Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 25.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема Отсъствие от къщинови  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано29.07.04 11:12



Очертава се повече от 15 дена(най- много 17) да не сме в къщи. До сега не съм оставял рибките си без надзор, толкова време. Отсъствал съм 1 седмица и не им се отразява въобще. Имам трихогастери, скаларии и две данио. Има ли основание за притеснение. Трябва ли да подготвя аквариума или да купя от тези храни, които се пускат вътре и са годни за хранене повече време? Моля, дайте ми съвет! В краен случай, ще дам ключ на някого за да дойде един- два пъти и да нахрани чудовищата



Тема Re: Отсъствие от къщинови [re: Green light]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано29.07.04 11:21



Рибите са студенокръвни животни и поради това могат да издържат дълго време без храна. За съжаление това важи само за възрастните - малките рибки, поставени в такава ситуация, в най-добрия случай ще забавят драстично растежа си, а в най-лошия - ще умрат.
Аз съм оставял моите риби за 3 седмици без никакви отрицателни последствия и без жертви и поражения. Ако филтрацията ти е добра, не е проблем да останат за 15-17 дни. Даже мисля, че е по-добре така, отколкото да дадеш храна на неопитен човек - рискуваш да ги прехрани сериозно, да последва скок на амоняк и отравяне. Аз лично не бих рискувал.
Разбира се, това зависи и от самите риби. Ако трябва да тръгнем по пътя на логиката, най-застрашени са даниотата - по-малки са като размер, т. е. имат по-малко запаси, плуват повече и по-динамично от другите ти риби, поради което изразходват повече енергия от тях. Все пак мисля, че няма да им стане нищо от две седмици глад.



Тема Merci Monsieur! [re: Boby_]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано29.07.04 17:10



Човек винаги може да разчита на съвет от теб! Ще ги подложа на глад по Лидия Ковачева. И без това подозирам, че са преяли напоследак, заради чернодробната храна, с която попрекалих. Иначе ги държа по- скоро гладни. Според мен така се развиват великолепно.
Мерси още веднъж! И успех с твоите прословути африкански зверове!



Тема Re: Merci Monsieur!нови [re: Green light]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано30.07.04 09:41



Африканците са екстра. Тая година гладът може и да им се размине - отпуската нещо може и да не се уреди. Но иначе са си много добре.
А ти вземи помисли за нещо различно от тая чернодробна - кофти е за рибките. Има много по-добри варианти.



Тема Re: Отсъствие от къщинови [re: Green light]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано16.10.04 02:10



Като ми се налага да ме няма за две седмици сипвам върху картончета храна за по едно хранене и баба ми (която освен да готви риби няма други познания по акваристика ) идва 3-4 пъти и ги храни. Няма как да стане грешка при правилен инструктаж. За осветлението си имам реле за време (10 лв.) , което ги светва сутрин и ги гаси вечер и с това не се занимавам по принцип. Друг вариант за храненето (не знам в Българиа има ли) тука има много видове храни дето само ги пускаш в аквариума и една или две седмици рибите имат какво да ядат - не знам на какъв принцип точно са.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.