Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 28.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Triabva mi savet-nova sam  
Автор 6liopar (непознат )
Публикувано06.10.04 12:52



Zdraveite!Pravim si akvarium.Sega si imame pangas,zelen majki heler,majka beta,
ohliuv-4ista4,malak som-4ista4 i som4e,koeto sabira zeleniite postaklata.6te si na-
pravim labirint ot glina.Kakvi vodorasli moga da sloja,za6toto si haresah edni dalgi kato tenii(pone na takova mi prili4at)?Akvariuma e 70-80 litra.Moga li da sloja ka-
mani ot reka,niakvi midi,rapani...?Niamam predstava i kolko vata triabva da e nagre
vatela.Imame edin 35 W,dali e dostata4en ili da tarsia po-goliam?Strah me e da ne gi svaria.To ve4e stava studeno,ama znam li.
I drugo ne6to iskam da pitam,ako moje niakoi da mi kaje.Ima li niakva ne hi6tna riba ,koiato da e po-pastra,za6toto iskam da si kupia i gore-dolu kvi pari e?Obi4am 6arenite ne6ta,nali znaete-"LUD NA 6ARENO SE RADVA".Aide,Mersi!



Тема Re: Triabva mi savet-nova samнови [re: 6liopar]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано06.10.04 15:11



Първият ми съвет е да потърсиш и да си купиш книга за акваристика, а после внимателно да я прочетеш. Не знам дали си наясно с това каква филтрация е нужна, колко често и как да сменяш част от водата и да почистваш грунда, колко и с какво да храниш рибките и т. н. - това са все важни неща (както и доста други) и без тях нито ще постигнеш красивия аквариум, който искаш, нито пък ще осигуриш на рибките си добра среда за обитаване.
Конкретно по върпосите ти. Можеш да сложиш в аквариума камъни, стига да не са варовикови и да не съдържат желязо. По-добре недей да слагаш черупки от мекотели (охлюви, миди и др.) - не са подходящи за твоите риби.
Вземи си нагревател около 80-100W с термореле и отделно си купи термометър и го регулирай внимателно, като започнеш от най-ниската степен и ако има нужда, постепенно увеличаваш.
Това е в общи линии. Успех!



Тема Re: Triabva mi savet-nova samнови [re: Boby_]  
Автор 6liopar (непознат )
Публикувано06.10.04 15:59



Blagodaria za saveta,Boby!Naiasno sam kak se smenia vodata,kak se po4istva danoto,imam si pompi4ka za tova.A stozi nagrevatel,koito mi prepora4va6 niama li da gi svaria?ne e li mnogo silen?Imam termometar.A znae6 li niakakvi po-6areni ne
hi6tni ribki,koito da moga da gledam zaedno s moiata i gore-dolu kolko struvat?
Haresah si edna LALIA.Dali moga da ia pusna pri moite?Pi6ete mi.Blagodaria Vi!



Тема Re: Triabva mi savet-nova samнови [re: 6liopar]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано07.10.04 11:25



Виж, съветвам те засега да не бързаш да добавяш рибки.
Нагласи си аквариума, понатрупай малко опит и знания и като започнеш да се ориентираш, ще си в състояние да вземеш по-добро решение за това какво да добавиш, дали изобщо има нужда и възможност да добавяш нещо и т. н.
Нагревателите с термореле са такива точно защото се изключват при достигане на предварително зададена темепратура. Няма да ти е силен този, спокойно. Само гледай да си вземеш нещо марково - българските и турските не струват.



Тема Re: Triabva mi savet-nova samнови [re: 6liopar]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано07.10.04 11:52



Днес съм доста разсеян. Затова чак сега се сещам да ти дам линк към един интересен и полезен сайт:


Влез и във форума на сайта - този тук е на умиране, но в онзи влизат доста хора и може да отговорят по-подробно на въпросите ти.



Тема Re: Triabva mi savet-nova samнови [re: 6liopar]  
Авторmases (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 11:24



kak 6te si napravi6 labirinta ot glina
i az iskam da si napravq takuv labirint, ama ne znam kak i kolko glina 6te mi trqbva



Тема Re: Triabva mi savet-nova samнови [re: mases]  
Автор 6liopar (непознат )
Публикувано11.10.04 12:37



Zdravei!Otnosno labirinta.Vzimam edno goliamo par4e glina,v zavisimost kolko goliam labirint iskam.6te pravia formi4ki,koito 6te svarzvam taka,4e da se polu4a-
vat dupki.Vinagi moje6 da dobavi6 ili mahne6 ne6to ot nego,predi da si izpekal.Pos
le 6te go pe4em na nisak gradus vav furnata,za da ne se spuka,s postepenno usilvane.E,moje i da ima avarii,ama ni6to ne stava ot parvia pat.Uspeh!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.