Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:48 30.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Аквариум  
АвторKolus (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 14:09



Искам да се сдобия с голям аквариум и се замислям дали е по добре да си купя или да се пробвам сам да ди сглобя. Та с това ми е свързано и питането:

Искам да си сглобя акварим някаде примерно 1000x300x4000 (дължина-широчина-височина в мм). Та се интересувам какви стъкла ще трябва да използвам (колко да са дебели) и ще трябва ли да му правя метална рамка или нещо такова.

Пък ако кажете и някои чалъм при сглобяването ще е още по добре.



Тема Re: Аквариумнови [re: Kolus]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано22.06.04 14:54



Съветът ми е ако нямаш опит, да не се захващаш с толкова голям аквариум. С увеличаването на обема и рискът става по-голям, а и последствията при грешка също.



Тема Re: Аквариумнови [re: Boby_]  
АвторKolus (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 15:22



Нещо доста съм се зарибил. Пък и обичам да експериментирам и да си маисторя разни работи. Наистина не сам се занимавал с това преди ама винаги трябва да има първи път така че даите малко съвети.



Тема Re: Аквариумнови [re: Kolus]  
АвторKolus (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 18:57



Извинявам се много но съм допуснал голяма грешка при размерите. Исках да кажа 1000x300x400 (дължина-широчина-височина в мм), а не 1000х300х4000.
Но питането си ми остава де.



Тема Re: Аквариум [re: Kolus]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано23.06.04 10:31



Тъкмо щях да попитам, наистина ли искаш да почнеш с 1200 литра аквариум!!!
Тия размери дето си ги дал не ми харесват. 300мм ширина е прекалено малко.
За дължина 1000, 1200мм поне нещо като 450мм. Но пък става доста литри де.
Помисли колко литра искаш да направиш, на какво ще го сложиш и ще ти кажа къде да поръчаш стъклата и после да си го залепиш.
За винкелите забрави....



Тема Re: Аквариумнови [re: Niky]  
АвторKolus (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 10:53



То е хубаво да го направя по 450 мм широк ама нямам толкова место. В студентски град съм и искам да го сложа на една секция от горе а ширината и е 300мм за това питах за такива размери.



Тема Re: Аквариумнови [re: Niky]  
АвторKolus (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 10:55



Искам да е максимално голям с такава ширина какво бихте ми препоръчали?



Тема Re: Аквариумнови [re: Kolus]  
Авторetg (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 11:07



Тия секции в студ. град не са ли много паянтови... Поне доколкото си спомням?



Тема Re: Аквариумнови [re: etg]  
АвторKolus (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 11:35



Моита си е доста стабилна пак и си живея почти сам в стаята и нема какво да и стане



Тема Re: Аквариумнови [re: Kolus]  
АвторKolus (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 13:11



В същност като се замисля и 400мм широчина ще стигнат (дадоха ми една идея да слоща една дъска под аквариума с 400мм широчина и така ще стърчи по 5 см от двете страни на секцията)

Та сега кажете каквви стъкла и от къде да си ги взема и също ми кажете за тоя силикон за аквариуми от каде да си го набавя и колко ще ми излезне.

Та ако дадете един съвет как точно да ги запела дали има някакви чалами ще е добре?

Мерси и за бързото отзоваване




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.