Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 09.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Местене на аквариумнови  
АвторPибoka (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 20:24



Налага ми се да се преместя да живея на друго място и естествено ще трябва да си транспортирам там и аквариума с неговото население. Не че аквариума е голям и не че гледам кои знае какви рибки ама много си ги обичам. Та да си доидем на темата даите съвети как да ги транспортирам щото ще се наложи да пропатъвам около 4 часа с кола до новото местоживеене и не знам как да ги транспортирам тия рибки така че да не им стане нещо фатално. Иначе рибките са 4 малки Гупи 2 Даниота 1 Неон и едно сомче (или поне аз така му викам щото се му забравям името то е от тия дето много обичат да се лепят по стъклата на аквариума и по водораслите). Дайте съвети аз си мислех за наилонови пликчета или за една 12 литрова туба от минерална вода. То моя аквариум е 30-тина литра.



Тема Re: Местене на аквариум [re: Pибoka]  
Автор bubanka (зла вещица)
Публикувано02.07.04 09:24



добър вариант е бутилка от 10 л. от минерална вода - рибите ти са малки и лесно ще ги мушнеш вътре



Тема Re: Местене на аквариумнови [re: Pибoka]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано02.07.04 09:31



Рибките спокойно ще издържат 4 часа. Само гледай температурата на водата да не се повишава много, защото колкото е по-висока, толкова по-малко кислород може да се разтвори в нея, а точно това е най-големият риски при транспортиране. Според мен по-добрият вариант е да си вземеш специални "ръкави" (продълговати найлонови пликове) и да разделиш рибите в няколко такива. Има ги по зоомагазините. Успех с местенето!



Тема Re: Местене на аквариумнови [re: Pибoka]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано02.07.04 09:48



Аз лично, бих подменил част от водата на кавариума, щях да излея поне 1/3 до половината и заедно с аквариума в колата. И леко на завоите



Тема Re: Местене на аквариумнови [re: Niky]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано02.07.04 12:17



Подкрепям мнението на Ники. Винаги, когато се е налагало да местя аквариум съм действал така. Намалявам нивото на водата до около 1/4 и ако са толкова малко рибите, като в твоя случай, дори не ги вадя. Спокойно ги транспортирай, само следи температурата да не се вдигне твърде много, докато си в спряло положение. Докато се движи автомобила няма проблеми, защото водата е в движение и се аерира.



Тема Re: Местене на аквариумнови [re: тyчo чyчo]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано02.07.04 14:06



Преди 2 години така транспортирах три аквариума от Ямбол до София с около 40 рибки. Никакви жертви!

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"


Тема Re: Местене на аквариумнови [re: Pибoka]  
АвторPибoka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.04 20:16



Местенето беше успешно рибките са живи и вече втори ден плувкат насам натам из аквариумчето в новеата си стая. Сега обаче нещо ме прищрака за по голям аквариум и са обмислям въпроса. Само първо да намеря някои магазин за акваристика в това градче в което съм се закотвил. Казаха ми за някои ще ги проверя утре да видя какво има и какво няма и на акви цени де.

Мерси много за съветите.
Местих ги направо с аквариума само дето го преточих наполовина. ! капка вода не ми се разля.



Тема Re: Местене на аквариумнови [re: Pибoka]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано06.07.04 12:39



Радвам се, че всичко е ОК.
Колкото до по-големия аквариум - наистина си е друго нещо. Голяма красота е.



Тема Re: Местене на аквариумнови [re: Niky]  
АвторPибoka (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 17:05



Такааааааа стигнахме и до големия аквариум.

В градчето което сам се настанил намерих 2 магазина. Попитах в единия магазин за аквариум и му дадох размерите които реших че са добре за новия дом на моите рибки (няма само аз да си имам нов дом я). и продавача ми каза че за този аквариум (6мм стъкла 75*35*40 105 литра) ще ми излезне 60 лева.
Попитах и в другия магазин а там ми казаха че не изработват аквариуми.
Отидох и при един стъклар които ми каза че тия стъкла (без капак на аквариума) ще ми излезнат 26 лева.

От там идва и въпросът дали да платя 60 лв за готов аквариум или да си купя само стъкла и дядо ми да ми го зглоби. Той ми казва че ще успее ама ... не знам. Пък и близо 30 лв разлика маи ми се струва и на мене много. Пак и после филтри нагреватели и такива ми ти работи ........
Та и за този аквариум можете ли да ми препоръчате някои филтър ама да не е много скъпичък.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.