Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 14.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема Помогнете ми за едно растение.  
Автор Reo ()
Публикувано03.07.04 09:06



Проблема е там,че ми подариха едно растение но не можаха да ми кажат,нито пък аз знам как се казва.Прилича много на папрат.Абе ето тук се опитах да му направя снимка с камерката на PC-то:



Става дума за това което е в средата на снимката,с нарязаните листа.
Нека ако някой знае да ми каже как се казва.Благодаря Ви предварително.



Тема Re: Помогнете ми за едно растение.нови [re: Reo]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано05.07.04 15:23



На Болбитис мяза.



Тема Re: Помогнете ми за едно растение.нови [re: тyчo чyчo]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано06.07.04 12:37



На мен ми прилича да дъбче
Я опиши корените, има ли коренище, корените черни ли са?



Тема Re: Помогнете ми за едно растение.нови [re: Niky]  
Автор Reo ()
Публикувано06.07.04 17:27



Не е дъбче.Коренът му е тънка и твърда клечка с малки,нежни власинки.Листата също са относително твърди и по скоро се чупят,отколкото да се късат.Стъблото е много твърдо и тънко(прдполагам,че и то не се огъва а се чупи,но естествено това не пробвах).От магазина където е купено и където попитах,казаха ми-"Абе казва се папрат-това е".Гледало се лесно и се размножавало,чрез издънки,които избивали от корените.Аз също мисля,че е Болбитис.но не съм сигурен.



Тема Re: Помогнете ми за едно растение.нови [re: Reo]  
Автор Reo ()
Публикувано06.07.04 18:10



Получих междувременно бележка,че растението е папрат Салагинела.Обаче като потърсих в мрежата за него откривам само Салагинели,които растат на влажна почва,но над водата.Т.е.- сухоземни.Никъде нищо за водна Салагинела.Много съм озадачен,как да го гледам това чудо.



Тема Re: Помогнете ми за едно растение.нови [re: Reo]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано07.07.04 10:04



Ами първо трябваше да рабереш какво купуваш, а после да го купуваш.
За съжаление напоследък доста хора си патят от това. Масово се продава акорус, който не става определено за аквариум.
Но...виж това:


Може да навлезеш в нова сфера.



Тема Re: Помогнете ми за едно растение.нови [re: Niky]  
Автор Reo ()
Публикувано07.07.04 14:50



Ами както казах още в началото,не съм го купил аз а ми го донесоха,така че нямах избор освен да го сложа в аквариума.Проблема е там,че и в магазините яко лъжат.Предложи ли са го като аквариумно растение.Аз честно това точно не го бях виждал и повярвах,но реших да Ви попитам вас.Е сега вече знам.
Поне който прочете това да не се връзва да си взема.Пък за такива търговци-жалко.Растението е купено от Варна-магазина под Нептун.



Тема Re: Помогнете ми за едно растение.нови [re: Reo]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано08.07.04 09:08



O, на търговец вяра никога. Поне в България. Аз също съм си купувал акорус преди години, не си мисли, че само ти си се прекарал
А сега се предлагат и други, които са си определено терариумни
Но пък може да те подтикне да си направиш палидариум или терариум.
УСПЕХ




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.