Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 30.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ribkite sa bolniнови  
Авторha-ivan (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 09:28



Nekva bolest mi tryshka ribkite ... stavat edni takiva slabi4ki, potyvat na dynoto ili postoianno stoiat na povyrhnostta da dishat vyzdux, koremite im se spleskvat... i umirgat. Tova njakva bolest li e ili neshto sys sredata ne e nared ? Ako e bolest - lekuva li se ?



Тема Re: ribkite sa bolniнови [re: ha-ivan]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.10.04 03:32



ПРОЧЕТИ ТОВА

1-



2-

И тогава виж дали пак ще имаш още въпроси към нас - хората във форума


Един човек. Един сайт. Един живот.

Тема Re: ribkite sa bolniнови [re: zoomaniak]  
Авторявaн (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 09:16



благодаря за статиите, в тях има много интересни и полезни неща, които не знаех.
но все пак ми е трудно да установя за какво става дума при моята риба - тя стои на повърхноста и диша усилено въздух, после потъва като камък на дъното. трябва ли да я отделя от другите?



Тема Re: ribkite sa bolniнови [re: явaн]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.10.04 11:32



Радвам се че са ти били полезни но научи се моля те да обясняваш правилно нещата :)

-какъв вид е рибката
-опиши ми аквариума си
-има ли той аквариума всичкото оборудване
-и още :)))

Възможно е да не и стига въздух поради реч причини
Възможно е да е просто дефектен индивид - излязъл от развъдника тоест с нарушен плавателен мехур - много неща може да са.

Ако имаш възможност я отдели не се знае какво и е да не стане масово заразяване и прочие неща.

Но я сложи в отделният съд във вода от старият и аквариум !!!!!!!!! при същата температура и т.н.

Тук в този форум колкото повече подробности дадеш толкова по-добре. Възможно е причината дори да не е в аквариума :))) стават и такива неща


Един човек. Един сайт. Един живот.

Тема Re: ribkite sa bolniнови [re: zoomaniak]  
Авторявaн (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 11:59



Добре, описвам ...
аквариума е около 25 л, пясък, с 3 растения, 7 риби - 5 плати + сома. акваел вътрешна помпа - от малките и нагревател.

тази не е първата рибка, която ми уммира по тоя начин затова питам. пак повтарям симптомите - стават слаби, почти плоски отдолу и падат като камъни на дъното, когато не полагат неистови усилия да се задържат отгоре. Сега рибката е полегнала на стойката на нагревателя, близо до повърхността :((((



Тема Re: ribkite sa bolniнови [re: явaн]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.10.04 12:12



здр отново забравяш обаче още неща приятелю

1-термометър има ли и колко градуса е водата
2-колко вата е нагревателят
3-осветление има ли и вида му

Предполагам че е прекалено висока температурата на водата тъй като предполагам у васе топло и ако и е включен гаревателя - става мазало при условие че е 25 литра - та той е прекалено малък - :((((

А и вида на пясъка кажи

Неподходящо е вътрешен филтър - сложи външна помпа със гъбичка. Предполагам става голямо течение от нея - но ти кажи все пак и ще видим

А хранят ли се всички риби и с какво ги храниш


Един човек. Един сайт. Един живот.

Тема още подробностинови [re: zoomaniak]  
Авторявaн (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 12:40



-темометър - няма. Нагревателя е от онези с терморегулатор, нагласен е на 22.5 градуса. Ина4е у нас е доста хладно, определено е под 20 градуса. МИсля че е 60 вата, бачка си - включва и изключва.

-осветление - ами една неонова лампа от тия дето ги продават по магазините за риби - казаха ми че е добра за растения и риби, действително на опаковката има треви и риби, нова е, купена преди 3 седмици.

- пясъка е средно едър - има и камъни, всичко е изварено до изпаряване преди да се сложи вътре

- а за помпичката - действително прави силно течение, затова съм я насочил косо към стъклото, така не прави "водовъртеж" мога и да я намаля, разбира се.

- всички ядат добре, даже и болната, храня ги с циклопси и дафнии. взех и една храна с витамини на някаква италианска фирма - струва около 2.80, предполагам 4е е хубава

това е.



Тема Re: още подробностинови [re: явaн]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.10.04 12:54



виж сега:) предполагах че е така :)

1-купи си термометър и то още днес
2-махни тоя силен нагревател било то с реле или без реле вземи си от по простите за малки аквариуми - 20-30 в краен случай 40 вата или 2 по 20 и вземи резервен тъй като ако ти гръмнат заминава всичко по дяволите
3-пясъка морски ли е или речен
4-осветлението е добре
5-махаш помпичката това не е пъстърва за да обича течението слагаш външна с гъба
6-престани да ги храниш с тия противни храни. Вземи им давай чернодробна 2 пъти на ден + тубифекс сушен или жив. Циклопсите и Дафниите не са храна за рибки тоест не и за хора които искат да научат как се хранят правилно рибите.
7-Това че ядът добре е много радващо - но болната ти риба тогава не е болна от заразно а от болест причинена от неправилно отглеждане

За пример ти давам липсата на въздух от прекалено висока температура - на 99% съм сигурен че е така и е това причината

Пиши ми 25л аквариум 20-25вата нагревател + резервен при порведа на старият или при ниски температури го слагаш и стават два


Един човек. Един сайт. Един живот.

Тема Re: още подробностинови [re: zoomaniak]  
Авторявaн (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 14:25



ок, мерси. ще направя така. дано да се оправи рибата...или поне другите да не се разболяват



Тема Re: още подробности [re: явaн]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.10.04 14:39



Супер дано съм се оказал прав

Принципно болестите ги разделят на 3 типа

-Болести вследсвие на неправилно отглеждане-хранене
-Болести от външни паразити
-Болести от вътрешни паразити

твоят проблем е в 1 тип - поне според мене


Един човек. Един сайт. Един живот.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.