Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 15.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: И отново няколко въпросанови [re: eтr]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано11.05.04 13:07



За това, че по принцип едрите американски цихлиди, а и не само те, това важи за ужасно много риби, у нас се гледат в по-малки от минималнонеобходимите аквариуми, си ужасно прав.
И не само аквариумите са по-малки, но твърде често и грижата за рибките не е на нужното ниво - имам предвид филтрация, диета, компания, подредба на аквариума, температура, параметри на водата както като стойности, така и като стабилност и т.н. Ако само едно-две от тези неща не са както трябва, те причинияват на рибките постоянен стрес, което води освен до намаляване на устойчивостта им на болести, и до промяна на поведението. Но какво да се прави, трябва да сме готови на някои компромиси, за да гледаме рибки - просто не е възможно да пресъздадем докрай естествената среда на питомците си.
Иначе по принцип си прав за ровенето на едрите "американци", реагирах така, защото не обичам обобщенията. Най-много се дразня, когато някой каже например "Абе те цихлидите са убийци, не могат да съжителстват с нищо живо", като същият този някой преди това е пъхнал примерно 10 малавиеца Мбуна заедно с 10 нигрофациатума в 50 л. аквариумче при любимите си гупи.




Тема Re: И отново няколко въпросанови [re: Boby_]  
Авторetg (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 13:26



Абе на мен много ми се иска да имам 2 аквариума от по 1т. ама....



Тема Re: И отново няколко въпросанови [re: etg]  
Автор bubanka (зла вещица)
Публикувано11.05.04 14:06



не си единствен с подобни желания



Тема Re: И отново няколко въпросанови [re: bubanka]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано11.05.04 14:05



Леле, колко сте скромни. 1 тон отдавна не фигурира в мечтите ми.



Тема Re: И отново няколко въпросанови [re: etg]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано11.05.04 14:13



A aз искам къща с езеро
Ще има място и за аквариуми




Тема Благодаря на всички ...нови [re: eтr]  
АвторAqua-fan (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 15:09



... за съветите! Не съм искал да слагам всички цихлиди под общ знаменател!
Значи в събота съм на пазара в Подуяне на "риболов" за крибензиси!;-)))
В никакъв случай няма да "пренаселвам" аквариум-а, защото няма да правя рибена супа все пак!;-)))
Благодаря ви отново!



Тема Re: Благодаря на всички ...нови [re: Aqua-fan]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано11.05.04 15:33



Успех с крибензисите!
Пък като си почнал с африканските цихлиди, току виж един ден си стигнал и до тези от езерата.



Тема Re: И отново няколко въпросанови [re: Niky]  
Авторetg (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 15:35



Малка, спретната с две липи отпред!!



Тема Re: Разгледах ...нови [re: Boby_]  
АвторAqua-fan (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 15:51



... аз снимките на твоя рибок, но ми е още рано за това ниво! А и аквариумчето ми е малко!;-)))
Но един ден със сигурност ще си направя аквариум специално за малавийци и ще знам кого да питам за съвет!;-)))



Тема Re: Разгледах ...нови [re: Aqua-fan]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано11.05.04 15:59



Като решиш, че си готов, насреща съм.
Аз съветите за малавийци ги раздавам даже когато не ми ги искат, пък като се намери кой да поиска, тогава гледай какво става.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.