най"

не можеш да накараш хората да задават каквито въпроси искаме ние или на нас са ни любими

няма тъпи въпроси или олигофренски или лишени от смисъл няма поне за мене

старая се да отговоря на всеки въпрос :((

това за кучетата:

1 едно куче живее с тебе 10 години а и повече
2 това куче принципно ти струва над 200лв
3 това куче е много повече от 1 рибка

спокойно може взеси начинаещ да си вземе един 50литров аквариум тоест купи си го и да го оборудва и напарви по началните критерий на акваристиката. да вземе 10 рибенца гупички и да седне пред компа си и да води беседа с мене тебе гошо и пешо и сестра им пенка

все ще се научи стига да е схватлив ученик - през това време ще чете било в нета било извън нета

но се започва с разговор - контакти му се викат а не чети сега си начинаещ като ми дойдеш на нивото ще станеме приятелчета и ще те потупвам по рамото колко си добър акварист и какъв прекрасен аквариум имаш

семпъл отговор

бълбук




Тема Re: гаднооонови [re: нeпoзнaтa]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано10.02.05 13:09



нема да си тръгваш заради тебе изприказвах сумати прикъзки - седи има какво да научиш

не се нерви
аквариуми всукакви - хора също
да не ти пука
не си първият начинаещ който се разочарова но поне остани бъди смела и инат те искам иначе нема оправия

ще си заминеш и кво нищо и послбе ще дойде друг като тебе и пак докато не се разочарова

остани мен си ме кефиш а и много приятно си лафиме другите поне ще посещават тоя форум по често да ни четът

ако тука не ти се пише винаги можем да пренесем разговора тука






Редактирано от zoomaniak на 10.02.05 13:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.