Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 27.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: пиранинови [re: KмeTa]  
Автор demonlover ()
Публикувано16.10.04 16:11



Кмете,това са пирани концлагеристи бе братче?! Сиви,ошмулени,стресирани,без чакъл,никакви екстри....трагична картинка!Пираните са като жените-искат подръжка.Създадеш ли им удобства,глезиш ли ги,стават големи,с кърваво червени кореми и очи,тялото прелива от виолетово до златно,и всичко блести като посипано със сребърен брокат!Виж галерията в този сайт който си дал.Неслучайно казах преди че човек който иска да гледа пирани,трябва да си даде ясна сметка че това е скъпо хоби и се препоръчва за опитни акваристи.Не е толкова трудно да си намериш два екземпляра за да започнеш,но те съветвам първо да си обзаведеш един наистина просторен аквариум,и чак след това да го заселваш.Аз направих тази грешка в началото,и в един момент се оказах с два пораснали звяра в един аквариум от стотина литра!Не ме питай как стана прехвърлянето-4 човека,осем разкъсани кепчета,вода по тавана,а ние с приятелите имахме вода и в чорапите....



Тема Re: пиранинови [re: demonlover]  
АвторKmeTa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 18:26



lele kvo opisanie :)horata she si hvurljat cihlidite :)
.... tozi akvarium beshe moi -500 litra i ve4e turpjah kritika za nego ..... no piranite izobshto ne bjaha stresirani prosto bjaha njakuv shiban inbreeding, jiveeha si carski .....za goleminata na akvariuma si mnogo prav, ako naisitina iskash da se naslajdavash na tezi ribi ti trjabva pone ton, ton i polovina voda (me4taja)...... zatova v momenta imam S.Rhombeus- (wild Peru) i S.Rhombeus (wild Xingu ) koito sa edinaci i se nujdajat ot 200-300 litra akvariumi ....tova s mesteneto mi e poznato kato torpeda s zubki sa ....

ako mojesh pusni njakoja druga snimka na tvoite



Тема Re: пиранинови [re: demonlover]  
Авторimpups (Нерегистриран)
Публикувано01.12.04 11:59



Купи си 4 броя SERASALMUS NATTERЕRI.
Пуснах ги в сборен холандски аквариум - 20 червена неона, барбуси титея, серпи, лимонени тетри, няколко карнегела и доста дребосък - 80 литра е аквариума.
Настъпи такава динамика в аквариума от една седмица.
Само се притеснявам дали да бъркам в аквариума.
Като им пусна месо на пираните или филе от пъстърва - става СТРАШНО.
Като пораснат има ли опасност да ме изгризат пръста - нуждая се спешно от инфо.
Още не са закачили една рибка - може би защото ги храня обилно.



Тема Re: пиранинови [re: impups]  
АвторCkyбиДy (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 16:25



Може ли пирани да се гледат в сборен аквариум примерно с африкански или американски цихлиди от същия размер? Искам да си направя 800 литра аквариум. Искам да е красив и пъстър, затова настоявам да има цихлиди.



Тема Re: пиранинови [re: CkyбиДy]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано14.12.04 13:41



Като ще гледаш цихлиди, за какво са ти пирани?



Тема Re: пиранинови [re: Boby_]  
АвторCkyбиДy (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 09:57



защо не? не могат ли да съжителстват?



Тема Re: пиранинови [re: CkyбиДy]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано20.12.04 10:09



Принципно могат. Но само големи южноамерикански цихлиди. Питам те не това, а какъв е смисълът? Какво търсиш от рибите? Какви нужди се опитваш да удовлетвориш? За мен пираните и цихлидите са несъвместими не като изисквания към средата, а като нужди у аквариста, които задоволяват.



Тема Re: пиранинови [re: Boby_]  
АвторCkyбиДy (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 14:20



Харесва ми идеята да имам нещо по-красиво и по-шареничко както и нещо по-хищно и лошо. Ако може заедно, добре. Аз не съм напреднал акварист затова ще отценя ако ми обясниш какви нужди задоволяват и двата вида по отделно.



Тема Re: пиранинови [re: CkyбиДy]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано21.12.04 15:05



Виж сега, аз съм много запален по цихлидите, така че ще ти представя нещата едностранчиво. С тая уговорка започвам.
Цихлидите са много разнообразно семейство. Има всякакви - суперагресивни, хищни, плашливи и какви ли не още. Общото помежду им е, че са най-интелигентните сладководки риби и имат много сложно поведение. Точно това е най-интересното в тях, а не толкова красивият външен вид на повечето представители на семейството. Цихлдите са изключително динамични и интересни като социални взаимоотношения рибки.
Пираните са много различни. Поведението им е доста елементарно. Отношенията им в групата - съвсем прости, без йерархия и обмяна на сложни сигнали помежду им. Само зъби и стомаси. На всичко отгоре цапат ужасно и не прощават на нищо, попаднало в аквариума, затова най-често се гледат в грозни голи аквариуми, доста мръсни на всичко отгоре поради известни затрудения в почистването.
За мен тези риби са толкова различни, че не виждам как ще се гледат заедно, дори да има теоретична възможност някоя по-голяма и по-агресивна централноамериканска цихлида да оцелее при пираните.



Тема Re: пирани [re: Boby_]  
АвторCkyбиДy (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 17:24



Ясно. Един въпрос са цихлидите, доколкото знам те се делят на южно-американски и африкански. Има ли основни разлики м/у двата вида и могат ли да съжителстват?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.