Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 20.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема колко живеят рибките?нови  
АвторPaя (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 00:53



Здравейте, "риболюбци"!
Имам си аз риби - и започвам да си мисля че гоня някакви рекорди-сомовете и лабеото ми са на поне 6-7 години..и пръщят от здраве......вече са ми приятелчета (един вид)...та исках да питам-колко живеят вашите рибки? Не ми се ще да се разделям с моите тихи, но симпатични другарчета скоро...затуй питам....? Знам че мога да питам "чичо Google", но друго си е да чуе човек от 1-ва ръка информация така да се каже...:) мерси!



Тема Re: колко живеят рибките?нови [re: Paя]  
Автор Sorrow ()
Публикувано22.07.04 08:28



Специално лабеото и по-едрите видове сомове без проблем живеят повече от десет години в аквариум. Познат има лабео биколор на повече от петнадесет години! и торакатум на единадесет! Не смятам, че и това е предел. Успех с приятелчетата ти



Тема Re: колко живеят рибките? [re: Paя]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано22.07.04 09:01



Sorrow вече ти е отговорил за твоите рибоци, но само да добавя, че има най-обща зависимост между размера и продължителността на живот (това е само за ориентир - има немалко изключения). При аквариумните рибки има доста големи разлики - примерно много от килитата живеят около година, Papiliochromis ramirezi - около две, много от по-едрите цихлиди могат да живеят докъм 10 години и т. н. Тъй че радвай се на рибките си.



Тема Re: колко живеят рибките?нови [re: Boby_]  
АвторPaя (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 23:46



Мерси за информацията - значи мога да се надявам че моите другарчета ще са си живи здравички още доста време..странно е - имам и куче и котка...но пък и към рибите съм си привързана доста. Като се замисля - вече са "първолаци" /по нашата човешка възраст де../ иначе са си лениви старчета, но пък са си симпатяги:)) Успех и с Вашите любимци!



Тема Re: колко живеят рибките?нови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано23.07.04 14:29



Колко килита си отгледал, че да разправяш много от "килитата живеят около година"? Страшно си компетеннтен, няма що! Я кажи колко живеят бетите?

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"


Тема Re: колко живеят рибките?нови [re: Paя]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано23.07.04 15:12



Да добавя една-две интересни подробности, които мисля, че ще са ти интересни, щом си се заинтригувал от продължителността на живот при рибките.
Има цяла една група рибки, наречена едногодишни южноамерикански килирибки или Cynolebia, които живеят в рамките на една календарна година, като успяват да изкарат целия си жизнен цикъл за това време. Тези рибки обикновено обитават водоеми, които пресъхват напълно по време на сухия сезон. Възрастните рибки умират, но преди това успяват да заровят яйцата си в тинята. Самите яйца са в състояние да изкарат сушата и да дочакат дъждовете, които отново ще напълнят водоема. Животът на тези рибки в аквариум може да се удължи малко чрез понижаване на температурата, но като цяло рядко живеят повече от година и половина.
Според мен е доста интересно. Има и други интересни неща за килитата, които са необикновена група, адаптирала се към най-различни условия на живот. Например именно представители на тази група са гръбначните, способни да живеят при най-висока температура (47.7 градуса по Целзий)
Но за да знае човек тия неща, не е достатъчно само да гледа рибки и да слуша рецептите на някакви набедени за гурута стари акваристи, трябва и да чете това-онова понякога. Опитът е много полезно нещо, но без знания е просто лутане на сляпо и безкрайно бавен процес (понякога дори дегенеративен), основан на принципа на пробите и грешките. Така акваристика не се прави. Тъй че чети, за да не затъпяваш като някои тук.



Тема за "читанката"нови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано24.07.04 19:01



Бравос на момчето! Цяла лекция....! След време ще поискаш и в асоциациятя да членуваш......

Целият ти постинг показва само колко си бос в цялата тая история! И смешен!
По въпроса за четенето. Бях готов да се хвана на бас, че имам повече книги от теб на тема акваристика, но... теб те бива само в приказките! Ясно е на всички!

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"


Тема DeReнови [re: killiman]  
АвторmladHipar (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 11:42








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.