Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 28.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Болно Зелено Лабеонови  
Автор Nikolav (непознат)
Публикувано20.04.04 21:43



От 2-3 дена го наблюдавам, че се държи странно. Страни от другите риби (обикновенно ги гони), виси с главата надолу по ъглите на аквариума. Перките са му прибрани плътно до тялото и са си позагубили тъмно-червения цвят. Някак си седят като избелели. Най-голямата риба в аквариума е. Имам и едно черно лабео, което сега го гони а преди беше обратното.
Имам две боций, които лекувам от их и водата е около 29 градуса. PH-то е около 6.8 - 7.0



Тема Re: Болно Зелено Лабеонови [re: Nikolav]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано21.04.04 08:55



Боциите, които са болни от их, в аквариума при лабеото ли са и ако са, с какво точно ги лекуваш?



Тема Re: Болно Зелено Лабеонови [re: Boby_]  
Автор Nikolav (непознат)
Публикувано21.04.04 09:01



Да. Вече почти им изчезва. Имаше и няколко неона с их, но не ги виждам. Да се надявам, че са излекувани :-)
Лекувам ги със Сера костапур и сера ектопур. И преди съм имал их и съм го лекувал по същия начин. На лабеото му нямаше нищо тогава.



Тема Re: Болно Зелено Лабеонови [re: Nikolav]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано21.04.04 09:07



Ектопурът е дъ бест за външни паразити - действа, като отделя голямо количество кислород във водата, като по този начин не е опасен за рибките или поне не би трябвало да е. Нищо не ми идва на ум за лабеотото ти - не знам много за тези рибки. Да видим дали някой друг ще ти каже повече.



Тема Като стана въпрос за ектопур... [re: Boby_]  
Автор Nikolav (непознат)
Публикувано21.04.04 09:08



На опаковката пише, че може да се слага и профилактично на две седмици. Някой ползвал ли го е така и има ли идея дали е добре?



Тема Re: Като стана въпрос за ектопур...нови [re: Nikolav]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано21.04.04 09:21



Според мен няма голям смисъл от това, ако гледаш добре рибките си, не са под постоянен стрес и не вкарваш непрекъснато опасна жива храна с неясен произход.



Тема Re: Болно Зелено Лабеонови [re: Nikolav]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано21.04.04 20:59



Най-вероятно вече не е доминиращата риба в аквариума и затова се държи така. Това е нормалното поведение на тормозената рибка. Мисля, че често се случва когато се отглежда повече от едно лабео в аквариум.

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.