Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 16.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема противоречия  
Авторimpuls (Нерегистриран)
Публикувано14.05.04 09:59



Взех си два дискуса в аквариум 85 литра сборен. В него отглеждам червени неони, лимонена тетра, карнегиела, воални зебри, тетри фенерче, молинезии, един скаларии - които се разви прекрасно но остана малък, барбус титея, пристели и някои други видове /някъде към 50 броя риби от разл. видове/ за да се запълнят всички слоеве на аквариума. Има много растителност прекрасно развита от лампите флора и прекрасни цветове на рибите от хубавите сухи храни - примерна серпата ми е огнено червена. Та въпроса - дали е удачно да взема тези дискуси - защото са по-големички и все пак се разваля общата идилия и дали е добре в такъв аквариум - дали имате наблюдения. Водата я поддържам с химии на сера.
И реших да пиша защото вчера си правих риболовните такъми за попче. И така съзерцавах аквариума и си правих такъмите. А съм голям фен на аквариумните риби - от всякакъв вид.
Бях срещнал мнение че като ловиш риба изключва да обичаш аквариумните си приятели - което си е противоречие за мен.
И още нещо бях прочел някъде за африканските цихлиди че са супер.
Ходих гледах четох - ама някакво голямо предимство не виждам - може ли боби да обясни по-подробно защо само това защитава.
Извинявам се специално на него че не пиша правилно макар че съм в бранша принт реклама но друг ми оправя грешките.



Тема Re: противоречиянови [re: impuls]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано14.05.04 10:12



Ами как да ти кажа, аз съм говорил и писал, писал и говорил за африканските цихлиди толкова пъти, че вече не знам какво съм казал и какво - не.
Затова накратко. Цихлидите са най-високоразвитите сладководни рибки, т. е. стоят най-високо на стълбичката на еволюцията. Имат най-сложно развита социална организация и способи за общуване помежду си, показват сложно и разнообразно поведение, както и доста по-висока интелигентност от тази на всички останали рибки, които съм гледал. Гледам ги вече доста години, но и досега не са спрели да ме изненадват и да ми създават приятни емоции.
Ако възприемаш аквариума си като застинала статична картина, която стои само за да радва очите с по-меки цветове, можеш да избираш - да гледаш дискуси и харацинови рибки или да си закачиш плакат на аквариум на стената - няма голяма разлика. Ако обаче искаш нещо динамично, което да се променя, да е живо и интересно, значи си за африкански цихлиди. Ти избираш, никой няма да го направи вместо теб.



Тема Re: противоречиянови [re: impuls]  
Автор discus (новак)
Публикувано14.05.04 10:20



не знам доколко е удачно да вземеш точно два дискуса освен ако не са голями, предполагам че си запознат с температурата която се препоръчва за тях минимум 28 градуса( доколко растенията които имаш ще издържат на тази температура), след това обема минимум 50 литра на възрастен дискус иначе ще имаш проблеми с филтрацията.относно големината на рибите това е най малкият ти проблем , дискусите няма да нападнат никоя от другите ти рибки ,но в този обем ако са малки няма да могат и да пораснат до пълният си размер. според мен просто не е трябвало да си ги взимаш отгледна точка на големината на аквариума ти,иначе другото не мисля че е голям проблем.



Тема Re: противоречиянови [re: Boby_]  
Автор discus (новак)
Публикувано14.05.04 10:42



е Boby недей така де "Цихлидите са най-високоразвитите сладководни рибки, т. е. стоят най-високо на стълбичката на еволюцията. Имат най-сложно развита социална организация и способи за общуване помежду си, показват сложно и разнообразно поведение, както и доста по-висока интелигентност от тази на всички останали рибки, които съм гледал" и "Ако възприемаш аквариума си като застинала статична картина, която стои само за да радва очите с по-меки цветове, можеш да избираш - да гледаш дискуси и харацинови рибки или да си закачиш плакат на аквариум на стената - няма голяма разлика" че дискусите не са ли цихлиди добави в първото изречение тогава малавийски иначе си противоречиш а за дискусите прав си до някъде наистина не са много подвижни ама пък са единствените доколкото се сещам които си хранят малките.



Тема Re: противоречиянови [re: discus]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано14.05.04 10:56



Не мога да добавя "малавийските" към първото изречение по простата причина, че няма да е вярно - това, че семейство Цихлиди са най-високоразвитите сладководни рибки, не съм си го измислил аз. Цитирам енциклопедията "Жизнь Животных", която обаче за съжаление не ми е под ръка, така че не мога да цитирам издателство, година и автори. Ще поправя тази грешка в следващите дни.
Не мисля, че си противореча - дискусите и скалариите са цихлиди, но не показват типичното за семейството си поведение. И ти ще се съгласиш, че е така.
Все пак при дискусите има някои типични само за цихлидите особености - грижа за поколението например. Колко сладководни риби извън семейство цихлиди го правят? Твърде малко, да не кажа николко.
Както и да е. Според мен дискусите са горе-долу симпатични на вид (не мога да кажа красиви), но са безинтересни. Не ангажирам никого с това мнение и не казвам, че всички трябва да мислят така - пичът ме пита защо предпочитам африканските цихлиди и аз му отговарям.



Тема Re: противоречиянови [re: Boby_]  
Автор discus (новак)
Публикувано14.05.04 11:33



имах пред вид че поставяш в една категория дискусите и харацините а за относно това че не са от най подвижните риби това е съвсем отделен въпрос, а относно това че цихлидите(всички) са най-високоразвитите сладководни рибки не мисля че има човек който може да го оспори.



Тема Re: противоречиянови [re: discus]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано14.05.04 11:46



Поставих ги в една категория само като статичност, не като група. Съжалявам, ако съм се изразил неразбираемо.



Тема Re: противоречиянови [re: Boby_]  
Автор discus (новак)
Публикувано14.05.04 11:58



разбрахме се



Тема Re: противоречиянови [re: discus]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано14.05.04 12:17



дискусите няма да нападнат никоя от другите ти рибки
Айде, бе!?!
Чудно с какво се хранят в естествена среда дискусите, ако не с харацинови рибета?!
Между другото, червеният неон е една от най-подходящите храни за дискуси.



Тема Re: противоречиянови [re: тyчo чyчo]  
Автор discus (новак)
Публикувано14.05.04 12:34



аз не съм забелязал при мен да изчезват неони 3-4 см , друг е въпроса ако пуснеш съвсем малки тогава не знам коя е тази възрастна риба която няма да ги уважи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.