Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 27.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема Умрял Трохогастернови  
Автор frisky lioness ()
Публикувано24.05.04 12:07



МНОГО моля ако някой мозе да ми помогне с идея защо ми умря трохогастера.
Беше се подул значително от два дни и тази сутрин го намерих умрял.
Първо си помислих че ще хвърля хайвер, но уви - не стана. Имам още един в аквариума и се притеснявам да не умре и той. Може ли някой да ми каже какво да направя да не умре и другият !!!

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Умрял Трохогастер [re: frisky lioness]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано25.05.04 11:07



Кажи малко повече - колко е голям аквариумът, каква филтрация има, с какво храниш рибките. Това може да е както стомашно-чревна инфекция, така и проблем, причинен от храната.



Тема Re: Умрял Трохогастернови [re: Boby_]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано26.05.04 14:55



Аквариума ми е около 33-35л. В него освен този имам още един златен трихогастер(купих ги едновременно и двата). Този, вече умрелия беше станал доста голям около 8-9 см. Освен тях имам и един много стар вече сом-също доста голям и един барбус, който е от около 2-3 седмици. Те също бяха 2, но единият мистериозно изчезна. Имам и един охлюв-жълт. Храня ги с чернодробна храна от доста време с една и съща. Така ми е мъчно. Мисля си, че може много да се е мъчил. И сигурно си въобразявам, но сина ми днес вика"Мамо, и другия ти трихогастер е започнал да се подува..."Дано само така да ми се струва:-(((( Използвам помпа, от тези, които са потопени във водата.Това прозвуча като че ли малко глупаво. Те май всички са потопени във водата. Искам да кажа, че моторчето и не е отвън, защото преди години имах такава. Не знам как точно се казва, защото не съм голям специалист, макар че от малка имам рибки

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Умрял Трохогастернови [re: frisky lioness]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано26.05.04 15:07



Започвам от храната. Чернодробната храна е почти най-лошият вариант. По-лош е само сушената дафния. За да са ти здрави и жизнени рибките и да се развиват добре и правилно, трябва да им даваш разнообразна храна. Много подходящи са повечето маркови сушени храни. Можеш да използваш и различни рецепти за домашно приготвяне - например замразено и настъргано (или накълцано мноооого ситно) филе от бяла риба, леко попарен спанак или маруля и т. н. Други варианти са замразените храни - например замразен циклопс и др. Живите храни не са за препоръчване според мен може би с изключение на артемията. Но ключово е разнообразието - трябва да ги храниш поне с 3-4 различни вида храни, като ги редуваш. Видовете - според нуждите на конкретните рибки. Информация за трихогастри, за сомове и барбуси можеш да намериш на много места, но ето

е на български и е много добър.
Сега за причините за подуването и смъртта на рибката. При всички случаи в основата на всичко е храната. Възможно е самата тя да е причинила подуването, но и да не е така, неправилното хранене предизвиква сериозно снижаване на естествения имунитет на рибките. При това бактерии, които нормално обитават стомашно-чревния им тракт, без да създават проблеми, могат изведнъж да причинят тежка инфекция. Предполагам, че точно това е причината.
Има варианти за лечение, но според мен това, на което трябва да наблегнеш, е създаване на оптимални условия - започни да храниш разнообразно, сменяй около 1/5 от водата веднъж седмично, като при това почистваш грунда и филтъра. За този размер на аквариума малък вътрешен филтър (какъвто имаш) е добър вариант, така че за това не се притеснявай.
Успех!



Тема Re: Умрял Трохогастернови [re: Boby_]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано26.05.04 16:23



Много благодаря! Дано всичко се оправи без повече жертви.

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.