Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 28.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ekzotichen akvarium  
Авторentusiast (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 16:00



Zdravejte,

na njakolko mesta (restorantite Captain Cook i Tambuktu) vizhdam mnogo jaki akvariumi s mnogo jaki ribi. V poslednija PLayboy chetoh za shefa na BBB che imal ogrmni akvariumi s korali i tropicheski ribi, etc.

V tazi vryzka imam slednite vyprosi:

- Prodavat li se v Bylgarija koralovi ribi? Ako da, kyde? Vizhdal sym v USA na dosta normalni ceni. Te zhivejat v solena voda - ima li tuk takiva sistemi? Izobshto osven raznite heleri i gupi (i drugi standartni ribi), koi i kyde sa naj-ekzotichnite (cvetove i formi), koito mogat da se kupjat v BG?

- Ima li ja uslugata na poddryzhka na akvariumi v BG (Sofia) i ako da, znaete li dali e nadezhdna, kolko struva i dali si struva?

- Tyj kato iskam goljam akvarium s malko, no mnogo interesni ribi i MNOGO rastenia, ima li i kyde e naj-goljamoto predlagane na interesni rastenija v BG? Iska mi se da izglezhda pochti kato jungle i ot vreme na vreme njakoja riba da se vizhda, a ne kakto povecheto hora pravjat pylno s ribi, koito sa mnogo po-nagysto ot normalnata im sreda i zatova im izmirat chesto;

Mnogo vi blagodarja predvaritelno i sled otgovorite vi shte pisha pak.



Тема Re: Ekzotichen akvarium [re: entusiast]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано11.06.04 10:06



Ще започна с това - пич, вземи пиши на кирилица и не се излагай. Дори да си в САЩ, дирът има вграден кирилизатор (логото KREDOR горе в дясно при писане на мнение). По начало не отговарям на толкова дълги мнения, писани на маймуница, даже не ги чета, ама карай да върви.
В България практически не се намират нито живи корали, нито риби, нито пък оборудване и консумативи за соленоводен рифов аквариум. Винаги можеш да си поръчаш от чужбина, разбира се, но не е същото.
Хора, които да разбират достатъчно и да ти поддържат такъв аквариум има - това не е проблем. Има кой да ти направи и самия аквариум. Но трябва сам да се погрижиш за оборудването и обитателите на аквариума. Това е в общи линии.



Тема Re: Ekzotichen akvarium [re: Boby_]  
Авторlatin (Нерегистриран)
Публикувано11.06.04 12:42



Narichash me "pich" bez da me poznavash...

Ne mi pomagash po nikakyv nachin s otgovora si...

I posle az se izlagam?!?

V BG sym. V Sofia. I shte pisha taka kakto mi e po-udobno. Neka ne se vmaniachavame na tema nacionalizym. I az obicham BG i kirilicata. Prosto realnostta e takava, che elektronnata komunikacija i ustrojstvata sa po-udbn za pisane na latinica. Moga razbira se i na kirilica, no e mnogo po-bavno...

Pozdravi na vsichki!!!





Тема Re: Ekzotichen akvariumнови [re: latin]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано11.06.04 13:15



И кое точно е по-удобното на латиницата? Скоростта на писане казваш? Да си чувал случайно за фонетична подредба? Явно не си. И изобщо си нямаш идея за какво говориш. Реалността беше такава, че много системи не поддържаха кирилица. Но това отмина преди години - всички масови операционни системи в момента поддържат кирилица. Всички - MS Windows, Linux, дори комерсиалните версии на Unix като Solaris примерно. А за останалите си има подходящи конвертори.
Смята се за лош тон и проява на простотия да комуникираш на латиница в мрежата. Няма да говоря за това, че е проява на неуважение към онези, които те четат.
Въпросът ти беше откъде в България могат да се намерят риби и оборудване за соленоводен рифов аквариум. Отговорих ти ясно и точно - в България не могат да се намерят. Какво още те интересува?



Тема Re: Ekzotichen akvarium [re: Boby_]  
Авторlatin (Нерегистриран)
Публикувано11.06.04 14:21



Na kolko godini si? Prosto da razbera dali e ot tova...

Ne e vazhno s kakvi bukvi pishesh, a kakvo tochno pishesh. Az pisha na latinica, no pisha uchtivo i vyzpitano (vizh pyrvoto mi pismo). Ti pishesh na kirilica, no kato zhalyk orach... Nehsto da kazhezh?

Njama kvo da ti se objasnjavam kato uchenichka, ama vse pak za udobstvoto: polzvam Phonetic, razbira se, kogato polzvam kirilica. No princpipno rabotja na anglijski ezik i bukvi kato Ш, Щ, Я, Ч, Ю me bavjat dosta....

Kakvo oshte me interesuva li - ami shtom tolkova te pritesnjavam ot teb nishto... A inache osven za rifovite akvariumi pitah i za drugi neshta.

Izvinjavam se na drugite, che stana spor ne po temata na kluba.



Тема Re: Ekzotichen akvarium [re: latin]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано11.06.04 14:35



Някои символи те бавят, защото нямаш практика, а не защото им има нещо на символите. Това обаче не оправдава мъките на хората, с които си комуникираш, причинени от досадната латинска транскрипция. Използването на латиница в случаите, в които човек няма под ръка кирилица, е нежелателно. Но използването на латиница тогава, когато под ръка има кирилица, е проява на невъзпитание. Писането на тема, съставена от повече от 2-3 изречения (каквато е твоята) на латиница е фрапиращ пример за това.
Няма какво да се извиняваш на останалите за спора. Извини им се за латиницата и за това, че продължаваш да мъчиш аудиторията.



Тема Re: Ekzotichen akvarium [re: entusiast]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано11.06.04 14:56



Коралови рибки може би ще намериш при Краси. Не знам в момента дали има, но внася от време на време. Както и цялото оборудване за соленоводен аквариум. Предлага също и подръжка. За цени не мога да ти кажа нищо, най- добре сам да си провериш.

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"


Тема Re: Ekzotichen akvariumнови [re: latin]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано11.06.04 15:26



Може да си пишеш както си искаш, но не и тук. Тук се пише на кирилица.
И малко уважение към членовете на клуба, ако искаш някой да ти отговаря.
Следващите ти писания на латиница ще бъдат изтрити!




Тема Re: Ekzotichen akvarium [re: Niky]  
Авторлaтин :-) (Нерегистриран)
Публикувано11.06.04 15:54



Ирейзър, що не си напишеш ник-а на кирилица?

За уважението вече писах...



Тема Re: Ekzotichen akvarium [re: лaтин :-)]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано11.06.04 16:10



Проявяваш крайна арогантност и наглост, като твърдиш, че другите са длъжни да ти четат маймуницата, защото на теб ти е неудобничко да пишеш я, щ и ч. По-добре си трай, вместо да си показваш простотията на всички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.