Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 18.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Дайте ми съвет с какво да унищожа охлювите в акварнови  
Авторkpacи (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 13:16



Пробвах с Снайл стоп ,но не се получи.Ако знаете за друго лекарство ,което действа и същевременно не вреди на рибите ще съм ви много благодарна.



Тема Re: Дайте ми съвет с какво да унищожа охлювите в акварнови [re: kpacи]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано31.10.04 15:19



Трудно ще се справиш с някаква химия. Един от най - сигурните начини е механичното унищожение, бъркаш в аквариума, вадиш и изхвърляш.

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"


Тема Re: Дайте ми съвет с какво да унищожа охлювите в акварнови [re: kpacи]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано31.10.04 20:35



знаеш ли от къде идват най много тези мили същества от водните растения.
--
какъв е извода внимавай от кой и от какво място си ги взимаш
--
борбата каква е: махаш растенията вадиш не ги връщаш после във водата - просто забрави за тях и преваряваш пясъка и всичко от началото миеш стъклата за да не би там да има яйца и това е
--
не взимай растения от приятели в чито аквариуми има такива готини приятелчета.
--
само от зоомагазини и доказани хора

аз просто никога не съм имал такива познати в аквариумите си а заради водните си костенурки им сложих отделен малак аквариум и стана ферма аз водни охлйови и храна :))) иначе като организми са прекрасни и ако някой ги остави да порастат стават и красиви :))))

това е

това за растенията е закон в акваристиката пише го по старите книги




Тема Re: Дайте ми съвет с какво да унищожа охлювите в акварнови [re: zoomaniak]  
Автор krasi5 (приятел)
Публикувано01.11.04 12:05



Аквариума е 100литра ,а охлювите са изключително много.Растениятя са много красиви ,трудно ще ги набавя пак.Ако изхвърля растениятя значи то не остава избор ,трябва и рибите да хвърлям.



Тема Яко бачкане :)))нови [re: krasi5]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано01.11.04 12:41



Не не си права.
-
Взимаш 4-6 кофи или легени. Източваш примерно 50-70л вода без да взимаш от дъното пясък или по стъклата за да не вземеш и яйцата на охлйовите. Взимаш помпата от аквариума. Включваш я да работи в една от кофите. Вадиш рибите. Слагаш ги в кофата. Слагаш и нагревател там. Покриваш кофата. Да не искочи някой приятел. Взимаш си бригада и преваряваш или попарваш пясъка. Миеш аквариума. Растенията ги махаш-подаряваш-продаваш-бартер за други растения-набутваш ги на някой балък :)))))) - ИЗБОР ИМАШ. Връщаш пясъка. Преди това виж нивелирането на аквариума да е на ниво иначе че береш ядове. Връщаш водата от кофите и легените виждаш дали е на нужната температура. Доливаш от чешмата ако липсва до нужната чертичка нивото на водата.

Чак тогава връщаш рибите от кофата или с водата или с кепа ги хващаш. Връщаш апаратурата. Кръстиш се и си щастлива.

Аз така бих направил 101% а и съм го правил.......

Вадиш си нужните заключения и поуки за да не правиш това още 2-3 пъти в живота си а вярвай ми това е процедура почти за ден и за 3 човека поне при мене на 250л вода :)))))))))))

ЗАПОМНИ НЕ КУПУВАЙ РАСТЕНИЯ ОТ КЪДЕТО ТИ ПАДНЕ - НАЙ - МАЛКОТО ОТ ПРИЯТЕЛИ КОИТО ТИ ГИ ПОДАРЯВАТ И ТИ ГИ ВЗИМАШ ЩОТО СА ПОДАРЕНИ. това е само предположение.

Много е неправилно и неловко да си вкараш такава напаст в аквариума. И само това е начина да се отървеш - моя начин. Ако има други хора които имат по-добър и мързелив начин да кажат.

Внимавай просто - да не правиш и ти като зайците подземници в Австралия :))) уж за храна а после не могат да се отърват от тях ихихихи

Успех с аквариума прати снимка да го скиф




Тема Re: Дайте ми съвет с какво да унищожа охлювите в акварнови [re: krasi5]  
Автор discus (новак)
Публикувано01.11.04 15:02



Не изхвърляй нищо и не чисти аквариума просто отиди и си вземи две Боции Клоун след две седмици няма да има нито един охлюв в аквариума ти,пробвано е и работи.Другия начин е нистатин но не е за препоръчване щото си е химия ,а боцийките добре ще похапнат.



Тема Дано си прав.......нови [re: discus]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано01.11.04 15:25



ДАНО СИ ПРАВ само че въпросът ми е такъв - трябва ли да се учим какво хапче да пием ако сме болни или трябва да се научим с труд и творчество как да се предпазим от забовялане ?




Тема Re: Дано си прав....... [re: zoomaniak]  
Автор discus (новак)
Публикувано01.11.04 15:58



Точно затова препоръчах Боции защото се хранят с охлюви така е в природата.Аз съм тотално против химията. Когато дадено нещо вслучая охлювите са останали без естествения си враг тяхната популация преуспява. така че не ти разбирам въпроса препоръчах покупка на естествен враг на охлювите в случая рибки Боция клоун



Тема Re: Дано си прав.......нови [re: discus]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано01.11.04 16:06



ще се разберем с тебе усещам го :)))
-
исках да кажа че тя или той трябва да се научи от къде идват тези пакостници и как да се пази от тях като 2-3 пъти прави ремонти по аквариума си.
-
но и ти трябва да имаш в предвид че моят вариант стои на първо място защото:

тя може да не се намерят боции- може да е от малко градче-може без да иска да си вкара болести-не знаем какви са и рибите и боциите да не и врътнат една кеч корида с другите риби - макар че сега не си спомням характера на рибите Боции
-
това също трябва да се има в предвид - основно какво тряба да се направи а вече след това ако ти се дава избор да си спестиш труд и техники спести си ги - това е живота..........




Тема Re: Дано си прав.......нови [re: zoomaniak]  
Автор krasi5 (приятел)
Публикувано01.11.04 23:21



Идеята с Боциите по ми допада ,макар че не съм виждала такива риби и незнам дали ще ги намеря в Бургас?А в аквариума имам-скаларии,лири,гупи , сомове,анцитрусиЩе се разберат ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.