Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 26.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема suvet , ako moje ?  
Авторlamer (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 10:54



zdraveite ,ot mnogo skoro se zanimavam s akvaristika ,taka 4e ima o6te mnogo
kakvo da u4a ."problema" mi e sledniq - v 60 l -rov sud imam 4 trihogastera ,3 beti,dve som4eta i midleh si 4ift heleri .no jenskata ,za dve sedmizi stana mujki !!!!
za6to - ne moga da si obqsnq .i tui kato nikak ne mi se iska da izhvurlq ediniqt ot tqh ,se 4udeh dali ako dobavq o6te dve jenski heler4eta 6te se prenaselli akvariuma ????
blagodarq predvaritelno !!!

p.s sorry za latinizata ,no ne sum na sobstvenoto si pc



Тема Re: suvet , ako moje ?нови [re: lamer]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано15.04.04 11:15



Смяната на пола се случва понякога при някои видове риби (а и не само при тях). Това става, когато в дадена популация има само женски индивиди и липсва мъжки. Тогава доминиращата женска се превръща в мъжкар. При живородките това е често срещано явление.
За това дали един аквариум е пренаселен или не има значение не само обемът му, броят и видът на рибките, а и филтрацията. Кажи нещо повече за това каква филтрация използваш.



Тема Re: suvet , ako moje ?нови [re: Boby_]  
Авторvvv (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 11:53



тука може и да се спори. няма (доколкото знам) раждала женска да се е преварнала в мъжка риба. най-вероятно са си мъжки риби но дълго време не си проявяват вторичните белези и приличат на женски включително и по големина. вземи си повече риби и щи си сигурен че ще има и истинска женска. според мен 4 трихогастера та и бети за 60л са май много, аз съм имал мозаячен, който сам "контролираше" цялата повърхност на 80 литров



Тема Re: suvet , ako moje ?нови [re: vvv]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано18.04.04 12:16



Напълно съм съгласен с теб. Отгледал съм хиляди хелери, но никога не ми се е случвало ясно изразена женска рибка да стане нормален мъжки индивид. Също така не съм и чувал от човек на когото може да се има доверие за такова нещо. И личното ми мнение е, че такова нещо като смяна на половете при хелерите няма. Струва ми се, че това е като теорията която ни развиваха като деца, че хамстерите ни щели да умрат ако пиели вода!
И едно индиректно доказателство за това. Не може по безспорен начин да се докаже, че смяна на пола се получава при някои морски риби, а при една от най-популярните и разпространени аквариумни рибки, за които се предполага, че са повече на брой в аквариумите отколкото в природата, да липсва документиран случай за това.
Все си мисля, че при хелерите, както и при някои кили рибки, има два вида мъжкари. Едните съзряват много бързо, докато другите стават много едри и едва след това се появяват половите им белези.
И накрая един съвет. Като си купувате хелери, избирайте си женска на която ясно се вижда петното в задната част на коремчето. Шансът такава рибка да стане мъжка практически е равен на нула.

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.