Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 20.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дънни сомчета - хайвер?!?!нови  
АвторOзaдaчeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.12.04 10:21



Здравейте!

Имам аквариум 20 л. с всичко на всичко 2 дънни сомчета, които живеят от няколко години. И вчера с изненада видях на стъклото зрънца хайвер (общо 14). Ами сега?! Има ли някакви специфични условия, които трябва да осигуря? Имате ли идея, след колко време евентуално би се излюпило нещо? Изобщо какво да правя (освен да не мия аквариума)?

Предварително ви благодаря за помощта!



Тема Re: Дънни сомчета - хайвер?!?!нови [re: Oзaдaчeнa]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано30.12.04 14:32



Чакаш и четеш през това време.

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"


Тема Re: Дънни сомчета - хайвер?!?!нови [re: Oзaдaчeнa]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано30.12.04 18:00



остави всичко както си е
не прави нищо
развъждането на риби е друга история
не е за всеки
радвай се че виждаш на живо хайвера им

Обичам да си казвам квото мисля. Обичам свободата на словото....обичам и тебе....


Тема Re: Дънни сомчета - хайвер?!?!нови [re: zoomaniak]  
Автор Gnus (.)
Публикувано07.01.05 11:33



Не знам, но не е ли по-добре вместо да се правите на велики и да демонстрирате непрекъснато как едва ли не 4-5 човека от този форум имат монопол върху отглеждането на рибки с изрази от рода "чакаш и четеш" или "развъждането на риби е друга история, не е за всеки", да започнете да давате съвети по същество?
Намирисва на празни надувки...
Не всеки предпочита да се рови седмица из интернет, когато отговорът е с няколко изречения.
На повечето въпроси (включително и мои) се отговаря по този начин! Ами то по-добре е просто да не получиш отговор!
Какъв е изводът? Ако влизам във форума не да си говоря за рибки, а да получа нещо, което при живо общуване с хора го нямам, то това се нарича избиване на комплекси.
А ако наистина сте толкова знаещи, колкото се пишете, то и за вас и за неопитните ще е по-полезно да получат смислен отговор.

Ако съм обидил някого - не се извинявам. Който се е обидил, значи се е познал и се надявам да си направи изводи.



Тема Re: Дънни сомчета - хайвер?!?!нови [re: Gnus]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано07.01.05 11:38



Причината е, че в този форум вече почти никой не влиза. Аз лично нямам опит със сомчета и затова си трая. Но ако искате по-компетентни отговори от тоя на зооманиак, заповядайте в другия форум,

.



Тема Re: Дънни сомчета - хайвер?!?!нови [re: Gnus]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано07.01.05 14:21



Ти пък как можа да си вземеш рибки без първо да прочетеш нещо за тях? Поне видовото име да знаеше....

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"


Тема Re: Дънни сомчета - хайвер?!?!нови [re: killiman]  
Автор Gnus (.)
Публикувано07.01.05 14:46



Може би стана малко недоразумение. Не съм същият човек, който е задал въпроса, но реших да се намеся, защото доста мои питания също са получавали подобни отговори.



Тема Re: Дънни сомчета - хайвер?!?!нови [re: Gnus]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано07.01.05 14:54



Добре, и в крайна сметка какво препоръчаха "професорите" от другия форум? Май пак да се чете.... И не е трудно човек да стигне до тая информация, трябва само да напишеш Corydoras в някоя търсачка.

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"


Тема Re: Дънни сомчета - хайвер?!?!нови [re: killiman]  
АвторOзaдaчeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 15:34



Аз попитах.

Първо, не съм маниак на тема риби, така че не мога да цитирам латински имена. Интересите ми са в съвсем друга област, но не мисля да се мерим кой е по-космат.

Второ, тези сомчета са ми подарък от преди поне 5 години. Храня ги, сменям им водата, и това е. Нито мисля да си купувам още риби, нито имам време и желание да прекарам часове пред монитора, четейки чуждоезична информация.

Попитах, защото си помислих, че хора с опит биха могли да ми отговорят с едно изречение, или най-много с две.
Но явно не могат / не искат ...

Сори, че запитах, не исках да разбунвам духовете...



Тема Re: Дънни сомчета - хайвер?!?!нови [re: Oзaдaчeнa]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано07.01.05 15:55



Споко, не се притеснявай - ще се намери някой да ти отговори. А килименчо си е разбунен по рождение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.